Pestovanie na balkóne

danieladeley
23. apr 2020

maminky pestovatelky, prvy rok chcem vysadit nieco na balkone, mini zahradku. balkon mam na zapadnej strane, svieti mi na neho od obedu do konca dna. Dajte inspiracie, typy, rady, vsetko co vas napadne. Zatial mam v plane balkonove paradajky, salat, redkovku a mata na mojito musi byt :D

juliettka88
23. apr 2020

O toto sa u nas stara manzel, ale mame redkovky, spenat, cherry paradajky, mata (na mojito musi tiez byt 😝) a manzelova pycha - figovnik!

lenka2710
23. apr 2020

@danieladeley 😉 ja som si tiež dnes kúpila paradajky, mätu, oregano a bobkový list, ešte by to niečo chcelo, takže ďakujem za založenie témy, necham sa inšpirovať

renatka100
23. apr 2020

@danieladeley na salat a redkovku je uz neskoro. To treba tak v marci vysadit priesady najlepsie zo salatu. My mame paradajky, budeme mat aj uhorky, tento rok skusam aj cucoriedku, maliny a muchovnik. Jahody a akekolvek bylinky su super tiez.
@juliettka88 ten figovnik na zimu schovavate?

lara81
23. apr 2020

Ja mám tak isto balkón. Bála som sa, že všetko tam zahynie lebo akurát na obed na najhoršom slnku začína svietiť na balkón. Ale mala som minulý rok cherry paradajky aj medovku a vládli to. Ale fakt každý den som musela polievať. Teraz som si posadila zatial do kelímkov redkovku, tymián, cherry, kôpor, bazalku a nejaké kelímky aj z Kauflandu čo dávali :D

taga
23. apr 2020

My mame redkovky, cibuľku jarnu, paradajky a veeela jahod 😂 tiez prvý rok tak som zvedava ci z tpho nieco bude...

Inak baby, paradjky kedy vysadzate priesady uz von? Ja mam malinke este, neviem, ci stihnu aj zarodit, alebo kupit hotove na trhu ked uz otvoria... ale toto pestujeme so synom tak radsej tie nase by som chcela... ake velke by mali byt ked 'idu von'?

danieladeley
autor
23. apr 2020

@renatka100 dakujem 🙂 necham si poradit. redkovky necham tak, ale keby ze teraz posadim do kochlika salat?

taga
23. apr 2020

@renatka100 na redkovku neskoro? Ved ta vzisla za par dni a prave som citala ze ta sa kludne moze aj priebezne a zarodi...

danieladeley
autor
23. apr 2020

@taga ja som v tomto uplny zaciatocnik, tak dam radsej na rady skusenejsich pestovateliek 🙂

taga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taga
23. apr 2020

@danieladeley ja som tiez zaciatocnik, tak mozno budem peekvapena a nebude z nicoho nic 😂 ale teda google mi ro odobril, o redkovku sa nebojim 😂

nedockavka372
23. apr 2020

My máme iba základ: kvety (petunie), pažítka, ligurček, petržlenová vňať, mäta, rukola, paradajky a jahody 🙂 pripnem sa tu, lebo chceme ešte niečo 😋

taga
23. apr 2020

@nedockavka372 jej rukola! Skvely napad 👍😊este mam volnu jednu nadobu 😂

caramellka
23. apr 2020

Mám tiež balkón orientovaný na západ a mávam tam poloprevisnuté a anglické muškáty, mini begonky, hortenziu, cherry paradajky, jahody, pažítku, bazalku, petržlen. vňať a zelerovú vňať a 2 malé tujky.

maciatkolulu
23. apr 2020

U nás takto a všelijaké pokusy

juliettka88
23. apr 2020

@renatka100 nie, nakolko je to logia a sme na 12. poschodi, nezamrzne

abcmajacba
12. dec 2020

@nedockavka372 ahoj, prosím nevieš poradiť? 19.11 som si zasadila rukolu, 22.11 už vykukala, narástla tak asi 6-8cm a odvtedy stagnuje...mám ju na okne vo vnútri, kúrenie podlahové a samozavlazovaci systém... 😒

abcmajacba
12. dec 2020

@danieladeley ahojte, neskúšali ste niektorá pestovať cherry rajčiny v zime myslím vo vnútri na okne? 😍