Pás v aute ma reže do krku

16. feb 2024

Ahojte, máte niekto tento problém ? Pás v aute mi ide cez krk. Hlavne keď sedím vzadu pri dcére, tam sa nastaviť nedá. Ale aj vpredu keď šoférujem, ale to nieje až tak zle ako vzadu. Niesom vôbec nízka (mám 172cm) tak nechápem. Je to nepríjemné a bojím sa, že čo to spraví pri nehode, však mi to zlomí krk. Máte to aj vy takto ? Dá sa to nejak riešiť ?

patka06
16. feb 2024

Ak nemáš výškovo nastaviteľné pásy, skús inak nastaviť sedačku, najmä pri šoférovaní - mala by si sedieť vyššie
Mám 173 cm a v žiadnom aute mi takto pás nešiel.
Pás cez krk je pri nehode nebezpečný

autor
16. feb 2024

@patka06 napríklad v mojom aute (je staršie) sa výškovo nastaviť nedá. Vzadu už vôbec nie, tam nieje žiadne nastavenie možné a tam je to veľmi veľmi zreteľne, tam mi ide ten pás v tretine krku, prídem si ako 8r nízke deti, čo sú predčasne bez autosedačky

maciatkolulu
16. feb 2024

TAk snáď sedadlo nastaviteľné v prednú máš. Neviem si predstaviť,čo to máte za auto,pásy. Ja má 164 a nikdy ma v žiadnom aute nič netlačili.

patka06
16. feb 2024

V tom prípade odporúčam podsedák, aby si sedela vyššie a tým pádom by pás mal ísť správne
Niečo takéto:

autor
16. feb 2024

@maciatkolulu vravím, vpredu to také zle nieje, ide mi hlavne o zadné sedadlo keď sedím pri dcere. Tam sa nastaviť nedá ani sedadlo ani pás

autor
16. feb 2024

@patka06 áno rozmýšľala som aj o tom len mi to príde zvláštne keď som pomerne vysoká. Však sú aj ženy čo majú 150cm 🤷🏻‍♀️

Existujú také pomocné pásy, určené síce pre deti, ktoré ten pas cez telo stiahnu, akoby nižšie, aby to išlo cez plece ako má, nie cez krk. Videla som to na stránkach typu Aliexpress, na našich som nehľadala. Funguje to na princípe ako sú na niektorých podsedakoch pre deti také prídavné pásy dole, za ktoré sa zahakne ten veľký pas.

patka06
16. feb 2024

Prosím ťa, aké máš auto? Neviem si predstaviť, kde by boli pásy, takto zle umiestnené a to som sedela v desiatkach aut - starých aj nových

diana45
16. feb 2024

A nechceš náhodou špeciálne povolenie, aby si ich nemusela nosiť??🤷

maciatkolulu
16. feb 2024

Akože,naozaj aké auto máš? Vzadu sú pásy väčšinou nižšie ,tak sed vpredu a máš po strachu

any3108
16. feb 2024

Aj mne sa to stalo v novej Kii sportage vzadu ale tam sme to ponastavovali a všetko ok 😂 a tiež mám 172cm

autor
16. feb 2024

@patka06 no ono sa mi to stáva v každom aute, niekde viac niekde menej. Ale napr keď vidím ako ide pás manželovi, pekne cez hrudník, tak mi nešiel nikdy v živote nikde

autor
16. feb 2024

@diana45 to si kde pochopila prosím ťa ? 🙂

majamat
16. feb 2024

mne tiez ide pas cezkrk, ale skor vpredu. vzadu je kusok nizsie. iez starsie auto a neda sa nadstavit.

vyrovnanaosoba
16. feb 2024

Ja som o 10 CM nižšia, a nemám s tým problém. Vzadu su pásy nižšie a vpredu si nastavíme sedadlo. Mám Peugeot 207

annm81
16. feb 2024

Pás na krku je nebezpečný. Pri tvojej výške je to však zvláštne. Stáva sa ti to vpravo aj vľavo? Problém s tým mávajú napr. ľudia so skoliózou, keďže majú jedno rameno nižšie ako druhé.

