Pani neodoslala zaplatené knihy

26. jan 2023

Ahojte, prosim vas o radu. V nedelu vecer som si od pani na Facebooku v skupine BURZA KNIH kupila 2 knizky, zaplatila som jej vopred s tym, ze knihy odosle zaciatkom tyzdna no odvtedy sa mi neozyva a neodpisuje, prestala komunikovat s viacerymi ludmi co jej zaplatili alebo mali o knihy zaujem a inzerat zmazala. Je mi jasne, ze ma oklamala, doteraz som nikdy takyto problem nemala a stale vsetko prislo nacas a v poriadku, pani posobila a pisala slusne 🙂 Je mozne nejako v banke poziadat o stiahnutie penazi naspat ak dolozim ze ma pani naozaj oklamala alebo take nieco nefunguje? Nemate skusenost? Vdaka 😊

marci77
26. jan 2023

nie, nic take nefunguje
mozete podat iba trestne oznamenie na policii......ale to by suma podvodu musela prekrocit sumu niekde okolo 300eur (neviem teraz presne tu sumu) a potom by policia zacala po nej patrat
ak je to mala suma, policia sa tym zaoberat nebude

.....ale ak by ste sa nasli viacere, ktore ta ista pani podviedla, tak sa zvykne podavat hromadne trestne oznamenie .....minule bola o tom reportaz na reflexe (nejaka pani z Galanty takto podviedla vela mamiciek)

jjanulienka
26. jan 2023

Teraz som toto presne riešila. Môžeš ísť do banky a zaplatiť 10€ a oni jej poslu návrh na platobný rozkaz a keď ti do nejakého dátumu nezasle naspäť peniaze banka ti môže dať jej meno a adresu a s tým môžeš ísť na policiu.

januska20
26. jan 2023

Pošleš mi jej číslo účtu?
Ak to bude to isté ,na ktoré som poslala aj ja,tak ti dám instrukcie. Kľudne aj súkromne, hoci píšeš anonymne,neviem či sa to dá.

petricka22
26. jan 2023

Treba si davat pozor, kazdy druhy je teraz na nete podvodnik. Najlepsie je osobne prevziat. Alebo aspon skusit hodit do lupy na fb cislo uctu. Su skupiny na fb, kde sa nahlasuju takyto podvodnici, napr. Nepreberacky a podvodnicky. Kludne tam napis a mozete sa viacere spojit, aby ste nazbierali dostatocne vysoku sumu na trestne oznamenie. Netreba sa ich bat, treba ich nahlasovat.
Urcite je treba vzdy skontrolovat profil, kazdy pochybny, s divnym menom, zalozeny jeden mesiac, s malo priatelmi je podozrivy, taktiez super nizka cena je podozriva. A aj cisla uctov su napr. v bankach inych krajin. S takymito sa nema zmysel vobec zapodievat. Niektori sa ulakomia aj na postovne za tri eura, ktore posles predom… takze treba vsetko preverovat.
A ako pisala pani vyssie, mozes skusit cez banku vyziadat tiepenize spat, ale aj tak s tym musi dotycny suhlasit, bez jeho suhlasu ti tie penize nikto nevrati…

beata_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
26. jan 2023

Nie, skusit to môžeš od banky s tým že si tie peniaze poslala omylom, samozrejme je tam nejaká lehota do ktorej s tým musíš ísť do banky, inak to už riešiť nebudú. Oni pošlú platobný rozkaz na adresu úctu ale je to účtované za nejaký poplatok. Ale to tu pani okrádačku zrejme neprinúti peniaze vrátiť lebo to je iba informácia - výzva zo strany banky a aj keď to nesplní nie sú tam žiadne postihy na jej stranu. Neviem teda akú sumu si jej presne poslala… nikde nepíšeš čiastku, no jedine čo by mohlo pomôcť je podať trestne oznámenie ale tam treba tiež prekročiť nejakú čiastku aby sa tým polícia zaoberala. Popripade sa skús spojiť aj s tými ostatnými ktorých tá pani okradla a keď to bude splnovat čiastku tak by som podala hromadne trestne oznámenie…. Jedine takto, inak sa nedá s tým nič robiť

gabika0825
26. jan 2023

@jjanulienka nie, adresu jej určite neposkytnú, pracovníci podpisujú bankové tajomstvo, údaje o držiteľovi úctu nemôžu len tak hocikomu vystaviť.

