Parný čistič Kärcher verzus mop Bona

jarmilla
12. jan 2016

Ahojte.
Mate skusenosti s parnym cisticom?
Zvazujem kupu nad karcherom sc 5. Je to cistenie bez chem.pripravkou no aj tak neverim ze s tym vycistim zazrate nečistoty.
Osvedcil sa vam mop Bona? Ci iny lepsi mop?
Dakujem vopred za kazdy nazor.

dominika6
12. jan 2016

@jarmilla
ježiško mi doniesol kärcher ale na okná..
ale na podlahy je asi iný systém

limetka69
12. jan 2016

@jarmilla no mi sme si kuplili pod stromcek karcher sc1 a poviem to asi takto: fakt rozpusti spinu, aj zazranu neskutocne, spary, digestor..... Ale: hned za tym treba chodit s extra handrou a stierat ten hnus, pretoze sam nezmyzne, nefunguje to ako vysavac. Pisem o cisteni s kefkami, cisto len parou bez handricky. S handričkou som to este neskusala, ale bude ju treba plakat pravdepodobne. 🙂 a neviem ako to je, ale ta para mm nepopalila, takze neviem ci zabija baktérie.

limetka69
12. jan 2016

@jarmilla my sme si kupili* kriste pane to, ze som od augusta na pn na mne zanechava stopy 😀

liana03
12. jan 2016

Vileda s plochým mopom - easy wring & clean ultramat- je super

jarmilla
autor
12. jan 2016

@limetka69 ja mam z tích čistiacich pristrojov už zmatok, teraz čitam že existuje aj parny vysavač( vyššia cenova kategoria) a ten by mal aj nečistoty po sebe povysavat. ale ked ja radšej jeden krat poriadne vidiet ako stokrat čitat.

limetka69
12. jan 2016

@jarmilla no ja som tiez laik, ale sa mi zda, ze do tych vysavacov treba filtre kupovat ci co. A ten karcher ide len na vodu. Ja som s nim spokojna 🙂 na udrzbu domacnosti staci a mam nadstavce na vsetko, cely byt vycucham, okna, podlahy, spary, mastnotu, da sa dokupit nadstavec na textil, sedacky a pod.... Ja som si pozerala videa na youtube a recenzie. 🙂

bosorkabb
15. jan 2016

@limetka69 a používaš ho aj na plávajúce podlahy?Niekde som čítala že nieje vhodný na plávačku.

limetka69
15. jan 2016

V pohode umyje aj plavajuce. Ved aj ja mam take podlahy doma. Na zaciatku ide viac pary, to odstriekam do umyvadla, to je par sekund a nasadim handru a umyvam 🙂
@bosorkabb treba chytit zrucnost 🙂

bosorkabb
15. jan 2016
limetka69
15. jan 2016

Tak ja som chcela tamten, ze šikovný do ruky, nemusim za sebou nic tahat, ale... Tazky je dost, ten co ste si vybrali bude asi lepsi 🙂
@bosorkabb

jarmilla
autor
15. jan 2016

Ja som si tiez poriadila karcher...a nic lepsie na cistenie obkladaciek a špar neexistuje...som spokojna...len za tu cenu uz mohla byt k prislusenstvu aj stierka na okna

bosorkabb
15. jan 2016

@limetka69 Ja pôvodne tiež, ale manžel sa rozhodol podľa parametrov.