Pedagogické minimum

luculiksz
8. apr 2017

Ahojte som aktualne po skonceni doktorandskeho studia no zvazujem ze by som si este urobila aj pedagogicke minimum cim by som v podstate mohla ucit s PhD nielen na vysokej skole ale aj na zakladnej ci strednej cim by som si rozsirila obzor a aj moznost po rodicovskej dovolenke hlafat pracu. Studovala som marketingovu komunikaciu. Neviete mi povedat aka je miera uplatnenia pedagogickeho minima? Ake predmety na zakladke ci strednej s nim vlastne mozem ucit? Nikde sa to neviem dopatrat

sardinka336
8. apr 2017

@luculiksz Prosím ťa a čo by si chcela učit? Na ZŠ nemáš čo učiť, nemáš ziadnu pedagogickú aprobáciu. Marketingová komunikácia sa na ZŠ neučí pokial viem. Ešte tak na strednej škole ekonomického zamerania by si sa dajme tomu mohla uplatnit, aj to by si mala velke štastie ze by si naplnila uväzok ped. zamestnanca. PM je viac menej taky švindlkurz z humanitných odborov ako je pedagogika, didaktika, psychologia, vývinová biologia...atd..Nemoze nahradit riadne 5 ročné magisterské študium v pedagogickom odbore. Ako na jednej strane chápem, ze človek premýšla čo a ako ale na druhej strane to potom takto v školstve aj vyzerá. Ved spravim si doplnkové a pojdem ,,učiť,,.

deti95060810
8. apr 2017

S tým čo máš doteraz vyštudované veľa uolatnenia na Zš nenájdeš. Ale skús si spraviť špec. pedagogiku. mohla by si učiť potom aj na špec. škole.
Ale inak ťa chápem človek nikdy nevie čo sa mu kedy zíde. A tak študuje rôzne kurzy, nadstavby a pod.

stratilikova
8. apr 2017

@luculiksz na to, aby si ucila na ZS/SS nestaci len ped.minimum+akákoľvek VŠ, potrebujes relevantnu odbornosť v tom-ktorom predmete...ako sama pises, nevieš sa dopátrať toho, čo by si mohla učiť...A čo konkretne by si vedela učiť? Jazyky, prírodné vedy, dejepis či telesnú výchovu? Asi nič z toho, že? Skús si zavolať priamo do nejakej OA, to je jediná škola, kde by si mala akú-takú šancu...

carolenka
8. apr 2017

@luculiksz si si mala rozsirit obzor skor, ako si sa pre studium marketingu rozhodla. na zs a ss uplatnenie nenajdes, ale mohla by z teba byt dobra dilerka avonu.

luculiksz
autor
8. apr 2017

Tak v podstate je oravda co pisete jedine co aom si zistila zeby som mohla jcit naor obciansku vychovy pripadne na gympli NOSku kde su zaklady prava filozofie osychologi. Z orava mam aj statnicu, filozofiu som taktiez mala. Nasla som v ba aj strednu skolu zameranu na masmedialne studia, rovnaky odbor som ja studovala v podstate, manazment aj marketing tak len zato som sa pytala. Popri doktorandskom som samozrejme musela cele 3r aj ucit takze s tym mam skusenosti bohate ale samozrejme som si vedoma ze urcitr je ine ucit na vyske ako napr na strednej. Zatial len zistujem moznosti

luculiksz
autor
8. apr 2017

Ospravedlnujem sa za chyby no pisem cez mobil

sardinka336
8. apr 2017

@luculiksz tak potom tým smerom sa uberaj a skus, či ta niekde zoberu na NOS...aj ked to je tiez samostany odbor na ped. fakulte.
ALe tak ti poviem ze su tu aj uskalia, sama som si uz par krat hladala pracu v skolstve a ak si našla ,,až,, jednu školu zameranu na tvoj odbor tak to by si musela mat ani nie ze štastie ale ,,štastie skrížené s echt známostami,, aby ta tam zobrali učit. A len s NOS uväzok nenaplniš a finančne by sa ti to velmi neoplatilo. To by im musel niekto vypadnut, ist na RD....a dalšia vec s ktorou som sa stretla je, ze nie kazda škola aj zaplatí tie tituly. Lebo to ti musia dat plat podla tabulky a iny daju s titulom Mgr. a iny s PhDr. ze? Mali sme profku, ktoru neprijali na jedno miesto lebo jej na rovinu povedali, ze to jej nezaplatia, bola PaedDr. Phd..ze radšej zoberu Mgr. Ale tak to len taky zazitok. Na tvojom mieste by som ostala ja pekne v ,,teplučku,, na fakulte, to je fasa zašíváren...

