Pes má radšej manžela

25. aug 2020

po precitani prispevku mi poviete ze mi sibe. ale bohuzial velmi mi ublizuje ze nas psik ma radsej manzela. pritom sa mu venujeme obaja rovnako a krmim ho iba ja. nikdy som mu nijako neublizila alebo na neho nekricala a podobne. pritom manzel ani psa nechcel a dokonca ani tohto konkretneho ale ja som si ho v utulku zamilovala. ku mne sa nikdy neprituli alebo na mne nespi ako pri nom. a ani sa mi az tak netesi ako manzelovi. ked je muz v praci je smutnejsi hoci vela chodime na vychadzky a hrame sa. viem ze je to prkotina ale mne je smutno lebo ten pes je pre mna velmi dolezity a uprimne som si to predstavovala inak. mate niekto podobnu situaciu? ? ako si psika naklonit aby nas mal rad rovnako?? da sa to?

syslik81
25. aug 2020

nijak pes nieje hracka a neda sa naprogramovat .. je to pes zo svorky a vybera si s kym bude.... tak ako neovplyvnis povahu .. bud si kup dalsieho a modli sa nech si pre neho alfa samec alebo sa mier s tym,ze manzel ma psa a ty mas dalsieho na krku koho krmis

0silvia0
25. aug 2020

u nas maju vsetky zvierata radsej muza, asi muzi vyzaruju nejaku prirodzenu autoritu, neviem, ale podstatne je, ze mne to nevadi😉

henrietkatr
25. aug 2020

AKO ONO ZAKAZDYM JE JEDEN NA KTOREHO SA TAK VIAC UPNE ALE TO PROSTE PODLA MNA NIC NEZNAMENA. ISTO JE VIDNO ZE MA RAD AJ TEBA A NEMOZES CAKAT, ZE TO BUDE PRESNE POL NA POL

autor
25. aug 2020

@syslik81
@0silvia0 dievcata co sa tyka pocuvania a pod. tak s tym nemam problem. naopak mna poslucha viac ako muza. asi som precitlivena lebo mam velmi rada zvierata a nejako som ocakavala ze teda aj oni budu zboznovat mna. :(( nerada by som to delila ale ano uvazujem o dalsom psikovi. no bojim sa ze to dopadne rovnako. za tym psom sme chodili do utulku asi rok a vtedy neprejavoval vacsiu naklonnost k manzelovi. mozno to bude tym ze je s nim viac nakolko robi na smeny a ja som kazdy den od rana do vecera v robote. ale asi sa tym iba utesujem. neviem........

ckocka
25. aug 2020

Skor považuje muža za vodcu smečky a snaží sa mu viac zavďačiť. Je to normálne nastavenie jeho sociálneho správania. Nemožeš od psa očakávať "ludskú" lásku.

poslednepogo
25. aug 2020

Je to fenka?

autor
25. aug 2020

@poslednepogo je to pes

autor
25. aug 2020

@henrietkatr viem som sibnuta. strasne ho mam rada a ano priznavam ze ziarlim. ale asi ked pridu deti nebudem mat cas riesit take veci.

autor
25. aug 2020

@ckocka mas pravdu. neostava mi ine ako sa s tym zmierit. :((

majkeel
25. aug 2020

Ako sa hovori, pes psa pozna. ;)

letta88
25. aug 2020

Urcite ma psik rad aj vas, ked mate aj vy jeho on to cíti. Len vzdy je v rodine ten jeden, ktoreho vníma ako vodcu svorku, toho aj viacej poslúcha. Mozno vy ste na neho az moc milučká.

autor
25. aug 2020

@majkeel co na to povedat...

autor
25. aug 2020

@letta88 viem ze ma rad aj mna ale mohol by viac. :D paradoxne viac poslucha a respektuje mna. no mate pravdu ze som k nemu az moc mila. ale aj muz je. tak ja neviem...... jooooj.

anickaaa6aaa
25. aug 2020

Naša fenka ma radšej muža.. Nevadí mi to. Teší aj zo mňa aj zo syna ale muž je proste jej láska.

autor
25. aug 2020

@anickaaa6aaa keby islo o fenu tak pochopim ze ide viac za muzom. ale je to pes a aj tak. obcas im aj spievam ze im kupim duhove tricka. 😅

anickaaa6aaa
25. aug 2020

Aj psa sme mali a tiež mal muža radšej... Oni si proste výberu vodcu a hotovo. Neprezivaj to.

autor
25. aug 2020

@anickaaa6aaa asi mi ine neostava.

emmi101
25. aug 2020

Má asi pred ním ako pred mužom väčší rešpekt a proste sa mu chce zapáčiť. Alebo presne cíti to, že on ho tak moc nechcel a preto je naňho taký nalepený, aby si ho ako keby naklonil na svoju stranu

tslobik
25. aug 2020

Aj u nás to tak je. Psík ma radšej muža. Kým nie je doma, ani v noci nezaspi poriadne. Ale je to tým, že on sa mu viac venoval od malička - venčenie a tak. Čiže u nas je to samozrejme, ale aj tak mi je to ľúto trochu.

autor
25. aug 2020

@emmi101 nad tym som takto neuvazovala. moze na tom byt nieco pravdy.

