Parvoviróza a šteniatko

25. jan 2021

Dobrý deň pred viac ako dvomi rokmi som mala šteniatko ktoré mi zomrelo na parvovirozu.
Teraz po viac ako dvoch rokoch mi je veľmi smutno a chcem si doniesť šteniatko ihneď by som dala ockovat ale trvá 3 týždne kým to zaúčinkuje a treba 3x očkovat čiže dokopy 9 týždňov dovtedy by bol vnútri (prvé šteniatko bolo vonku) on by bol vnútri aby nebol na miestach kde prvý...myslite že by to šlo alebo radšej nie?
Sú to predsa dva roky ale nechcem nič riskovať...

ckocka
25. jan 2021

Parvoviry jsou přítomné kromě trusu i ve slinách nebo zvratcích a v potřísněné srsti může údajně zůstat infekční až 4 měsíce.

Ak sa bojíš prenosu z vecí od minulého psa tak po dvoch rokoch to naozaj nehrozí.

autor
25. jan 2021

@ckocka takže môžem priniesť šteniatko nie je možnosť nákazy keďže prešli 2 roky?

ckocka
25. jan 2021

Ešte - nemáte mačku? Tá sa može tiež nakaziť, ale je bezpríznaková.

autor
25. jan 2021

@ckocka mačku nie
Žiadne zvieratko od vtedy čo šteniatko zomrelo až teraz rozmýšľame po dvoch rokoch len či to nemôže dostať?

ckocka
25. jan 2021

Šteniatko je najmenej chránené medzi prvým a druhým očkovaním. Ak bude mať prvé očkovanie v 6. týždni, tak druhé može byť v 9. Nešlo by sa dohodnúť s chovatelom že si ho odoberiete až potom?

autor
25. jan 2021

@ckocka to by sme mohli skúsiť ak to však nepojde je riziko že to po dvoch rokoch dostane aj napriek tomu že by bol vnútri kde prvý vôbec nebol?

ckocka
25. jan 2021

Tak možnosť existuje vždy, možete to doniesť aj vy zvonku.

korra
25. jan 2021

V utulkoch, docaskach, kde sa vyskytla parvo, davaju rok pauzu. Myslim, ze problem u vas uz nehrozi. V kazdom pripade, strna by som doniesla minimalne vo veku 8.tyzdnov (spravny chovatel skor stena ani neda). Vtedy uz bude viac krat odcervene, bude po 1.vakcinacii. Do 2.vakcinacie odporucam nikam so stenatom velmi netrajdit, na nejake velmi preexponovane miesta inymi psami.