Parametre na lyžiach

frzeiovn
13. dec 2022

Baby prosím vás, neviete čo znamená popis na lyžiach - parametre nasledovné:
117//72//102//R13-5
chcem kúpiť lyže, ale neviem či mi budú....
Ďakujem pekne.
Ak vám to pomôže majú 150-160 cm, ja meriam 173 cm a 63 kg. Lyžujem dobre...

rooskoliv
13. dec 2022

povedal by som, ze to znamena nasledovne
117mm - sirka lyze na spicke
72mm - sirka lyze v strede
102mm - sirka lyze na pate
R13-15m - pri zatazeni robia obluk o polomere 13-15 metrov

pomohlo ti to? skor si pozri, ci su lyze urcene na upravene trate alebo na freeride a ci su urcene pre zaciatocnikov alebo pokrocilych.... tie cisla co si uviedla ti nic nepovedia

hama_ba
13. dec 2022

@frzeiovn šla by som do predajne radšej. Napr ja ja mam svoje lyžiarky iba a požičiavam zakaždým lyže, podľa toho aký je svah a podmienky. To mi svokor, vášnivý lyžiar dal takúto radu. On ma tiež niekoľko lyží a strieda ich podľa toho či je sneh mäkký, tuhý s ľadom atď

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sojorez
13. dec 2022

Podla parametrov je to lyza na ostrejsiu jazdu na upravenom terene. Sirka pod nohou /72/ je uzka, cize na tvrdom terene budu dobre ovladatelne, no na hlbsom snehu sa budu zabarat a horsie manevrovat. R13-15 je kratky, razantny obluk na hrane - je na nich tazsie drzat rovny smer. Zvycajne ma lyza aj odporucanie, na co je urcena - ci je to race, all mountain... Treba si ujasnit, co jazdis - ci su to iba upravene zjazdovky, ci obcas aj pomedzi stromky zabludis... Precitat si cosi viac o lyzi, konstrukcii a potom zvazit vyber. Skus si v pozicovni lyzu s rovnakymi parametrami, ci Ti bude sediet a potom uvidis, ci sa oplati kupit.

ciernysokol
13. dec 2022

@frzeiovn zalezi,aky dobry lyziar si -objektivne a kde chces s tou lyzou lyzovat prevazne.tiez akym stylom lyzujes,co od lyze ocakavas.lyzujes cierne zjazdovky agresivne?si casto v terene?chodis do bubnov?ci mas radsej cisto jazdu na hrane v obrovskej rychlosti?ozaj dobry lyziar dokaze aj na slalomke so sirkou 65 pod nohou odlyzovat hlboky sneh,aj v terene,aj na zjazdovke,aj bubny,aj ist relativne rychlo.dolezite je zlozenie lyze.ak nepotrebujes vlastnit 5 parov lyzi,len jedny,urcite budes musiet urobit kompromis,co vsak nie je problem.radius 13-15 je dobry,ani slalomka,ani obracka,prezijes kratky,aj dlhy obluk v pohode.treba pozriet,z coho je lyza zlozena,teda pre koho urcena.ja osobne preferujem lyze s drevenym jadrom.jeden vydareny par,co mam,dokazem pouzit do vsetkych typov terenu.ale kazdy ma ine preferencie.lyza ti musi aj sadnut,ako auto.najidealnejsie odskusat dopredu.