Ovplyvnilo prepadnutie v škole váš život?

9. jún 2023

Ako ovplyvnilo váš život to že ste v škole prepadli(stratili jeden rok)? Mám na mysli skôr takých ktorí prepadli buď preto že bol na nich zasadnutí učiteľ alebo zo zdravotných dôvodov, a myslím to že či ste mali napríklad lepších spolužiakov a ste si povedali že dobre že sa to stalo, myslím hlavne na to že keď niekto prepadne napríklad na Základnej škole tak nielenže bude mať iných spolužiakov ale ovplyvní to ,to že bude aj na strednej v triede s inými ľuďmi s akými by bol keby neprepadol ,aj na výške a celkovo ono sa to nezdá ale takáto maličkosť ovplyvní celkom dosť,tak preto ma to zaujíma

lija22
9. jún 2023

zo zdravotnych dovodov ( autonehoda) som opakovala maturitny rocnik. Ovplyvnilo urcite, ale nemam pocit, ze v zlom. Nepocitovala som,ze tym, ze som "stratila" jeden rok sa ide zrutit svet. Novych spoluziakov som mala lepsich dokonca ;) Takto s odstupom casu mi pride rok hore dole uplne irelevantny

martinmmartin
9. jún 2023

To ako presne prebieha to prepadnutie kvoli tomu ze sa zasadne ten ucitel? Normalne latku vies, vsetko naucena a prepadnes? Aky je tam mechanizmus?

milanemila
9. jún 2023

Ak niekto prepadne na zakladnej skole, tak nemusi rozmyslat nad spoluziakmi na vyske 🙈 aj keby bol ucitel neviem ako zasadnuty, bud vies alebo nevies 🤷🏼‍♀️ pripadne sa da podat staznost a poziadat o preskusanie z daneho predmetu. Zdravotne dovody je uplne ina vec.

jamimo
9. jún 2023

k nám prepadli 2 chalani (ZŠ) obaja zo sociálne slabších rodín, rodičia alkoholici, mnoho detí v rodine.... Učitelia na nich pozerali krivo a oni sa hanbili. Nechali ich ukončiť ZŠ a nami, len aby sa ich zbavili. Dnes sú obaja normálne pracujúci (živnosť, súkromné podnikanie) majú ženy, deti... Takže? Prípad od prípadu...

zdenkastankova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elmivelmi
9. jún 2023

my sme mali spoluziacku na ZS ktora prepadla kvoli prospechu v 3 rocniku aj s jej spoluziackou,cize nam pribudli dve nove.Zaradili sa v triede super,boli oblubene a nemali problem ani v dalsom zivote.

zdenkastankova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
9. jún 2023

Prepadnutie by malo cloveka prebrat...aby sa zobudil, pretoze ak sa dovtedy nezobudil tak asi nepomohlo dovtedy nic.... Ziadne pokarhania, ziadne vyzvy, nic... (pokial to nie je zo zdravotnych dovodov?
Ale zase kazdy mame mat rovnaku hranicu, co treba a co nie. Ked prvak nevie pisat a citat asi si bud zopakuje rocnik, alebo s nim nie je nieco ok, a treba to riesit. Nie zatvarat oci. Problem dnesnych rodicov je, ze maju deti ako modlu... Len ja, ja a ja. A presne tak sa prejavuju aj v skole... A samozrejme na vine je ucitel.

levandulova111
9. jún 2023

K nám na základnej prepadli dvaja chalani. Jeden sociálne slabší, momentálne sedí za vraždu a druhý z mojej rodiny, ktorý síce vyšiel z ôsmeho ročníka, ale dnes je z neho úspešný majiteľ jedného z najlepších kamenárstiev na Slovensku 🙂 má ženu, dieťa...
Takže ono záleží aj aký človek je, kde sa vidí, či chce niečo dokázať... To či prepadne alebo nie, nezáleží na tom.. podľa mňa človek, aj keď má učňovku, môže byť v živote úspešný, pokiaľ je šikovný a vie sa obracať.
Poznám aj prípady s maturitami, s VŠ a robia za pásom...
A keď ideš na strednú, to či prepadneš na základnej nehrá rolu, ja som neprepadla a na strednej som mala úplne iných spolužiakov, ako na základnej...

