Parochňa - áno či nie?

26. jan 2023

Ahojte, mám problém a myslím si, že som našla riešenie, ale rada by som si vypočula aj názor iných. Základný kameň úrazu je ten, že mám hrozné vlasy. Ale naozaj že hrozné. Nekvalitné, riedke, od každodenného fénovania zničené, dlho sa mi mastili, teraz ich mám naopak suché a lámavé. Umývať si hlavu musím každý deň, keďže každý deň si na ňu musím navaliť veľmi veľa tužidla a laku na vlasy, aby aspoň ako tak vyzeral ten môj účes, ale aj tak nie som spokojná.Nechcem rady typu: ber vitamíny, neumývaj si vlasy tak často, skús kvalitný šampón.Toto som všetko skúšala ženy, naozaj všetko, aj dlhodobo, ale môjmu sebavedomiu to veru nepridalo, keď som chodila do práce s vlasmi strapatými, dolámanými, nemožnými akejkoľvek úpravy, keď som ich neumývala a nefénovala (+ kulmofén) každý deň. Ešte doplním, že strih mám krátky, dlhé vlasy, aj keď po nich túžim odmalička, si naozaj nemôžem dovoliť. Vlasy mám riedke, bez natupírovania úplne jemné a aj keď som skúsila netupírovať a zalakovať len jemne, do 30 minút som mala po účese. Takže momentálne mám účes typu "helma", a nie som s ním vôbec spokojná, keďže som ešte mladá. A teraz k tomu môjmu "riešeniu". Napadla ma kvalitná parochňa. Vybrať si niečo, samozrejme v mojej aktuálnej farbe, určite nie niečo dlhé, aby to nebolo pre okolie moc BUM. Nemusieť sa každé ráno hodinu trápiť s účesom, s ktorým som aj tak nie nakoniec spokojná, ktorý mi nepristane (aj keď strihy som už tiež menila kadejak a nepomohlo). Je tu niektorá taká, čo nosí parochňu, aj keď nie je chorá, nemá lysiny po hlave, len skrátka nie je spokojná so svojimi vlasmi a túži mať krásne a upravené a zdravovyzerajúce vlasy? Ďakujem vopred za komentáre.

msnesquik
26. jan 2023

Ahoj, ja som parochnu nosila na holej hlave, aj na kratkych vlasoch a za mna teda nie...svrbi to, je velmi horuco v tom...
Parochna z pravych vlasov stoji vela penazi, tie peniaze by som investovala do kvalitneho a skuseneho kadernika, aby mi dal vlasy dokopy...a prestala si hned fenovat, susit a zehlit vlasy

anjelicek26
26. jan 2023

Pozri si prosim ceny vlasovych transplantacii v Turecku... nemyslim ako srandu, ale skutocnu moznost... na nezaplatenie tie vysledky... Pod parochnou sa budes potit, hlavne v lete... Je to okolo 2-3000e vratane letu a pobytu... Kolega to teraz dost riesil, vysledok stoji za to... ako zena by to riesim rozhodne takto...

0silvia0
26. jan 2023

Skusala si na podporu vlasov pouzivat hennu?

levandul_ka
26. jan 2023

Ja len tolko ze ak si videla afro zeny co bezne nosia parochne (Beyonce, Naomi Campbell,...), tak oni maju iny typ vlasu, mozu to nosit doslova prisite (aj prilepene) aj 3 mesiace v kuse, to su hrube, odolne vlasy, preto sa tak tazko cernoskam odfarbuju vlasy,
aj medzi nimi sa vsak najdu aj take co uz maju z toho znicene vlasy z toho prisitia - im sa z toho vytrhaju, niekedy ostane aj trvala alopecia

ale europsky typ vlasu toto nikdy neznesie - nosit parochnu kazdy den, a keby si ju iba tak nasadis trochu zafuka a ...

Ine je urcite ak to zena chce z dovodu nejakeho onkologickeho ochorenia, z niektorych chemoterapii vlasy vypadaju,

Drviva vacsina kamionistov ma ples, vies preco? Lebo maju velku cast z dna siltovku na hlave (samozrejme aj genetika hra svoju ulohu, ale podstata je ze sa im v tom poti hlava, folikuly su tam udusene tak isto ako pod parochnou)

Isla by som cestou regeneracie vlasov, a ani sa nenazdas vlasy budu zase pekne

tinkavvv
26. jan 2023

Vlasovu mezoterapiu si skusala?

bajka16
26. jan 2023

Aj také vlasy vedia byť pekné. Stačí ísť do dobrého salónu, nech ti vykúzlia strih, ktorý vyzerá dobre pre riedke vlasy. Osobne ti odporúčam kratšie strihy. A to ostatné sa dá doladiť starostlivosťou o vlasy. Pravidelne masky, séra. Žiť v parochni vôbec nie je pohodlné, ani praktické.

snehulak77
26. jan 2023

Moja kamarátka ma strašne riedke vlasy a jemné. Pomáha jej melír, poprípade trvala vie ešte dosť pomôcť. Trosku akoby zničí vlasy a sú poddajnejsie. Dobra kaderníčka to vie urobiť pekne a výsledok super.

