Oyster card alebo Travel card na cestovanie po Londýne?

martinkosik
19. máj 2019

Dobrý deň, cez leto idem na 2 mesiace do Anglicka, konkrétne do Londýna a neviem sa rozhodnúť aký tip karty si mám vybavit. Neviem či Oyster card alebo Travel card. Budem cestovať každý deň minimálne dvakrát a to do práce a z práce naspäť do miesta bydliska. A mám si vybaviť radšej týždennú alebo mesačnú kartu ?.😀

simsalabim
19. máj 2019

@martinkosik najlepsie by ti asi poradili miestni, maminy, co byvaju v Londyne. Ja zvyknem pouzivat Oyster. Oyster sa da kombinovat s Travelcard, cize ak vies, ze sa budes pohybovat len v zone 1-2 povacsinou, da sa tam dat taka a ak pojdes mimo zony, platis podla systemu Pay as you go ... Ako to v reale funguje, neviem, ja len viem ze je taka moznost kombinovat Oyster a Travelcard, ale kedze vacsinou cestujem cez rozne zony, neviem odhadnut, aku Travelcard tam nakombinovat, tak som to dalej nestudovala. Ak vies dobre po anglicky, urcite ti miestni poradia aj tu https://www.tripadvisor.com/ShowForum-g186338-i...

oslo1
19. máj 2019

Ak budes kazdy den cestovat, tak travel card. Mas potom neobmedzene cestovanie v ramci zony. Oyster card uz na cestovanie nepotrebujes, staci ti bankomatova karta.

simsalabim
19. máj 2019

@oslo1 nam minuly rok nefungovala ziadna slovenska karta - Mbank, Tatra banka, Vub ani Sporitelna... preto sme kupovali Oyster. Niekto mi hovoril, ze funguju len karty vydane v Britanii, ale zas mi niekto hovoril, ze niekomu fungovala...

poly58
20. máj 2019

Karta bude fungovat iba ak medzinarodna (Revolut); inak Oysterka je £5 za kartu a potom si ju dobijas. Travelcard sa oplati ak cestujes uplne kazdy den (deti na travelcard rodica mozu ist do 11r zadarmo). Zalezi v ktorom si pasme a kam budes dochadzat a ci budes brouzdat po meste sama, s detmi alebo ake mas plany.

rainbow82
26. máj 2019

Mesačnú... určite