autor
25. aug 2020

@tslobik mozno aj u nas je to tym, ze je s nim viac. bohuzial ja pracujem kazdy den 8 hod. rano odchadzam, vecer prichadzam. ale vencim ho rano aj ked pridem z prace. striedame sa s muzom. este aby potom aj deti mali radsej muza a som nahrana.😅

evitka83
25. aug 2020

Moja starsia fenka, tiez viac inklinuje k muzovi, aj ked povodna predstava bola, ze to bude moj pes. Muz sa s nou viacej blaznil, aj viacej trenoval, pretoze ja som bola tehu. Ja som sa s nou viac mojkala, napriek tomu, je pre nu ten oblubenec on. S druhym tehotenstvom som si zaobstarala este jednu fenku a to je moje velke deco. Takze vecer to vyzera tak, ze ja si idem lahnut a ona ide so mnou ku posteli a starsia zostane s muzom pri gauci, lebo muz chodi spat neskor 😊 pes si skratka vybera sam. Mozno skus ine aktivity. Nieco akcnejsie ako prechadzky a aj vycvik. Preferenciu muza uz asi nezmeni, ale moze zacat byt pritulnejsi aj k tebe. U nas to tiez tak fungovalo. Ked pride muz domov, tak starsia ide zburat dom, ako sa tesi. Ked som vcera odisla ja a nechala som mladsiu na zahrade, tak zdemolovala kovovy plot a posadila sa pred neho a cakala ma. 🥰

autor
25. aug 2020

@evitka83 vies co blaznim sa s nim vystrajame fakt sa snazim. ale uprimne ma tento psik tym ze ide viac za muzom nenaplna. proste nie je take ake som chcela aby bolo aby som bola cely jeho vesmir. nevyplnilo sa moje srdce pre psika tak ako som chcela lebo on to nechce a ja nemam skratka ten taky pocit ze mam psa a sme nerozlucitelni a pod. je mi smutno lebo muz ho vobec nechcel presviedcala som ho a on z lasky ku mne ustupil a zobrali sme si stareho orieska ktory ho nicim neuputal. vsetky aktivity a vylety s nim boli vzdy na moj popud vsetko. potrebujem psa ktory ma bude mat proste raz na 110 percent. ked sa prestahujeme do domu asi budem uvazovat nad dalsim psikom. len mam obavy ze to dopadne rovnako. neviem ale nie som stastna takto.

autor
25. aug 2020

@evitka83 ale ja toho psa mam rada nadovsetko hoci on mna nie. len je to jednostranne.

hefo
25. aug 2020

Toto ešte nie je až také strašné. Horšie bude, keď bude nadpis "Manžel má radšej psa".

autor
25. aug 2020

@hefo 😅 ano mas pravdu. potom by som bola uz uplne na dne.😝

simca06022011
25. aug 2020

Pes ma iba jedneho pana. Urcite ta ma rad, ale inak ako jeho. Ja som proviantak, psa si postiskam, vymojkam, staram sa o neho ked je chory alebo cokolvek od malicka atd... ale ked ho napr. mam privolat alebo nieco ignoracia. OD chlapa sa ani neodlepi, ale zase ten nie je ziadny mojkáč so psom, on je na neho prisny, vezmeho von, neposlucha dostane poza usi (zaujimave,ze vtedy sa ku mne uteka skryt).... A pes mi tu zavyja dobru chvilu ked odide z domu, raz dokonca za panom preskocil plot ked odchadzal autom.. Ten pes neriesi kto vymyslel vylet, alebo nie... Vobec nemas z coho byt na dne a smutna :D je to tak, je to normlane. A hotovo. My mame psa ako spolocnika, nik si nevynucuje jeho lasku, neorganizuje nic extra KVOLI psovi, ani neocakavame milovanie nekonecne a spanie s nami v posteli. A dostavame to vsetko... lebo ktokolvek z domu odide, je ten pes smutny, ked sme vsetci prec, uplne je sisi z toho, ked pridem len z ulice, ze som kos vysypala, tak sa tesi ako keby som bola prec mesiac... A dalsia vec co na to vplyva je povaha psa, su individualisti, taki co miluju celu svoju rodinu, alebo len pana... mam viszlu a ta prisaham sa pomojka aj so zlodejom :D susedov pes je cely den sam, kym su v praci a je vegetak.. kolkokrat aj 2 noci je sam doma a nic..

yollanda
25. aug 2020

Mna by slahlo keby môj pes mal niekoho radšej než mna. 🤷🏻‍♀️

autor
25. aug 2020

@yollanda dakujem to mi velmi pomohlo😂

autor
25. aug 2020

@simca06022011 viem ze sa neda vynutit laska ani u cloveka ani u zvierata. ale je to nefer. viac sa o neho staram a preto si myslim ze prirodzene by mal inklinovat k tomu kto sa viac stara. je mi to proste cele strasne lutost a citim taku skrivodlivost alebo ako to nazvat. uvedomujem si ze to prehnane prezivam ale neviem si pomoct. trapi ma to ale ako pises musim sa s tym zmierit ine sa robit neda. ziadna rada na rovnocennu lasku u psa neexistuje lebo v tom ze by som sa mu venovala menej a pod to nie je.