Pijete kávu aj keď dojčíte?

berusaa
8. nov 2011

Pijete kávu aj keď vaše bábo dojčíte?

astonka
8. nov 2011

ja som kavu počas dojčenia pila...no taku slabu, že bolo tam viac mlieka ako kavy a nepozorovala som nijaky problem...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snazivazuzi
8. nov 2011

Na zaciatku som nepila, ale casom som si dopriala nescafé 3v1. Nie viac ako raz denne.

firstbaby
8. nov 2011

Ano, jednu denne si urcite dam 😉 Snazim sa vzdy po dojceni a vacsinou rano pri ranajkach alebo potom na obed.A pila som aj ked som len plne dojcila.Konzultovala som to s pediatrickou a povedala, ze jedna je uplne ok 😉

mataharyy
8. nov 2011

Záleží na kávě, pokud si uděláš turka smrťáka, tak se ti může (ale nemusí) stát že dítě odmítne spáne 😀 Já pila jedno dvě kafe za den, nebo caro, či meltu a poho, jen je pravda že jsem nekojila pořádně ani měsíc 😖 Ale kamarádka jí vše, kafe lemtá ve velkém a dítě spí, prospívá a je spokojené, takže zkus a uvidíš jakou to bude mít odezvu 😉

andreah25
8. nov 2011

Aj napriek tomu, že dojčíš, môžeš čokoľvek a všetkého, ale s mierou a najmä ak to nerobí zle malému, čo isto zistíš. Takže 1 až 2 kávičky denne nijako neuškodia.

nibiru
8. nov 2011

ano dojcim stale a teraz max 3x za den instantnu s mliekom taku slabsiu ja som pila aj pocas tehotenstva kedze ma casto boli hlava alebo mam rovno migreny ale zo zaciatku dojcenia cca do 3m.som ju pila 1x denne ked ma bolela hlava max.2x raz som vypila 3 turkov ked som mala migrenu vtedy mala mala 2mesiace a mala mi nechcela spat :o)

michelleuk
8. nov 2011

ano pijem nescafe s mliekom,2 kavy denne a potom ak tak je to skor kakao ako kava 😅

kiwi82
8. nov 2011

Jedenkrát denne nesca s mliekom v nasledovnom pomere: jedna nie kopcovitá lyžčka nesci, dva cukre, 70 percent vody a 30 percent plnotučného mlieka 🙂 a to všetko v 250 ml hrnčeku 🙂

luba142
8. nov 2011

ja som pila aj 2x denne, ale pijem len "nesku" s mliekom a nepozorovala som nijake zmeny na babatku 🙂

bubinko83
8. nov 2011

ak si ju pila aj pred tym a v tehotenstve kludne si daj kavu. Aj ja som pila normalne rano aj v tehu aj popri dojčeni ako som zvyknuta a druhu som si robila bud caro alebo bezkofeinovu.

li_la
8. nov 2011

Áno, pila som min. jednu denne.
Nemeckí odborníci povedali, že netreba piť veľa kávy počas dojčenia. Vznikla otázka, koľko to je veľa kávy. Ich odpoveď bola - 7 káv. Netreba to preháňať, treba zapojiť aj taký ten sedliacky rozum...

katka3012
8. nov 2011

Ano mozes pit aspon 1 za den 😉 Ale inak ja kavu nepijem 😉

zuzana17
8. nov 2011

Kľudne si 1 za deň môžeš dať bez akýchkoľvek výčitiek 😉 , neskôr aj 2 😎

shira_
8. nov 2011

ano pijem 😉 ale približne prvých 6 mesiacov som nepila.

anjelicek26
8. nov 2011

No u mna maly nespal ani po cappucine, cola to iste, culy ako sova, takze nie 😅 😅

luciferkax
8. nov 2011

Pijem, bez výčitiek 🙂 jednu, max dve 🙂 nič sa nedeje 🙂

irsina83
8. nov 2011

pijem jednu rano a sem tam jednu slabu aj po obede 😉

livka299
8. nov 2011

ÁNO bezkofeinovú nescafé a bezzkofeinovú popradskú zrnkovú....niekedy, väčšinou na návšteve aj slabú riadnu...zriekam sa kofeinu, v prospech dobrého spánku dieťaťa..😀 😀 😀

