Panická porucha, úzkostné stavy

jankagregorova
7. jan 2018

ahojte trpite niektora panickou poruchou a uzkostnymi stavmi?Liecite sa alebo ste sa liecili?Mam zacat uzivat AD a dost sa toho bojim pretoze prve dni uzivania su vraj tazke,aj ked stavy ktore teraz prezivam su neskutocne hnusne😡.

bobricek1979
7. jan 2018

Ahoj môžeš opísať tie stavy? Zistili ti aj tetaniu?

jankagregorova
autor
7. jan 2018

Ahoj bobrik 1979,nie tetaniu mi nezistili.A stavy?Klasicke ako pri pp a uzkosti-busenie srdca,stazene dychanie a neskutocny strach ,pocit ze musim niekam ujst ,presla som kadejakymi vysetreniami-EKG,neurologia,plucne,gastro,vsetko v uplnom poriadku,

jankagregorova
autor
7. jan 2018

Bola by som neskutocne rada keby tu bol niekto s podobnym problemom,petoze uz len to ked sa s niekym o moj problem podelim mi pomaha.Dr mi predpisal seroxat,a vecer aj xanax

babulasilvia
7. jan 2018

@jankagregorova
Ahoj, mala som tie isté problémy, úzkosti, búšenie, odmietala som psychiatria, trápila som sa vyše roka, ale nakoniec som išla k doktorovi a predpísal mi citalec. Brala som ho cca rok , a postupne som ho vysadila. Musím povedať že má zachránil a teraz som v poriadku.

dominika_sk
31. jan 2018

Ahoj, ja sa pripajam. Tiež mam uzkosť, ale extremnu. Čo by si chcela vedieť

1januliatko
1. feb 2018

@jankagregorova nemusis sa bat, je velmi dobre ze si vyhladala pomoc, ja som napriklad uzivala neurol s citalecom. musis sa naucit zit s touto nasou blaznivou poruchou 🙂 pretoze to je uz navzdy. ja s tym zijem uz asi 13 rokov ak nie viac uz to ani nepocitam 🙂 ale zaciatky boli tazke ako pri vsetkom,

lenko
1. feb 2018

Moj syn tak si uzivam s nim. Berie lieky je to lepsie.

bobricek1979
2. feb 2018

@jankagregorova no tiež som prešla všetkým možným

ticko
14. feb 2018

@jankagregorova to čo ti predpisali je velmi dobre seroxat ale musiš počkaj kim zaberie niekedy to trva aj mesiac a neurol je na uzkost držim palce

antea50
24. feb 2018

Ahojte zapájam sa do tejto debaty nakoľko aj ja trpím panickou poruchou,depresiou,uzkostnou generalizovanou poruchou .Liecim sa na na to uz 17 rokov .Od roku 2014 som sa fakt citila skvele brala som serlift neskor sertralin a sama od seba som si v roku 2017 vysadila lieky pretoze som si myslela ze mi je tak dobre ze uz ich nepotrebujem .bola som bez nich pol roka a na silvestra 2018 som dostala neskutocne silny panicky zachvat ,hneď som bežala k psychiatričke a od 9.1. 2018 som PN.Nasadila mi lieky ktore som predtym brala 7 rokov ,ale po par týždňoch užívania sa mi vytvorili alergické vyrážky tak mi po 5 týždňoch musela lieky vysadiť.Tento týždeň v utorok 20.2. mi predpísala Seroxat a poviem vám že sa idem zblázniť,ako s mi po ňom zhoršil stav.Mal niekto podobne stavy?Dakujem.

ticko
24. feb 2018

@antea50 ano moja dcera ho brala a bolo jej neskutočne tiež beriem serlift už asi 20 rokov chod k lekarovi a opis svoj stav

evelina77
24. feb 2018

@jankagregorova nápis mi správu prosím 🙂

evelina77
24. feb 2018

@antea50 mne tiež bolo neskutocne zle..hned mi ho dr.vysadil a teraz mám asentru.

