Partner mi klamal o spoločných plánoch do budúcnosti

13. dec 2019

Ahojte zienky. Potrebujem poradit. Obaja mame nieco cez 35 rokov ale patrner je o 3 rokov starsi. Sme spolu 5 rokov. Problem je,ze do vztahu sme isli s tym,ze nieco z toho chceme. Zoznamili sme sa cez zoznamku a velmi sme si rozumeli. Byvame spolu. Chceli sme svadbu aj deti lenze som zistila,ze partner mi klamal. On sa zenit nechce a ani deti nechce. Lubim ho velmi ale citim sa oklamana pretoze som s nim zabila 5 rokov kedy som mohla mozno uz mat rodinu manzela. Zistila som to od jeho sestry ktorej to povedal,ze lubi ma a chce somnou planovat buducnost ale nechapem co chce planovat ked sa nechce ani zenit a nechce ani deti?!
Jeho sestra mi to povedala tak,ze on vlastne ani nevie ci sa chce zenit alebo nie. Ja som z toho nemilo prekvapena mam 35 a v dnesnej dobe najst normalneho partnera nie je lahke a zalozit si rodinu tiez trva. Neviem co mam robit.
Co by ste robili na mojom mieste?

dskjhfdlkdjhl
13. dec 2019

Toto by som neriesila s jeho sestrou, ale priamo s nim.

autor
13. dec 2019

@dskjhfdlkdjhl on mi to tiez potvrdil

silvi300
13. dec 2019

Čo ti on konkrétne povedal, keď ho si ho konfrontovala?

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
13. dec 2019

Tak ak potvrdil, ze neplanuje s Tebou rodinu, tak potom preco ste spolu? Aby mal navarene, upratane a sex k tomu? Nech si najde sluzku a obcas skoci do bordelu.

pannama1
13. dec 2019

v tom pripade by som si to s nim narovinu vydiskutovala a ak nechce deti a ani svadbu, tak by som ho nechala ist. jednoducho tu sa vase nazory o buducnosti rozpadaju.

monane
13. dec 2019

treba si nad to doma sadnúť, porozprávať sa otvorene o tom, čo chcete aké máte priority a keď nemáte spoločné predstavy o tom akoby mal váš vzťah smerovať, tak asi bude lepšie ísť od seba, aj keď chápem, že jednoduché to nebude ani len náhodou

sissy27
13. dec 2019

otázne je či manželstvo a rodinu nikdy nechcel a zámerne ti klamal, alebo aj niekedy chcel ale medzičasom zmenil názor...
vo výsledku je to ale aj tak jedno - on chce jedno, ty druhé. Má sa niekto tak veľmi obetovať a ustúpiť? A kto to bude? Splodí on dieťa ktoré nechce a možno k nemu ani nikdy nebude mať vzťah, alebo nakoniec radšej aj tak odíde, lebo proste nechcel? Alebo ustúpiš ty a vzdáš sa svojho životného sna o rodine s deťmi?
Tu žiadna zlatá stredná cesta ako zostať spolu neexistuje. Ak spolu zostanete, tak navždy s výčitkami voči druhému. Teoreticky je šanca, že ho do svadby a dieťaťa dotlačíš a on bude nakoniec rád a vďačný, že si to urobila, ale ja osobne by som to neriskovala.

petronelka47
13. dec 2019

Aspoň si to zistila teraz, že nechce svatbu a dieťa, ver že po narodeni dieťata zistit že ho vlastne jeho otec nechce je strašne smutné, hovorim z vlastnej skúsenosti

klarik707
13. dec 2019

je smutne, ze ti o tom musela povedat jeho sestra a ze ti to nepovedal narovinu. byt tebou to s nim este raz preberiem a narovinu mu poviem, ze ak si stoji za svojim nazorom, tak od neho odchadzas, lebo ty chces mat rodinku a aj svadbu.

martadiznacova
13. dec 2019

Tak to máš dosť blbé 🙂)))))

larisalarisa
13. dec 2019

Pamätaj na film , tuším Šťastný nový rok. Partner Jennifer Aniston Ben sa tiež nexcel ženiť, nexcel deti. Možno aj tvoj príbeh bude mať šťastný koniec. Držím prsty

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkatinus
13. dec 2019

ja osobne by som asi dala ultimátum...a ešte by som chcela vysvetlenie, že čo si vlastne myslel? ze nebudeš chcieť ani svadbu ani deti? to ste sa nikdy o tom predtym nebavili?

eliska13
14. dec 2019

Ja nemám rada ženy, ktoré po pol roku tlačia do dieťaťa, svadby, ale prepáč na čo si čakala ty po 35 tke?Veď toto ste už museli preberať nie?ak by sa nechcel zenit to by mi nevadilo, že nechce dieťa a nemá na kto extra dôvod napr, že cestuje po svete, náročná práca to by mi vadilo.ja by som to brala ako podraz, že cusi ako voš pod chrastou a tebe utekajú najlepšie roky.Takze rozhovor a reálny dôvod od zrelého chlapa by som chcela počuť.Ved má skoro 40 rokov!prečo si sa vlastne so sestrou o tom rozprávala?

