Parkovanie. Ako sa to naučiť?

mimuska123_
4. mar 2010

viete mi niekto poradit.....alebo mate podobnu skusenost..mam strasny problem zaparkovat cuvanim....snazim sa a je to podla mna stale horsie...

dadulka19
4. mar 2010

mimuska,trénovať,trénovať,trénovať.... 😉 😉 😉

denduska
4. mar 2010

skus si normalne otvorit okno, vystrcit hlavu a pozerat priamo kam ides...niektori si dokonca otvoria aj dvere..ale to ja uz neskusam, este by som ich odbila 😀

mimuska123_
autor
4. mar 2010

no ja cuvam na zdrkadla...vidim aj ciary..len mam problem s tocenim voalntu..som cela popletena, ze kam a ci uz mam vyrovanane..booze...hrooza....zo aciatku mi to celkom islo..ale zo dna na den horsie

miluska.h
4. mar 2010

je to zalezitost treningu. ked parkujes zvisle, treba vytocit na plno volant, ked je stredovy stlpik tvojho auta na urovni zadku auta pred tebou. ja cuvam tiez len pomocou spatnych zrkadiel, neotacam sa. ale ja uz toho mam strasne vela najazdeneho a naparkovaneho 😉 a idealne je mat parkovacie senzory 🙂

sstefi
4. mar 2010

asi len praxou, tiež cuvam podla zrkadiel, a tiež som mala problem s točenim volantu zdkadlovo som z toho bola vol 🙄
ale už som si zvykla, takže asi časom a hlavne nenechaj sa nikym vytočit a znechutit 🙂

diddi
4. mar 2010

neverila som tomu,ale je to pravda!....svagor si kupil auto,ktore zaparkuje same....prejde s autom okolo volneho miesta,auto si to preskenuje-vsetky suradnice,rozmery a same zaparkuje....paradicka....no za dost penazi

marika80
4. mar 2010

ahoj, ja parkujem takto: ked napr. v Tesku, tak to auto vedla ktoreho chcem zacuvat sa postavim,aby som mala zadok auta tam kde on predok. blbo sa mi to vysvetluje, takze napisem, ze su 4 miesta vedla seba a ja chcem ist do druheho. tak sa postavim tak,aby som mala 3 auto (koniec kapoty) skoro az stvrte (zaciatok) kolmo na moje auto. a potom si vytocim plny volant. sledujej zrkadla a cuvaj si pomaly, ked uz budes v boxe tak uz len vyrovnaj. neboj ked to naprvy krat nepojde. daj sa aspon do poly boxa a potom si vyjdi dopredu a uz to len zarovnavaj.
A ked parkujem vodorovne tak si dam auto tak,aby bolo aspon o polovicu pred tym autom za ktore sa chcem zaradit. cuvam a ked vidim, ze jeho zadne okno je zarovno s mojim tak vytocim skoro cely volant. toto je tazsie lebo zalezi, ake dlhe su auta a siroke, a ako dlha je medzera kde chces zacuvat. Ale ked si myslis, ze ho kapotou oskres, tak len vytoc volant do druhej strany a pokracuj v cuvani pomaly.
Neviem, ci Ti to nejako pomoze, fakt sa to blbo vysvetluje, ale vazne len treba skusat a skusat.

mywiel
4. mar 2010

Bud si zaplatit autoskolu niekolko lekcii len na parkovanie, alebo skusat parkovat na prazdnom parkovisku, zozen si dva velké kartony a parkuj medzi ne, tak sa natrenujes a autu nic nehrozi. 😀

mywiel
4. mar 2010

didi kamos ma tiez také auto a sme sa smiali autu trvalo 10 min. kym zaparkovalo, to ja by som uz zaparkovala aspon 3x. 😀

kisska
4. mar 2010

jaaaj mimuska - trenovat, trenovat, trenovat 😉 Pri niektorych situaciach mi pomaha rada z nejakeho filmu: predstav si, ze si dlhy drak a potrebujes zacuvat. Tak ako vy si sa tocila ako drak, tak musis "potocit" aj auto 😉

hanka274
4. mar 2010

zeny za volantom???