antea50
24. feb 2018

@evelina77 ty mas panicku poruchu?....ja som na druhy den po uziti serotoxu mala za den 3 x panicky zachvat

antea50
24. feb 2018

@evelina77 ja som alergicka na sertralin nemozem ani serlift,ani zoloft,ani sertralin ani asentru...

jankagregorova
autor
27. feb 2018

@antea50 Ja som tiez roky uzivala seroxat,ked som ho zavala uzivat tak dr mi k nemu odporucil prve tyzdne uzivania magnezium a nabehla som nan v pohode,po rokoch som ho vysadila,rok po vysadeni sa mi pp vratila tak som na seroxat chcela zase nabehnut ale poviem ti,ze tie stavy boli hrozne,nikdy som nemala take atavy paniky ako tie dni ked som zacala seroxat zase uzivat,neviem cim to je ked prvy krat som nan nabehla bez problemov,teraz bojujem bez liekov ,a poviem ti ze uz mam z ad neskutocny strach

antea50
27. feb 2018

@jankagregorova a ako sa ti dari bojovat bez liekov?Máš môj obdiv,ale ja už mám takú ťažkú formu pp že bez liekov si to neviem ani predstaviť.Ja mám aj invaliditu .Ja som tiež brala všelijaké ad ale také stavy som nemala pri žiadnych ako pri seroxate a čo je najhoršie pravidelne sa budím po 3 hodinách spánku a už nemôžem spať.

katrin21
27. feb 2018

@jankagregorova pozri si archiv RTVS vcerajsi Damsky magazin, presne tuto diagnozu tam riesili 🙂

antea50
27. feb 2018

Dnes mi doktorka predpísala na spanie Hypnogel má niekto s tým liekom skúsenosti?

boby78
27. mar 2018

Pozor neurol je navikovy seroxat je fajn no zabera po dvoch tizdnoch , dobre je ak vies diagnozu ked dostanes atak tak aspin vies z coho tak to treba len prekonat

saskamata
27. jún 2018
saskamata
27. jún 2018

Ahoj Janka, ja trpím podobne.. Posledné dva roky s prestávkami. Avšak posledné tri týždne denne. Ja mám pocit, že už mám len fyzické prejavy... Slabosť, únava, búšenie srdca nedostatočné dýchanie... Z toho sa potom vyplasim a panika je na svete. Potom mam pocit na odpadnutie, myšlienky, že toto je môj koniec. Dnes ma to chytilo za volantom, s obrovským sebazaprenim som došla z práce domov.😣 Navštevujem každé dva týždne psychoterapeutku, pomáha mi to, snažíme sa prísť nato, čo je spúšťač týchto stavov. Okrem toho som začala večer brať 0,25 neurol a zajtra si dám asi aj ráno, lebo dnes v práci to bol masaker.... 😣 Čakám na termín u psychiatra, aj keď najradšej by som sa akýmkoľvek tabletkam vyhla. Ale asi to bez nich nejde... Niekedy mám pocit, ako by som to ani nebola ja... Mam podporu u manžela aj rodiny, tak budem veriť že to zvládnem.

jankagregorova
autor
28. jún 2018

@saskamata ahoj,ja som po dvoch pokusoch nabehnut na ad a naslednych neskutocne zlych stavoch vyvolanych ich uzivanim zacala bojovat bez tabletiek. Zacala som tri krat tyzdenne chodit cvicit,to mi neskutocne zlepsilo!kondicku a aj psychiku,a zacala som postupne robit veci z ktorych mam neskutocny strach(najviac soferovanie)aj ked su este aj zle dni musim povedat ze robim pokroky,robotu mam zatial na doma a raz do!tyzdna chodim ucit do skoly ale ak by som mala denne pracovat to by som asi nedala,u mna je neskutocne zastrasujuci ten pocit zodpovednosti,ze by som kazdy den chodila niekam do roboty a musela by som,nebolo by ziadne dnes nejdem alebo tak,prajem aj vam co najviac pohodovych dni a ked budete mat chut ozvite sa ako!to zvladate.

