Parochňa verzus šatka

3katka151
15. feb 2022

Ahojte. Po operácii hlavy nemám na pravej strane hlavy vlasy. Neviem ako to riešiť. Nosiť šatky, alebo kúpiť parochňu?

anjelicek26
15. feb 2022

Asi idealne vsetky vlasy dole a docasne parochnu, nech je to rovnomerne, ked budes mat aspon dva-tri centimetre parochnu prec, urcite ti to pristane aj tak, proste kratky uces... Satka je tiez moznost, ale podla mna to je velmi spajane s chorobou (neviem, ci si chora), ale to potom proste "vidno" s daleka a kazdy to vidi a vnima... vnutorne sa musis nastavit, ci chces, aby to okolie vedelo alebo nie...s parochnou to totiz nezisti nikto...aspon toto bola argumentacia mojej tety, nechcela, aby to okolie vedelo, riesila to radsej v sukromi...

3katka151
autor
15. feb 2022

@anjelicek26 Ďakujem. Nie som chorá. Keby mám husté vlasy, tak by som to možno nejakým zázrakom prekryla. Ale nemám. Je mi ťažko dať vlasy preč.

simca06022011
15. feb 2022

podla toho ako sa citis medzi ludmi, dala by som ako vravi anjelicek, vlasy dole uplne alebo mozno kadernicka vymysli nejaky uces iny (ved teraz su take pol hlavove este stale in, a zalezi aj presne kolko ti chyba atd... )... A medzi ludi, ak nechces riesit parochnu, doma a tak mozes v klude behat v satke. Ono ta parochna na hlave chce zvyk, nie je podla mna nic prijemne na nejake celodenne nosenie.

rembura
15. feb 2022

mne sa pacia viacej satky a turbany, skus pozriet moonlou, kamaratka mala problemy zdravotne a ked nemala vlasky si tieto objednavala a velmi dobre to vyzera 🙂 parochnu skusala, ale vadilo jej to, posuvala sa jej, tak to s nou vzdala