barborachors
26. jan 2023

určite by bola za mna parochna az to posledné riešenie. treba vyskúšať aj iné možnosti - od transplantácie cez toppery az po tu parochna (jednoznačne odporúčam americký alebo anglicky trh). V turecku ti lacno a dobre spravia aj zákrok, je tu tom niekde diskusia. Ono technologie idu dopredu aj v tomto odvetvi a preto si treba nastudovat o co ide a pozriet možnosti, ponuky. Na Slovensku o tom nejnajdes nic a ked mas alopciiu tak ziadne masticky kremy lieky nepomôžu. jedine operácia alebo toppery na prekrytie, alebo aj pásky do vlasov je toho kopec na soc sieťach, treba pohladat. Za mna ale parochna naozaj len dočasne a najlacnejšie riešenie. Cena kvalitnej parochne s lacefront aplikáciou dlhovlasej 2-5k.

domiklik
26. jan 2023

Presne ako tvrdí @anjelicek26 keby to nevidím na vlastné oči tak neverím. V Čechách je agentúra ktorá takéto "zájazdy" organizuje.

greta2017
26. jan 2023

Viem ze ani tento nazor asi nehladas. Ale skus vyhladat fakt dobreho trichologa. Ten dokaze naozaj vela zmenit

monillia
26. jan 2023

Mala som raz parochnu na,hlave kvôli spoločenskej udalosti(trochu ulet) poviem ti nikdy viac ,to je ako mať strikovanu capicu na hlave. Nebola to žiadna lacnota, mala som ju požičanu od kadernicky ona mi ju aj upravovala.Skor by som sa zamerala na riešenie problému ako rádia dievčatá vyššie

sojorez
26. jan 2023

Presne kvoli tomuto mam zhruba 3 cm vlasy (obcas i kratsie...). Vlasy mam jemne, lietaju kade tade, ak sa nenalakuju, nenatupiruju, su splasnute, rychlo sa mastia. Fajn su prestrihane ucesy zhruba do dlzky brady, premelirovane na dosiahnutie optickej hustoty. Tolko teoria, ale v praxi ten uces treba prefuknut, dat nejake tuzidlo a tak som si jedneho dna povedala dost a zijem s extra kratkymi vlasmi.

autor
26. jan 2023

@anjelicek26 ďakujem, určite sa na to pozriem....

autor
26. jan 2023

@0silvia0 áno, aj to som skúšala, žiaľ bez nejakého väčšieho efektu.....

autor
26. jan 2023

@tinkavvv Tak o tom som nepočula, idem googliť😉

autor
26. jan 2023

@snehulak77 Melír som nosila pár rokov, potom ma blond omrzela a už mám dlhé roky čiernu.A čo sa týka trvalej, aj to som skúšala, a "sranda" bola tá, že po niekoľkohodinovej tortúre u kaderníčky som mala vlasy úplne rovné, samej kaderníčke z toho bolo trápne, tak mi tam potom natáčala vlasy žehličkou, aby som aspoň domov prišla kučeravá. Vôbec mi to nechytilo, vôbec. Tie moje vlasy sú fakt divné😢

autor
26. jan 2023

@greta2017 Ďakujem, pozriem sa na aj to....

autor
26. jan 2023

@sojorez asi máš peknú hlavu, teda myslím vystavanú lebku. Mne by také kratučké vlasy teda vôbec nepristali, hlavu mám zozadu sploštenú, asi preležanú, neviem.Keď netupírujem vlasy, tak to proste vidno....teda aspoň ja to vidím, okolie ma presviedča, že to vôbec nie je vidno, ale keď ja sa skrátka zle cítim s tými mojimi vlasmi. Ale ženy tu mi dali pár fajn rád, prezriem si to všetko a uvidím, ako to nakoniec poriešim🙂

0silvia0
26. jan 2023

ty si tie svoje vlasy a hlavu teda opísala, chcelo by to foto na posúdenie. Možno by väčšina z nás povedala, že to nie je také zlé...

ahhola
26. jan 2023

Transplantacia vlasov😂😀😪teda presadzanie vlasových cibuliek je možné, len ak je ČO presadzat, autorka nemá vlasov nazvyš v žiadnej časti hlavy, takže Turecko ninčen. 🕷️

lala123
26. jan 2023

Pozri si na fb Hair Gallery Košice robia take ako keby pricesky ale veľmi peknú prácu maju

zara0201
26. jan 2023

Máte niekto odporúčanie na dobréjo trichológa/mezoterapiu?

sojorez
26. jan 2023

Ja som uz v stadiu, ze zozadu nekukam 😂 A je to za tie roky aj o zvyku, prvy krat, ked som bola nakratko, tak to bol sok riadny, nielen pre okolie, ale i pre mna, i ked som vedela,do coho idem.