autor
14. dec 2019

@eliska13 ja som sa s nou o tom nebavila ona sa ma nahle spytala ci mi nevadi,ze sa nebudeme brat a ako som sa vyrovnala s tym,ze ani deti ja som na nu kukala jak puk,ze o com to hovori,ze vsak mne hovoril,ze svadbu chce pri detoch vahal to som ani neriesila a potom mi to aj jeho mamina potvrdila,ze im to povedal ked sa ho na svadbu pytali.
Je to dobry chlap rozumieme si ja ho do svadby netlacim ani som to neriesila to iba vsetci okolo,ze sme predsa spolu 5 rokov a preco to nespecatime. Ja som sa ho na to pytal a on,ze ano svadbu chcel ale ze uz si neni isty lebo je to obrovska zodpovednost a,ze papier ani nepotrebujd aby ma mal rad. Ako mne by to ani tak moc nevadilo ale myslela som,ze to zakoncime svadbou. Nechcem zit takto nadivoko nie je to prirodzene

mirola
14. dec 2019

Praveze je to uplne prirodzene. Ja by som sa nad svadbou zatial moc netrapila, skor by ma trapili tie deti. Svadba je len papier, v podstate uradna listina ktora uklada urcite povinnosti, vyhody i nevyhody.. mozes to vnimat takto. Ja to tak v podstate vnimam a som vydata.. svadba lasku nezaruci, nezmeni, nedokaze...
no nemat dieta (uz teraz ked mam) je pre mna nepredstavitelna ujma pre zenu, to je laska na cely zivot.. pre mna by to bol dovod aj na rozchod.. hlavne v takom veku

eryka03111978
16. dec 2019

svadbu by som ani tak neriesila.... ale dieta ano.... ak naozaj potvrdil, ze nechce mat dieta a ty ho chces tak naco ste spolu???? alebo azda cakas, ze ti to dieta urobi len preto aby si bola spokojna??? to ties nie je ziadne vychodisko

derdia
16. dec 2019

Vies co toto je hlupost.prepac,viem,ze to je hrozne,lebo ty chces nieco ine ako on...ale ak by si ma muz nechdel zobrat tak to znamena,ze ta nechce...to vsetko okolo su len trapne dristy,ktore chlapi pouzivaju ako ospravedlnenie...ako,ze nechxe svadbu?lebo nechce teba...keby ta chcel tak by soravil vsetko preto aby si ba jeho manzelka,aby si mala tu poziciu jeho manzelkya nie len druzky....aspon mn3 by toto pre zivot nestacilo...bohuzial..radsej by som bola sama...

derdia
16. dec 2019

A tie deti...to je tiez velmi zasdna vec vo vztahu....stastna s nim urcite nebudes...lebo v srdci budes tuzit po niecom co on nechce..akeby sa nahodou stalo tak ta posle na potrat alebo t necha alebo s ma bude tvarit,ze to dieta je len tvoje...Ale je moxnostze by to dopDlo aj dobre...ale to my tu neviee...pre mna je dolezite ,ze si ta nechce vziat...to je strasne...

ivangeline
16. dec 2019

Ak skutočne povedal, že je to väčšia zodpovednost ísť do manželstva, čo je do istej miery pravda a nechce ho... Tak čo sa asi tak dá z toho vyčítať?

tinkatinus
16. dec 2019

Ze veľká zodpovednosť 😀 to mi príde ako keby, že aby mohol rýchlejšie niekedy v budúcnosti zdrhnut, keby nastal nejaký problém. Veď jasne brat sa nemusíte, ale ak chceš deti.... Veď máš len jeden život, ak chceš deti, tak ich maj! Nehovorím, že sa máte rozísť, no on sa nechce ženiť lebo je to zodpovednosť, deti nechce lebo asi aj to je zodpovednosť, takže keď nechce byť zodpovedný, tak ako vieš, čo môžeš od neho čakať do budúcna. Nie ze ta nechá v 40-45tke napr. nájde si inú a tebe sa už bude ťažšie hľadať partnera a robiť deti. Nic v zlom.

lune
12. jan 2020

Na urcity cas sa odstahuj, neozyvaj, akoze to uzavri. Uvidis co urobi. Ale asi to bude pre Teba sklananie... Nemam rada, ked je chlap s niekym len kym si nenajde niekoho 'lepsieho'. Ak Ta na to upozornila jeho rodina asi chcu aby si mala jasno. Svadbu nechce, deti tiez nie. Tiez by som si v Tvojom pripade urobila zaver.... nechce pokracovat a nevie ako z toho vycuvat.... A jeho rodina sa v tomto pripade zachovala korektne. Varovali Ta.

milkadk
16. aug 2022

Ahoj, ako Vám to nakoniec dopadlo, ako sa máte?

modrykolibrik
4. jan 2024

@milkadk pokial viem uz su od seba