luculiksz
autor
8. apr 2017

@sardinka336 no praveze rada by som na nasej fakulte aj ostala avsak je plny stav, dekanka rozhodla ze hoc skoncilo xy doktorandov neprijmu nikoho lebo nemaju v plane niekoho z povodneho osadenstva prepustit takze sa obavam ze ked ma neprijmu v Trnave na fakukte kde som studovala od bakalara cez magistra az po doktora neprijmu ma tak skoro ani niekde v BA na inej fakulte kde im skoncili ich vladtni doktori, vacsinou si skola radsej vychovava svojich studentov a tych samozrejme uorednostia pred cudzimi. Nevzali ma k nam hoc som po skonceni doktorandskeho este vydala vlastnu monografiu

sardinka336
8. apr 2017

@luculiksz a že v školstve je zle!!! 😀
Vieš ako odchádzajú doktori, docenti a neviem ký fras z fakulty??? V drevenom spacaku, to potom uz len čierna zastava ,,na škole,, ...Tam sa to drží ako kliešť, mnohí dávno v dochodku a furt tam strašia. Ako nehovorím, su to zvyčajne vynikajuci teoretici, kde tu nejaka prax. A toto sama vidíš...toto su fleky, kde to ide po známosti. Aj keby niekoho prepušťali, tak na to miesto čaka uz x supov...
To máš ako na MÚ...(miestny urad) si videla niekde inzerat? Ja v zivote...asi som zle pozerala...to su tu fleky po znamosti. Ide neviem Mariša do dochodku? Uz tam dosadi dceru, neterku alebo nejaku svoju známu...bezný plebs sa o tom ani nedozvie.

carolenka
8. apr 2017

@sardinka336 na vs je vzdy vypisany konkurz 😅

sardinka336
8. apr 2017

@carolenka jááááj a na nejakeho dodávatela nie je vypísaná súťaž? A ako to potom skonči? Kazdý si presadí čo a koho chce len dodrží ,,formality,, aby aspon na oko bolo všetko ,,lege artis,,.

luculiksz
autor
8. apr 2017

@carolenka hej vypisany byt moze no uz dopredu vedia koho prijmu navyse bezne vypisunkonkurz pre pedagoga ktoremu konci rocna zmluva, zo zakona sa musi zucastnit vyberoveho konania aby mu mohli dat nanovo zmluvu na rok. To je vezna prax takze v podstate nikoho noveho ani neprijmu. U nas davaju zmluvu max na 5r aj to len vyvolenym profesorom urcite nie nastupujucim doktorom

carolenka
8. apr 2017

@sardinka336 ako to funguje s dodavatelmi neviem, ale tusim... ale doktorandov nasikovnejsich z najsikovnejsich sa obcas podari do zamestnania presadit aj ich skolitelom, ale vacsinou vsetko ide po znamosti, ako uz si spomenula, a tak to u nas, nielen na vs, aj vyzera...

carolenka
8. apr 2017

@luculiksz na 99% je to tak, myslim, s tym obnovovanim zmluvy. to, ze profesori nemaju zmluvy na dobu neurcitu, sa mi nechce verit, ale nepoznam pomery na vasej skole...

carolenka
8. apr 2017

@luculiksz pozram pedagogov na katedre masmedialnej komunikacie v trnave a vidim dve odborne! asistentky s vs vzdelanim druheho stupna, takze to u vas tiez nie je celkom koser 😉

luculiksz
autor
9. apr 2017

@carolenka no ved prave ja viem ze su tam odborne asistentky ktorw ani nemaju pozadovane vzdelanie, pretoze aj ked vypisali konkurz hned orva podmienka bola ukoncene PhD, tak ako mozu prijat cloveka co ho ukoncene nema. Napr ja bola nedavno na vyberku a jedina som tam bola ktora realne vsetky poziadavky splnala, vsetko tam so mnou boli estelen neukonceny tretiaci doktorandi ktori este nemaju ani len minimovky spravene ktore budu az v maji, kde su este riadne obhajoby ktore su az koncom augusta. Takze tak to zial u nas na katedre chodi