Pach staršieho bytu

graceyf
23. máj 2020

Ahoj dievčence.
Pred asi cca troma mesiacmi sme vzali do prenájmu starší byt, kým dostavame domček. Všetko bolo v poriadku, no už asi cca týždeň si začínam vnímať pach bytu. Keď sme dlhšie na balkóne na čerstvom vzduchu alebo prídeme z vonku, ihneď ma ovali pach klasického staršieho zatuchnuteho bytu. Byt pravidelne čistom, udržujem hygienu, nie som žiadna "spindura" a aj tak to hrozne cítiť, bojím sa, aby sme aj my a oblečenie od toho nenapachli a išli tak vonku. Nábytok je tu celkom nový, má vraj asi len 7 rokov, ale dvere, zárubne, kuchynka linka aj chodba sú z dreva a myslím ze to je ten problém... Mame 3mesacne bábätko a hlavne kvôli nemu chcem tu "čistú Vôňu", nech sa cíti príjemné.
Viete mi dat nejaké tipy ako byt prečistiť aby bol voňavý a čistý? Aj kuchyňu, keď sa varí, keďže digestor nefunguje a musíme vetrať celý deň, kým sa ten maličký byt zbaví pachu jedla.
Prenajímateľ nám povolil robiť v byte takpovediac co chceme, prerobiť ako chceme, avšak nechcem tu dávať veľké peniaze, keď sme tu len na chvíľu a nie je to ani naše...
Ďakujem za všetky tipy 💛

eliska13
23. máj 2020

@graceyf to nezmenis len vydržať.

viellik
23. máj 2020

Na ako dlho to asi vidíš? Že tam ešte budete bývať?

bubuzu
23. máj 2020

@graceyf ahoj,ten pach je pach ktory ide najcastejsie zo stien,omietok,spod podlah.len tak sa.ho nezbavis.pomoct moze vymalovat,ale neviem ci to chces robit,ked mas male babo a z farieb sa uvolnuje velke mnozstvo chemikalii.samostatna kapitola je kupelna,ak je to taka stara,neprerabana kupelna,kde roky cosi sem tam zatieklo,tak tam pomoze len komplet prerabka.

liz_lemon
23. máj 2020

a to si necitila, ked si tam prvy raz prisla?

miskooo1987
23. máj 2020

Asi nechceš investovať, keďže to nie je tvoje a len dočasne... takze asi vymaľovať čo sa dá nie je možné...

Jednoduché riešenie ktoré občas funguje je ocot...teda pár litrov uvar, porozkladaj hrnce do izieb a nechaj pár hodín vyparovat. Potom kvalitne vyvetrať. Smradu po cigaretách to napríklad celkom pomáha...

graceyf
autor
23. máj 2020

@viellik na zimu by sme už mali ísť do svojho, teda asi cca október-november

graceyf
autor
23. máj 2020

@miskooo1987 maľovať by sme aj vy maľovali, ale kvôli bábätku to nechceme :( skúsim ten ocot, ďakujem za radu 🙂

graceyf
autor
23. máj 2020

@liz_lemon no necítila, keďže predchádzajúci nájomníci neodišli ako zvieratá a všetko pekne vyčistili a vyumyvali, tak sme cítili len savo a iné prostriedky na čistenie

graceyf
autor
23. máj 2020

@bubuzu je to stará asi 30 ročná bytovka, kúpeľňa prerobená je ale ma odhadujem 10 rokov a všetko je vlastne staré, takže máš asi pravdu a bude tu treba komplet prerabku, avšak to nezávisí odo mňa :(

juliet86
23. máj 2020

@graceyf mozno kupte/pozicajte odvlhcovac. existuje vela sposobov ako sa zbavit zapachu. napr existuje cela rada prostriedkov aj na drevo aj ine. skus ist do velkek a kvalitnej drogerie domacich potrieb a poradit sa tam. okrem octu aj napr pomleta kava aj ulhie nasava pachy. vies si zober ze z bytov sa da odstranit aj zapach ludi co tam zomreli a nasli ich az po dnoch tyzdnoch.... cize isto sa da aj toto!!! pripadne predebatuj sprofi firmou. pripadne s babom k rodicom na par dbi a vymalovat. moja sestra raz nechala hrniec s kostami 9 hodin na sporaku. hriniec bol cierny zaclony oranzove z dymu a smrdelo vsetko drevo steny vnutra skriniek vsetko.. ale dala som to so sadou specialnych odstranovacov pachov

janeninka
23. máj 2020

@graceyf ešte možno dake čistenie ozonom no neviem či by to aj jednorazovo fungovalo možno skôr pravidelnejsie germicidnym ziaricom - je to väčšia investícia ale pri babetku sa dá asi využiť aj V dome..prípadne len pozicat aj najprv aby si videla či to funguje. Možno hľadať zdroj zápachu - veľká vlhkosť, pleseň. .. čiže vymaľovať veela vetrať pravidelne, sušiť prádlo von. ..

micusa2222
14. feb 2023

@graceyf to si mala vopred na to myslieť, že starý byt smrdí starinou a radšej si prenajať niečo novšie...