saskamata
28. jún 2018

@jankagregorova Janka ak súhlasíš môžeme si tykať😊 ďakujem za odpoveď, vedomie, že nie som jediná s takým problémom, mi dáva tiež silu zvládať tieto nepríjemné stavy... J a chodím do práce denne, mám ju rada, hoci je to jeden zo spúšťačov stresu a úzkosti, keďže som nákupca strategických surovín a na mne visí zodpovednosť zato, či stihnem kúpiť a doviezť materiály z celej Európy včas... Takže v tomto smere bojujem s úzkosťou ako sa má - vystavujem sa jej. 😁 Doma by som to sama nevydržala... Ja som tiež začala cvičiť, ale doma, keďže sa neviem dokopať niekam ísť. Nemám s kým, a po druhé sa bojím ísť niekam. Ale plánujem sa hecnut a ísť aspoň do posilky v blízkosti domu kde bývam. Občas zájdem s manželom na bicykel. Je pravda že mi je vtedy celkom fajn, ale akonáhle prídem domov, alebo docvičím, stavy úzkosti sa vrátia.... Potom sa ich snažím predýchať, nie vždy sa mi to však podarí... Tie fyzické prejavy ma vždy zmohnu, úplne ma položia... Aj keď dnes bojujem zatiaľ je to fajn. Neurol som zatiaľ nevzala, takže som rada 😁keď sa tak zamýšľam, cítim veľký vnútorný tlak sama na seba. Vieš, môj manžel je veľmi úspešný, aj profesne, aj osobne, všetko do čoho sa pustí premieňa na úspech, idú mu všetky športy ktoré skúsi a veľa sa m venuje... Ja som taká nikdy nebola, a v hlave mam myšlienku, že by som takou mala byť, žeby to asi chcel a že odomna čaká viac. Hoci on mi nič také najavo nedáva.... Ach jaj, ja si vlastne sama ubližujem... Bojím sa toho, že svoj voľný čas nemám ničím vyplnený, a ani neviem čo by ma napĺňalo a pri čom by som zrelaxovala...toho sa najviac obávam, že nič také nenájdem... A to som niekedy bola veselá kopa, milovala som zábavu, spoločnosť ľudí... Ako sa blížim ku 40tke, tak nejak sa to zmenilo.... No idem ďalej, hľadám, čo by to mohlo byt, a neostáva mi nič iné, iba veriť, že to raz sko

saskamata
28. jún 2018

@saskamata skončí respektíve, že budem mať svoje pocity aspoň pod kontrolou... Toto všetko sám i deje, napriek tomu, že mám v podstate dokonalý život. Manžela, ktorý má miluje aj ja jeho, dve krásne a šikovné dcéry.... Staviame si domček, všetko je ideálne a moja hlava sa z toho nevie tešiť... Ja sa chcem veľmi.... Ale ten blok z obáv je silný...