zuzinabila
9. jún 2023

@martinmmartin presne tak.hlavne ma ziak možnosť komisionalky v lete,kde je v komisii viac ucitelov,nie len ten co zasadol🤔

vroni
9. jún 2023

No, ja som bola vždy dobrá žiačka, okolo prepadnutia som nešla ani na kilometer, trojka bola moja úplne najhoršia známka na gympli. Môj muž bol pravý opak, škola bola to posledné miesto, kam sa pobral a keď, tak väčšinou improvizoval, v druhom ročníku na strednej opakoval a aj to len z milosti, lebo prepadal snáď zo všetkých predmetov. No, a o nechutne veľa rokov mame obaja vš a hoci zarábame viac či menej rovnako, ten dôležitý suchar v obleku, ktorý robí totálne serióznu prácu, je môj muž, nie ja 🤣🤣🤣🤣

jaga18
9. jún 2023

@milanemila to nemusí byť pravda 😃 mala som spolužiačku na ZŠ, ktorá prepadla z matematiky v 5.rocniku. Dnes je Mgr. Síce chodila na Alžbetu, ale má výšku 🤷‍♀️ Tak isto sme napríklad v práci vybavovali prestup jednej značky druhého stupňa zo špeciálnej ZŠ na Základnú školu. Šla z ôsmeho roč špecky do 6.roc ZŠ. Aj ona dnes študuje na Alžbete. Po ucnovke si robila maturitu a bez prijimaciek ju vzali.

marsmykkok
9. jún 2023

Ja raz zo zdravotných dôvodov na základnej (mala som málo známok) a plus mi zle vychádzajú roky, tak som mala odklad, teda som mala skoro 17 ked som skončila základnú... A na základke ma to neovplyvnilo, ani na strednej. Ale, že som nešla na vysokú aj áno, jeden rok po skončení školy som nemohla z finančných dôvodov, obaja rodičia boli bez práce a nemal mi kto zaplatiť ani poplatky za prijímačky a druhý rok som sa ako 23ročná už neodhodlala začať študovať vysokú školu, lebo v 23 niektorí končia pomaly vš a ja by som len začínala a končila v 28...

hankab
9. jún 2023

Na gympli jeden chalan prepadol, nechcelo sa mu ucit a do skoly sa chodil viac zabavat ako studovat, bol velky extrovert. Napriek tomu ma vysku, tusim je z neho meteorolog. Je zenaty dlhe roky, ma pekny vztah so zenou, uchytil sa. Zda sa, ze ho to nijako negativne neovplyvnilo.

lindous
9. jún 2023

Neprepadla som na ZŠ ani SŠ, ale rok som si pridala výberom zlej VŠ a následnou zmenou.. Takže áno, mala som teda iných spolužiakov akoby som mala keby som išla rovno a možno by som teda nestretla svojho priateľa.. A možno aj hej lebo poznám ľudí aj z iných ročníkov... Proste jasné, že takáto vec ovplyvní veľa vecí, ale nikdy nevieš akoby to dopadlo, keby sa stalo niečo inak, lebo by to mohli ovplyvniť zase iné veci atď atď atď, proste efekt motýlích krídel... zamýšľať sa dookola nad tým "čo by bolo keby" je na zbláznenie

milanemila
9. jún 2023

@jaga18 asi sa teraz niekto urazi, ale Alzbeta je vysmech vysokoskolskeho vzdelavania a nie vysoka skola 🙈 na lepsie pozicie sa kandidati z tejto skoly ani nevolaju na pohovor.

janaolas332
9. jún 2023

Pochopila som to najprv tak,že keď Vás niekto prepadol v škole, všetci k zemi a tak...no nič asi je piatok 😀

elmivelmi
9. jún 2023

@milanemila do akeho zamestnania ich nepozvu ani na pohovor zo Alzbety?Ved je to zdravitnicka skola
nie?Zdr sestry na sk beru vsade

milanemila
9. jún 2023

@elmivelmi ludia sa odtial hlasia napriklad aj na pozicie do korporatov a teda aj mimo zdravotnictva a socialnej prace alebo si tu skolu spravia pro forma, lebo potrebuju titul v aktualnej praci. Ale tak alzbeta nie je jedina vysoka skola, ktora je tak brana z pohladu zamestnavatelov. Radsej by sa na slovensku malo zamerat na kvalitu namiesto kvantity.