dari226
4. mar 2010

no ja tiez suhlasim s tym,nejake kartoni alebo mäkke tyce a trenovat,najlepsie este niekoho doverihodneho kto pomoze,poradi

wencel69
9. dec 2013

Drahé ženušky. Všechny děláte jednu velkou chybu. Chcete zaparkovat rychle a přitom parkování začíná v okamžiku ,kdy přijíždíte na parkoviště. Vyberte si takové místo, aby jste auto postavili kolmo k parkovanému prostoru. Pak povolit pásy a vytočte svoje pozadí ke dveřím. Necouvejte podle zrcátek. Dívejte se tím směrem , kterým couváte. Rychlost couvání se neřídí přidáváním a ubíráním plynu, ale povolením nebo sešlápnutím spojkového pedálu. Chce to cit. Jedná se o milimetry. Nejprve se naučte rozjezd na první stupeň bez plynu. Opravdu to chce mít cit v noze. Hodí se to při zácpě. Minimalizuje se riziko, že uděláte někomu facelift kufru. Až to budete mít v noze, tak po 1/2 hodině jeďte na parkoviště. Přijíždite na parkoviště a hle je tam flek. Doufám, že na Slovensku také jezdíte vpravo. Najedete ke středu a prudce zatočíte volantem vpravo. Autu se vychýlí s přímého směru a zastavíte šejdrem, nakřivo. Kufr auta už by měl směřovat do prázdného místa. Odepnete pásy, vytočíte se , zařadíte zpátečku a o 1 cm povolíte spojku. Bez plynu!!!! Když nejede vzad, ještě trochu uvolníte spojku. Auto se začne pohybovat vzad velice pomalu. Pokud chcete zastavit, sešlápnete spojku a potáhnete ruční brzdu. Volant se drží levou v nejvyšším bodě. Pravou ruku si dejte kam je libo. Pohyby musí být pomalé a citlivé. Jak ruce tak noha. Nesnažte se zaparkovat napoprvé. Místo k zastavení a parkování vyberte takové, aby vozidlo zastavilo kolmo. Pak jej jen zasunete. Auto na flek. Začíná mrznout, tak pozor na utažení ruční brzdy. Může přimrznout. Ať se Vám daří. A když něco očešete, nedělejte s toho drama. Je to plech. Noha nebo ruka je horší. Zdar kočky

natuska87
9. dec 2013

@wencel69 Velmi dobre!Az na tu rucnu brzdu,...ta namrza iba v pripade, ze sa o nu zle staras....vlhkost by sa tam nemala bezne dostat,inak by v manuale pisali,ze v zime nepouzivat....ja cuvam zasadne podla zrkadiel a viem ze na zaparkovanie bezpecne a ucelove mam cas,nikam sa nenahlim

wencel69
14. jan 2014

Zdravím. Takže ruční brzda se v zimě nezatahuje, pokud auto bude stát delší dobu, tj. 6 hod a více. Opravdu záleží na počasí a hlavně větru. Kov nepohltí vlhkost ze vzduchu a ta se na něm vysráží, auto se může orosit. Spodek auta, kde je i ruční brzda není zrovna dobře větrán pokud vozidlo stojí. Takže vzdušná vlhkost, mrazivý vítr a ráno je problém to urvat.
Couvat podle zrcátek se dá s nákladním autem a ne se Škodovkou. Povolit pásy, vytočit zadek a koukat kam jedu a kdo mi tam vleze nebo vjede!! Zrcátka mají mrtvé úhly a musí se očima zvládnout tři pohledy. Pokud couváte podle zrcátek, tak se díváte do dvou, střed a buď pravá nebo levé.. Pokud přejede psa nebo kočku, no nic se neděje(???) ale pokud Vám tam vejde dítě tak???? A těch případů je dost. Pokud máte potíž s ovládáním volantu, požádejte někoho ať Vás naviguje a pak není třeba vytáčet zadek a dívat se ve směru jízdy. To mě naučila praxe, 45 let bez pokut. Vá.

natuska87
15. jan 2014

@wencel69 Ano, s casti s Tebou suhlasim....ale mna tomuto naucila moja 30 rocna prax vodicky....sem tam sa volantom zivim...

