Pestujete niekto Hurmikaki na Slovensku?

lukrec
30. mar 2017

Oplatí sa mi na STREDNOM CI SEVERNOM SLOVENSKU pestovať Hurmikaki? Našla som odrodu Rosseyanka, ktorá by vraj mohla ísť na dané územie. Máte niekto skúsenosť a rady ako pestovať? Milujem hurmikaki, preto to chcem skúsiť.

jaja1979
30. mar 2017

@lukrec my sme hurmikaki zasadili asi pred dvomi tyzdnami, kupili sme dva stromy, vraj je lepsie, ked sa medzi sebou prepeluju. Vraj by mali rodit yz turo jesen. Pan nam tvrdil, ze su mrazuvzdorne a v pohode vydrzia slovenske podmienky, tak uvidime, sme z tn.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
durikovajana
31. mar 2017

@fefe123 ahoj chcela by som sa opýtať či ich zvyknete s niečím striekať a niekedy hnojivo dávať. My máme tiež jeden stromček, vlani mu ochoreli lístočky a všetky opadali. Ale mali sme jeden plod😁.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukrec
autor
31. mar 2017

Ake mate odrody. Vraj rosseyanka je az do -32. Ale vraj treba riadne polievat inak strom rychlo vedne, ci vam stacia zrazky? Pestujete nejak specialne? Inak vraj rosseyanka je aj samoopeliva ze nepotrebuje dalsiu rastlinu.

lukrec
autor
31. mar 2017

A kde ste kupili a za kolko? Lebo nasla som aj po bazaroch ze predavaju.

durikovajana
31. mar 2017

1Práve dnes som kúpila už celkom veľký stromček za 36eur. Vlani som bratovi kupovala tiež už celkom pekný strom asi za 25eur- ale nie som si istá. Bohužiaľ mu vymrzol. Neviem aká je odroda.

lukrec
autor
31. mar 2017

@durikovajana a skade je brat. Stred, sever?

durikovajana
31. mar 2017

Juho západ okres Komárno. Ale ako som už spomínala v tento rok mu vymrzla boli dosť silné mrazy. Treba to na zimu zabaliť do textílie.

jaja195
6. nov 2022

@jaja1979 ahoj, ako sa dari hurmikaki?

jaja1979
6. nov 2022

@jaja195 aaale, neprežili potvory ani prvú zimu, vymrzli😥😥

jaja195
6. nov 2022

@jaja1979 tak to mi je luto