renirv
26. jan 2023

@beata_k len aby ten poplatok nebol vysii, nez to, co zaplatila za knihy. tu podla mna sa neostava ine, len sa zmierit s tym, ze sa dotycna proste nechala nachytat

azurova99
26. jan 2023

Robia to niektoré banky za poplatok treba si zistiť, ale len za nejakú dobu nie mesiac po prevode

kiwi3
26. jan 2023

@gabika0825 @beata_k je to presne tak, ako pise @jjanulienka
my sme nedavno hromadne podavali trestne oznamenie na jednu podvodnicku s knihami, mozno to bola ta ista. takze mam cerstvu skusenost.
mala xy uctov, ale vsetky nejak suviseli. jedna slecna presne toto spravila a dali jej info z banky (slsp), niekde v pc mam od nej ulozeny list s oznamenim z banky a osobnymi udajmi tej podvodnicky

simonettasimonova
26. jan 2023

Už len z princípu by som šla na políciu a aspoň sa poradila. A nikdy by som neposielala peniaze do predu

kiwi3
26. jan 2023

@simonettasimonova ako sa chces radit s policiou? tam sa nechodi radit, jedine tak podat trestne oznamenie. ovsem trestny cin je to az pri skode prevysujucej 266 eur, ak je to menej, je to len priestupok, co riesi obvodny urad a vacsinou teda nic neporiesia.

lenjaona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petricka22
26. jan 2023

@lenjaona v prvom rade sa nauc s cudzimi ludmi slusne bavit. Ano, autorka urobila chybu ako tisice inych. Ale napisat jej, ze je sprosta je skutocne pod uroven komunikcie inteligentneho cloveka.

katulienkax
26. jan 2023

@jjanulienka no len ona mozno za knihy dala 20 EUR, zaplati dalsich 10 EUR banke, sudom delsie 100vky EUR a prave s tymto podvodnici rataju, ze ta suma ktoru jej poslala za knihy je taka mala, ze ani sud sa jej neoplati riesit, lebo by zato zaplatila este viac EUR s nejasnym vysledkom sudu, ktory na SK trva aj 10 rokov... Taka je realita

katulienkax
26. jan 2023

moj otec prisiel podvodom o 200 EUR, ale ked si zistil co by ho stali sudy, benzin, a pokafrane nervy, tak sa na to vy.....l a uz si dava vacsi pozor

loginexistuje
26. jan 2023

ako sa volala ? je tam jedna podvodbicka renata je o nej aj fcb skupina

dilino
26. jan 2023

@jjanulienka odkedy banka poskytuje informácie o klientoch. Cudzím ľudom ešte som o tom nepočula.

lenjaona
26. jan 2023

@petricka22 a co čaká pochvalu ked nerozmýšľa? Odkedy sa plati dopredu pri cudzich? Overený eshop ok ale hentak
Hlavne ked sa vkuse upozorňuje na podvody
Nabuduce napise že poslala vojakovi z ameriky tisíce

petricka22
26. jan 2023

@lenjaona ludia robia chyby, pochvalu nikto necakal, len slusne jednanie.

lenjaona
26. jan 2023

@petricka22 naozaj denno denne sa všade upozorňuje na podvody, na fb je niekoľko skupín, je aj stranky podfuky kde ked zadáte iban zistite ci uz dostycna spravila podvod
A ked uz tak maximálne postovne poslat vopred a nie celu sumu, ono si treba dávať pozor, fb bazos sashe aj tu na koniku plno podvodov cez bazar

kiwi3
26. jan 2023

@lenjaona vidno, ze tu neriesis bazar, tu sa uplne bezne posiela dopredu a 99% nie je ziaden problem

jjanulienka
26. jan 2023

@dilino prečítaj si o tom platobnom rozkaze, keď nevráti naspäť peniaze do dátumu, ktorý určí banka, tak v tom prípade banka môže poskytnúť údaje o osobe, ktorá sa obohatila podvodom

lenjaona
26. jan 2023

@kiwi3 lebo ty to vieš lepšie kde čo si objednávam. 🙂

jjanulienka
26. jan 2023

@katulienkax no veď jasne, treba zvážiť podľa sumy, ktorú jej zaslala. Ja som teraz napríklad poslala 40€ a to iste, neozyvala sa, tak som jej napísala, že keď mi do pondelka neprídu naspäť peniaze na účet príde jej platobný rozkaz a asi sa zlakla tak mi to našťastie poslala 😅
Tiež nechápem jak som sa mohla nechať odrbat🤦‍♀️
Ale zas ja by som bola ochotna si zaplatiť tých 10€ v tej banke aby mi dali jej meno a ja by som jej išla aj zaklopať 😅😅

kiwi3
26. jan 2023

@lenjaona boze, ty si fakt mily clovek...

dilino
26. jan 2023

@jjanulienka v žiadnom prípade nedáva banka údaje o klientoch polici sudom áno ale klientom cudzím ľudom nie.

beata_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiwi3
26. jan 2023

@beata_k to je zrejme politika konkretnej banky, keby to spravila pracovnicka svojvolne, tak by urcite letela. to si naozaj nemyslim. okrem toho, to urcite nebola ta ista osoba, ktora o tom na pobocke informovala, ze je to mozne a ta, co ten list vydala a poslala.

autor
26. jan 2023

@januska20 SK09 5600 0000 0097 9171 1001