adik64
26. jan 2023

📌

dadis
26. jan 2023

Skus si netupirovat vlasy. Ono to i tak vyzera hrozne a nicia sa ti tym vlasy. Ani uterakom suchat po umyti, iba si hlavu zabal do stareho bavlneneho tricka. Kazde rano si vlasy umy, ak je treba, daj kondicioner, gel (skus pozriet ktore gely su vhodne pre cgm metodu, mali by byt ok i pre tvoje vlasy) a presus fenom na stredom stupni. Dobry strih by mal vlasy podvihnut tam, kde potrebujes. Velmi ti drzim palce, nech sa ti vlasky daju do poriadku.

mladena
27. jan 2023

Ahoj no ja mám podobné vlasy a raz som si kúpila dve parochne od takého chlapa čo ich predával (normálne v bytovke, fakt nechápem načo mu boli parochne 😀 ) ale za mňa nie, vyzerala som v tom ako v helme aj keď to boli pekné parochne a strašne som si nevedela zvyknúť na ten pocit "udusenej" hlavy....... ale moja mama napríklad nosievala parochnu niekoľko rokov. Viem že si napísala vitamíny mi neraďte a tak... ale musím ti povedať, že odkedy sa zdravo stravujem a používam iba prírodnu kozmetiku aj na vlasy (prírodný šampon, zábaly napr. z mandľového oleja, vlasy občas prepláchnem vodou z jablčným octom či žihľavovým čajom ) tak sa vlasy aspoň pekne lesknú a vôbec sa nerozdvojujú, aj keď sú stále tenké, nerastú a kvalita je naprd ale už sa tým netrápim. Vlasy si vždy zopnem dohora do takého mini banána a zapnem čínskou sponou a neriešim.

dadis
27. jan 2023

@mladena Ja tiez na vlasy pouzivam uz len basic kozmetiku a mam pocit, ze vlasy su lepsie. Na Vianoce som dostala sampon a bezoplachovy kondi od tejto znacky a som spokojna velmi https://www.bione.sk/vlasova-kozmetika/. Predtym spm pouzivala iba tuhy sampon pd twoo a arganovy olej z dm..ani ziadny kondicioner a masky a vlasy boli krasne

salonka22
1. aug 2023

Ahoj, ako vidim, kazdy ti poradil presne to, na co si sa nepytala. Kto taketo veci neriesi, nikdy nepochopi. O parochne sa zaujimam uz niekolko rokov, planujem si kupit nieco podobne, napisem ti moje skusenosti:
- na instagrame je velka komunita zien s alopeciou, skus si vyhladat hashtagy womenhairloss, womenalopecia atd., ja sledujem x účtov, kde su baby, co prišli o vsetky vlasy a nosia parochne... Co ti tu pisu, je blbost, parochne davno nie su nepohodlné a nerealisticke. Z tych uctov, co sledujem, spomeniem napr hairlossgirlboss, wigfessionals, baldmotherfucker
- ak mas este nejake vlasy, riesenim by bol hair topper, je to v podstate vacsi clip in pricesok
- na slovenskych strankach nic nenájdeš, z európskych odporúčam Hair on fleek by Salma napr.
- synteticke parochne dokazu vyzerat dobre, ked odstránis ten umely lesk, da sa to napr suchým samponom... Mna najviac zaujala Simmer Elite alebo Wavy day od Raquel Welch, ale je x inych znaciek
- je toho strasne vela, napis mi spravu a mozeme pokecat
- na zaver: parochna je rovnaky doplnok ako umele mihalnice, gelove nechty, vytetovane obocie, prsne implantaty... moze vyzerat pekne a vkusne, len sa s tym treba pohrať

wilagrande
1. okt 2023

Pozeram, citam a akoby si pisala o mne. Je to ciste zufalstvo. Ja cely zivot som farbila na cierno… mam po 40tke a uz aj blbnu hormony aj prisli zdr.problemy, zaludok, creva, Malo zeleza-vlasy proste idu dole a su suche a mam lysiny. Skusala som vsetko naozaj okrem transplantacie🤷🏻‍♀️. Ja naopak nosim dlhe vlasy a nosim ich v drdole a tym lysiny schovavam. Plus zasypem Topikom( kolagenive vlakna), alebo ked vidim kožu zasprejujem sprejom Loreal alebo Sayos. Aj kamaratka mi posielala fotky ze je zufala ako jej padaju vlasy no ked som videla jej fotku len som sa zasmiala, ale ked som jej poslala fotku ja radsej mi prestala pisat asi sa zahanbila. Tak by som chcela ci by sme si tu navzajom neposlali foto vrchu hlavy (bez tvare) ja s tym problem nemam. Posledna foto je ked to nemam nijak upravene, dalsie su po procese napr nakrepovane a tam kde je tu uplne upravene to je zasypany prasok s vlaknami

lejllamt
1. okt 2023

Ešte existuje aj dermaroller....prioritne je na tvár ale odporúčajú ho aj na vlasy. Prekrví oblasť a to by malo podporiť rast vlasov. Ale najskôr si použitie naštuduj a kúp si správny - začni malými ihličkami. Určite si pred použitím umy vlasy a po použití žiadne prípravky.