wencel69
15. jan 2014

@natuska87 Dobrý den. A je ten den dobrý?? Pokud jezdíte jak píšete 30 let, tak to už musíte s tím volantem umět. Pokud se řídí takovou dobu bez nehod, je to už zásluha řidiče, takže Vaše. O žádném štěstí se pak nedá mluvit. Pokud jste neměla opravdu žádnou větší nehodu, tak zajděte do autoškoly a udělejte si učitelák a běžte to učit. Je škoda trčet za volantem a nic dál nedělat. Budete se muset něco naučit a něco si zopakujete, ale určitě by jste byla dobrá učitelka. Myslím to úplně vážně. Promyslete si to. Dobrých a klidných učitelek s Vaši praxi je málo. Václav

natuska87
16. jan 2014

@wencel69 Dakujem Vam za kompliment, som rada, ze to tak vidite...chvalabohu, nemala som doteraz ziadnu nehodu, ale nikdy nehovor nikdy....velmi ocenujem Vasu radu,ale musim Vam prezradit, ze sa ako instruktor AS zivim...tu pracu milujem,hlavne kvoli frekventantom.....ale urcite nie som dokonala,som tiez iba clovek a prijmem akukolvek dobre mienenu radu.Zo srdca Vam zelam vela stastne najazdenych kilometrov,nech sa Vam dari....

natuska87
16. jan 2014

@wencel69 Tuto teda suhlasim absolutne, nikdy nezabudnem na sefinstruktora,ktory nas viedol...vzdy zdoraznoval to iste, bacha na parkoviskach,hlavne pred obchodakmi,kde vam moze do cuvania vliezt dieta, dochodca, pes....nikdy v zivote nezabudnem na jeho rady a osobne skusenosti...fakt mi to vela dalo....mozem sa opytat? Ste instruktor AS?

wencel69
16. jan 2014

@natuska87 Ano učím v autoškole jízdy. Ale není to moje hlavní práce. To mi dovoluje mít nadhled a nebrat to vše příliš vážně. Dělám to hlavně kvůli toho , že mám kontakt s lidma, povídám si a hlavně se u toho bavím. I kdyby mě neplatili tak bych učil. Když se zasmějeme sami sobě, tak jsme opravdu lidé se všemi plusy a mínusy. A to se snažím naučit. Klídek a úúúúúsměv.

natuska87
16. jan 2014

Tak, tak, ako som pisala,aj ja iba kvoli frekventantom....su to nervy, ale na druhej strane aj sranda....inak moje povolanie sa diametralne od technickeho odlisuje,ale tu je to hlavne o pedagogickom pristupe.I ked, ja sa s Vami nemozem zrejme porovnavat....

wencel69
16. jan 2014

A jejej. Už vím co musím. Myslím si že jste zbytečně skromná. Učit v autoškole je do značné míry oběť. Nevím jak u Vás, ale rozhodně se to nedá dělat pro prachy. Ty nervy nejsou zaplacené. Bože jak já nesnáším ty mladé kluky. To jsou fracci, hrůza. Všechno ví a zná. A pak manželé, kteří se přijdou se podívat na manželku jak jezdí. To je tak ponižující pro tu ženu. Copak ženská, vdaná, matka potřebuje dohled?? Ale vte to sama jak to je. Teď jsme měli ostudu z řidičákama. Zase podfuky u arabů u zkoušek . O Vietnamcích nemluvím. Posílají za sebe jiné. Je to opravdu horor.
Vy to děláte na plno?? Pokud ano, tak máte můj obdiv a úctu. Nejsem ženatý a tak když přijdu naštvaný, neodnese to rodina.
Momentálně řeším, proč mi se nechce lístkovat lístové těsto. Dal jsem jiný tuk a mám štrůdl jak linecké. Nemáte zkušenost ze Stevii. Cukr. A kořením Asafotea?? Chci si koupit GHI, do zasmašky místo klasického másla. Víte o tom něco?? To víte, potíže s váhou a s páteří. Potřebuju zhubnout tak 8 kg. 180 na 89 kg. to je rána. Nevím co s tím. Poraďte. Poslal bych Vám prezentaci mody na 2014. Pokud máte s k y p e, dejte vaclav6848. Kameru a mikrofon ale nepoužívám. Díky za radu. Václav

00mana20
18. mar 2015

😵 Ahoj ja mam taktiež taky isty problem s parkovanim stala sa mi jedna vec že sme šli z mojim drahym do auparku zaparkovali sme v podzemnom parkovisku ked sme sli odtial moj drahy sa ponukol ze mi vycuva, ako cuval buchol troska do stlpa a hla na to oproti parkujuce auto zacalo mat namietky ci sme pod vplyvom alkoholu ked nevieme vycuvat a kto mi dal vlastne vodicak,proste v dnesnej dobe su ludia tak neprijemny že to nechapem moj drahy si to chcel len vyskusat pretože bol akurat v obdobi ked si robil vodicky 😒