elmivelmi
9. jún 2023

@milanemila tak do korporatov so zdravotnickym vzdelanim by som nevzala ani z inych skol.A zasa na druhej strane s jazykom vezmu aj do korporatu,cize staci jazyk a slabsia VS niekedy.

euka210
9. jún 2023

Musis mat 5 patky, aby si prepadol, v auguste sa daju robit opravne ak len jedna 5.

babulkomale
9. jún 2023

@martinmmartin to by si sa cudoval ako vie ucitel na SŠ doje..at pred tabulou decka co na ZŠ riesili matematicke olympiady. Ani nevedeli ako sa volaju.
Alebo nestihol si okraje vo vsetkych zositoch na zac.roka? Päťka rovnocenna s päťkou zo stvrtrocnej pisomnej prace. A tak rozne.

marca12
9. jún 2023

@martinmmartin K nam do rocnika na strednej prepadla baba,na ktoru si zasadol ucitel. Taky cicik krpaty si zasadol na babu krv a mlieko.... Bezne nechaval študentov prepadat

deniseee
9. jún 2023

Moja mama sa narodila s vrodenou vadou bedroveho klbu a nohy a operovana mohla byt az v dobe, ked uz bola skolacka. Zaroven neslo o 1 operaciu, ale celu sadu operacii na seba nadvazujucich, cize v nemocnici stravila v podstate jeden rok. Neublizilo jej to nijako. Jednoducho bola o rok starsia, ako potom jej spoluziaci. Viac ju ovplyvnilo to, ze nemohla cvicit ako si zelala, bol jej zakazany skoro vsetok sport. A ja som mala v skole strasnu piiiiiiiiip ucitelku na strednej, sikanovala ma 3 roky, nikdy mi nedavala lepsie znamky ako 4/5, i ked som bola pred tabulou a povedala som uplne vsetko, aj tak ma posadila s touto znamkou, vzdy ma nechavala prejst s obdranymi usami. V tretom rocniku mi pred celou triedou oznamila, ze sa snazit ani nemusim, lebo ona uz sa dohodla s inou ucitelkou, ze ma zmaturovat nenechaju. To mi povedala pri pisomke velkej, v triede uplne ticho. Avsak, nasu skolu zrusili a ja som musela dokoncit strednu teda inde a zmaturovat pod ucitelkou, ktora ma ucila iba rok. Skoncila som vyyyyborne! Jednicky len tak lietali, nova ucitelka bola nadsena, zvlast mi prisla rukou potriast, ze aka vyborna odpoved! Ja som plakala predtym, rozobrata psychicky, ze urcite nezmaturujem a potom som opat plakala, ulavou a moj muz (vtedy moj frajer) sa smial, ze on dobre vedel, ze to zvladnem lavou zadnou, ked ta krava nema dosah na to, co sa deje. Takze neprepadla som nikdy, ale solove 4 som na vysvedceni od tej svine mavala. Vzhladom k tomu, aka bola toto osoba, tak pokojne verim, ze prepadnut sa skutocne da tak, ze vas zly ucitel dlhodobo depta a dlhodobo zhadzuje, podcenuje a dava zle znamky, i ked vedomosti mate.

babulkomale
9. jún 2023

@deniseee presne, keby som to nevidela na vlastne oci, tiez neverim. Hnus.

bluka2
9. jún 2023

Myslím, že úplne v pohode. Dcéra má v škole spolužiacku, ktorá má 10, ostatní majú 8-9. Je úplne obľúbená a dievčatám sa páči, že už nosí detskú podprsenku 😂

petrahl
9. jún 2023

@jaga18 toto je strasneeeeeeeeeee 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

kaktusik007
9. jún 2023

niektore ucitelky by nemali ucit... brachu chcela nechat prepadnut ucitelka v osmicke na konci roka - z VYTVARNEJ !!!!! on uz prijaty na strednu, ostatne znamky jednotky a dbojky...

pety7
10. jún 2023

Mňa v druhom ročníku vyrazili zo strednej (prepadol som z troch predmetov), horko ťažko som zmaturoval na inej strednej...a teraz mám skončené dve vysoké školy a štyri roky do výsluhového dôchodku 😉 a vôbec si nemyslím, že by ma to poznačilo alebo nejak ovplyvnilo môj život...všetko je tak ako má byť 🙂