Ešte som chcela, je jedno či si do kofeinovej kávy dáte vodu alebo mlieko, ten kofein sa mliekom nestratí....

acikaa
9. nov 2011

Ja som pila raz denne instantnu s mliekom a ked som mala niekedy neznesitelnu chut tak som si dala aj na obed,neviem si totiz predstavit ze sa rano zobudim a kavu si nevypijem 🙂 🙂 😀 😀

ichbinich
9. nov 2011

Ano, aj pocas tehu, aj pocas kojenia. Pocas tehu a vylucneho kojenia som sa snazila prezit iba s jednou rannou kavou. Dokonca v porodnici som mala na ranajky na vyber kavu alebo caj... Teraz, ked kojim uz iba na zaspatie, pijem dve. Ale ziadne silne, nescu pijem odjakziva, do 250ml hrnceka, ziadne take, ze by mi tam lyzicka stala 😀
Nevidela som ziaden vplyv na maleho (nastastie ani pri inych potravinach), tak pijem. Nejak prezit den musim 😉

cajova_lienka
9. nov 2011

ja pijem kafe asi od drobcovho 3 mesiaca - najprv 1 lyz. nescu s 2 cukrami a pol na pol voda a mlieko. a cca od 4-5 mesiaca pijem taketo kavy dve. ak mam nahodou este na viac tak si spravim Caro alebo bezkofeinovu. Mne to moje takmer kakavko straasne chuti 🙂

rainbow0508
9. nov 2011

Ja som aj pri prvom aj pocast tehu aj po porode (kojila som len do 3ho mesiaca...viac "nevydalo") pila v pohode. Necukrm a pijem pol na pol voda, mlieko. A maly bol v pohode. A teraz, ked som znova tehu, tak rannu kavu si neodpustim....

tenty
9. nov 2011

pila som nescafe bez kofeinu 😉 na oblbnutie mozgu stacilo 😉 😉

tamichloe
9. nov 2011

ahoj,ja pijem denne CARO,je vyborne,to môžeš aj ked si tehu,aj ked dojčiš...ale ked mam chuť,tak si dam kľudne jednu nescu s mliečkom...myslim ked na to pojdeš s mierou,tak nič nepokaziš...a kojim dodnes....a mala nema žiadne problemi...papa

irriss
9. nov 2011

Nebudu zrejme ten spravny vzor kojici matky..uz nekolik let nehresim jinak nez jednim kafickem za den..

Jedna se o mini kafe, tzv. "italskou bombu", pred par lety se pro mne stala zivotabudicem a nevynechala jsem ji ani v obdobi kojeni...
Me telo zrejme vzdy potrebovalo kafe, uz v dobe, kdy jsem jeste kafe nepila - v tehotenstvi pred 22ma lety..to jsem byla zavisla na kafovych zrnickach...(kafe jsem ale odmitala pit 😉 )

stanki
9. nov 2011

Presso s mliekom 1x denne na obed, malý je v pohode 🙂

slivocka
9. nov 2011

Pijem 2 nesky s mliečkom denne, ale viac mlieka ako kavy 🙂 pritom cele tehotenstvo som pila bez kofeinu a bolo to v poho, ako nahle som sa vratila z pôrodnice tak som opäť podlahla kofeínu...ale asi preto že som 3 tyzdne vôbec nespala 😒

annaopialova
9. nov 2011

ahoj ja som pila jednu denne lebo ja bez kavy ani na krok ked to neprehanas tak to je ok to ti povie aj lekar

adrianai
9. nov 2011

ja som z veľkej časti nahradila kávu carom alebo bezkofeinovou kávou, ale tiež nie každý deň...kofein som si dopriala väčšinou keď ma bolela hlava alebo na návšteve, inak málo...na malej som nespozorovala žiadnu zmenu, takže si myslím, že 1-2 šálky nemôžu uškodiť...