jankagregorova
autor
29. jún 2018

@saskamata Presne to je hnusne na tejto chorobe ze nas obera o tie nadherne pocity stastia a radosti,s tykanim velmi rada suhlasim,ja mam 44 rokov ale s PP bojujem od dietata,lenze vtedy som nemala ani!ponatia co mi vlastne je a moja mamina riesila vsetko!krikom takze ked som sa stazovala ze mi neni dobre a zle sa mi dycha(len po rokoch som zistila ze je to vlastne prejav uzkosti)moja mamina vzdy somnou porobila krik nech si nenamyslam a podobne,takze som sa potom naucila svoje stavy skrivat co bolo dost tazke.Prvy atak som mala ako jedenastrocna ,bola som vtedy s ocinom sama doma a on sa zadisil,dostal emboliu pluc,volala som sanitku aly kym prisli uz nevedeli ocinovi pomoct.Nikomu neprajem ten pocit bezmocnosti ked sa ocino dusil a ja som mu nebedela pomoct. Bol to pre mna sok a ovplyvnilo to cely!moj zivot,odvtedy som zacala mavat pocity ze sa dusim,neda sa mi!dychat...casom to trochu ustupilo a msvala som to!len tak trikrat do roka par dni ale stacilo ze som sa dozbedela nieco na co som sa zavala tesit a bolo!po atakoch.Naplno sa moja pp rozbehla po prvom porode a trpela som!este styri roky kym som konecne navstivila psychiatra a zavala som uzivat ad,brala som ich 12 rokov a bolo mi lepsie ale musim povedatvze aj napriek tomu som mavala ataky a niekedy take stavy ze som nevedela ist do prace,potom som chcela zasecotehotniet tak som ad vysadila a nejaky cas mi bolo dobre,asi pol roka po porode sa pp zase dostavila tak som chcela zase nabehnut na ad ale po dvoch neuspesnych pikusoch som to vzdala a bojujem bez ad,ale mam presne taky pocit akokeby som ich uxivala lebo ani vtedy mi nebolo hned lepsie ale pomalicky postupne trvalo kym som zacala normalnejsie fungovat,teraz je to tak isto,bala som sa vyjst z domu ostat sama doma ,teraz sa taram velmi rada kadetade a vychutnavam si ked ostanem sama doma,este cestovanie autom mi robi problemy ale snazim sa aj to zvladat aj ked niekedybje to tazke...mam aj xanax ale nikdy som ho este neuzila nejako mam strach z takych liekov ze ci mi neostane este horsie...som rada ze si mozem s tebou popisat ak budes chciet som aj na messengeri ako!Janka Luptakova a fotku mam dcerku so svieckou na torte 4kou,prajem!zatial pekny den ahoj Janka

lianne7
30. jún 2018

Seroxat som vysadila aj ja,keď ho ešte vyrábala Veľká Británia,tak mal účinky vynikajúce na úzkosť a panicku poruchu,teraz ho na Sk dodávajú z Poľska ,a bolo mi totálne zle zneho,neskutočná úzkosť,potenie .za mna už nikdy viac

1januliatko
1. júl 2018

@saskamata ja som pravidelne uzivala neurol asi 2 roky citalec som vysadila sama od seba asi po troch mesiacoch ( uzivala som ho preto lebo som zaroven trpela nespavostou, niekedy som fungovala v kuse aj 3 dni a to bol horor) lebo myslienka ze jedneho dna sa nezobudim bola desiva :D , tak som "trenovala" . Zmenilla som niekolko veci v zivote a ta zmena velmi pomohla. moj psychiater mi dokonca odporucil aby som sa prestahovala do ineho mesta (lebo vela veci bolo spojene s mojou mamou) ale to som asi jedine nezmenila. sama od seba som si zacala znizovat aj davky neurolu, samozrejme ze som to povedala aj mojmu doktorovi a velmi ma v tom podporil za co som mu velmi vdacna. teraz uzijem neurol naozal fakt ked uz je to nevyhnutne lebo vacsinu ked to na mna pride (chvala bohu ze uz nie casto) dokazam to uz ovladat. ja som tiez taka ze neraz sadnem za volant ked to na mna pride, ale zas ja sa v tom aute prekonam a dam sa do pohody.
aj dost v tomto mi pomaha moj manzel vie ma priviest na ine myslienky

saskamata
16. júl 2018

@1januliatko super, tak si sa stým naučila žiť... O to sa snažím aj ja... Posledný týždeň je to o čosi lepšie... Musím byť trpezlivá a pomaličky sa to bude zlepšovať. Musím tomu veriť!

chloe135
15. sep 2018

Ahoj som tu na koniku uplne nova.Chcela by som sa opýtať ,či búšenie srdca ,ale nie hocijake ale take poriadne ,ze mate chut volat zachranku môže nejako súvisieť s diagnozou,ktoru tu v teme preberate.Busenie prichadza zriedka tak 4xdo roka a zacina vzdy po nahlom prebudeni zo spanku okolo 23-24h.Na kardio som.sledovana koli tachykardii,taktiez beriem.pravidelne Concor 5mg.. Lekar na kardio ma uistil,ze niesom.kardio pacient vraj srdce je uplne vporiadku.Tak.patram a pytam sa.😘