vroni
16. feb 2024

Ja mám to isté, v každom aute ma skrti pás. Nie je to ani autom, ani nastaviteľnostou pásu či sedačky, je to (minimálne u mňa) tvarom pŕs. Mne pomáha len ta detská poistka, ten dodatočný pás zboku. Žiadne výškové nastavenie. Dcéra je menšia a žiadne takéto psie kúsky jej pás nevyvadza, tie isté auta.

nevenka
16. feb 2024

Mne sa to deje vsade a vzdy, lebo mam len 152 cm...😬
@coccinellaseptapunktata no toto si pohladam, vdaka

nevenka
16. feb 2024

@diana45 to co je za komentar? Vies, ake je to neprijemne, ja som nizka a cely zivot si ako sprosta prdrzam pas, aby ma neskrtil. Ja neviem, ci mam detsky podsedak si skusit.
@vroni no a toto je tiez mozne, ze je to aj tymto...

nevenka
16. feb 2024

@autorka ano, ja a skrti ma stale pas, ale neviem, preco to robi tebe 🤔

autor
16. feb 2024

@vroni akože aj toto mi napadlo lebo aj kabelka cez rameno mi ide v podstate tak ako pás. Že nože byť že to prsia nejak odsunu

autor
16. feb 2024

@annm81 v podstate neviem lebo autosedačku máme vpravo a ja teda som vždy vľavo alebo šoférujem. Tak aj v iných autách. A kým sme nemali dcéru tak si nepamätám presne ako to bolo či obe strany

beata79
16. feb 2024

aj ja to tak mám v každom aute a meriam 171cm

tanyan
16. feb 2024

Ja som si tiež všimla, že "otravnosť" pásu závisí aj od typu podprsenky. Niekedy je to úplne v pohode a pri niektorých by som si najradšej odopla pás, lebo ma príliš znervózňuje. Áno, má vplyv aj výškové nastavenie pásu, výška / vzdialenosť / sklon sedadla, ale prsia to dokážu posunúť na nepríjemnú úroveň. Mám 173 cm...

letfenixa
16. feb 2024

Mňa tiež v každom aute pás reže na krku, mám 168 cm.

nelca84
16. feb 2024

Kup si toto

janica_
16. feb 2024

Mam rovnaku vysku a rovnaky problem, podla mna sa smyka pas po prsiach. Zlepsilo sa to, ked si davam pozor ako sa priputam, (spodny pas ma ist cez bedra, nie cez brucho), utiahnem ho a nasledne sa vtiahne aj vrchny pas na ktorom mam taky chranic ako ti odporucala nelka ktory zabezpecuje to, ze sa mi nesmyka pas po prsiach vyssie a nereze ma do krku.

zmrzlinka8
17. feb 2024

mám 160 cm a tiež mi to robí. sedadlo som si nastavila najvyššie ako sa dá a pás najnižšie a ani to mi nepomohlo

hanaxxx
17. feb 2024

Ja som.vyssia ako ty a mam rovnaky problem predu aj vzadu pri dietati. Tiez som na to myslela, co to spravi pri nehode.

rozvod
19. jún 2024

Ahojte, aj mňa niekedy režie pri krku, tak si ho pretiahnem cez ruku. A nemám ho potom cez obe ruky klasicky, ale ľavú ruku mám vytiahnutú., tak pás mám potom cez prsia. Mňa odjakźiva akoby dusil pás a teraz mam potrhané šľachy v ľavom ramene, tak to takto musím mať, lebo ma to veľmi bolí. Ale ja som sa chcela ešte spýtať, že keď náhodou máte blúzku, šaty....či Vam pás nepokrčí oblečenie. Ja vystúpim v robote z auta a som pokrčená od pásu...