Pestovanie draceny

katica06
10. mar 2023

Vyzná sa niekto v pestovaní tejto rastliny? Mám jednu rastlinu je 2,5m vysoká mám ju 16 rokov. Siaha už po strop, pripomína mi niekoho kto už nie je medzi nami. Vyčítala som že môžem vrch odstrihnúť a dať zakoreníť. Čo sa stane s pôvodnou rastlinou ak všetky tri vrchy odstrihneme?

pinkgirl
10. mar 2023

@katica06 pôvodná rastlina je ti potom nanič - veď to je aj cieľom, pretože je už prerastená. Postrihaj ju a vyhoď. Tie mladniky nechaj vo vode zakoreniť a potom zasaď.

katica06
autor
10. mar 2023

@pinkgirl ďakujem, dúfala som však, že pôvodná rastlina vyženie nové výhonky

majka1014
10. mar 2023

@katica06 ano vyženie ti nove. 🙂 chápeme citovú väzbu takže kľudne skus naprv 1 vetvičku. Daj do vody zakoreni sa

viestta
10. mar 2023

@pinkgirl pôvodná rastlina pusti nové listové ružice, zvyčajne aj viac z jedného kmeňa a môže spokojne rast ešte mnohé roky a môže vyzerať oveľa lepšie ako v pôvodnom prevedeni

katica06
autor
10. mar 2023

@viestta
@majka1014 ďakujem, to by bolo super ak sa vydatí, mám aj 45 ročnú datlovú palmu s podobnou citovou väzbou , ktorá zaberá 1/3 miestnosti v ktorej ju mám

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katica06
autor
10. mar 2023

@jabadabadu ďakujem. Môžem všetky tri odrezať naraz? Či radšej postupne? Neuškodí to pôvodnej rastline aj zostane bez jediného listu?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
10. mar 2023

@viestta Presne tak,aj ja mám také skúsenosti 👍

viestta
10. mar 2023

@katica06 vôbec jej to neuškodí ak bude bezistov, o to viac sa bude snažiť nové vytvorit

janinamojka
10. mar 2023

@katica06 moja mala tri konáriky a mala tmu tak sa ohli k zemi..potom som ju presunula,na svetlo tak sa vrcholce otočili opäť nahor..no v tej ohnutej časti vypustili nové konáriky a tak teraz má z jedného dva a dokopy šesť 🙂

katica06
autor
10. mar 2023

@janinamojka ďakujem, zajtra skúsim odrezať