Otvárate v lete okná?

19. aug 2023

Keď je vonku 30 stupňov mate doma otvorené okná alebo všetko zatvorené az do vecera?

kornelies
19. aug 2023

Zatvorene. V noci vyvetram, skoro rano zatvaram, zatemnim miestnost. Staci sa pozriet na juzanov, oni pouzivaju este okenice.

patka06
19. aug 2023

Zatvorené a zaklopené vonkajšie žalúzie tam kde svieti slnko
Otváram až večer, keď zapadne slnko, celú noc nechávam otvorené.
V byte príjemných 25 Stupňov maximálne.

svokrinjazykmonika
19. aug 2023

Z vonka ide dnuka iba teplo 😁 Najlepšie vetrať iba v noci a potom zadebniť a zatmaviť barák.

gejb
19. aug 2023

Na severnej strane mame okná do koran 24/7.

samimami777
19. aug 2023

Ani náhodou. Keď je večer a ochladí sa pootváram všade okná a do rána ich nechám otvorené nech naletí studený vzduch , ráno kým nieje ešte horko pozatváram , zatiahnem žalúzie a zatemnovacie závesy. Púšťať sem ten horký dusný vzduch to fakt nie. Iné je keď pršalo nedávno , vtedy otváram , mne ten studenkavý vzduch po daždi neskutočne voní 😍

zuzanockamt
19. aug 2023

Otvorené. Vonku 26, vnútri 25. Mne nie je horúco. To by muselo byť vonku 35+.

simsalabim
19. aug 2023

Zatvorene. Ak je hnusne horuco, fici aj klima. Okna otvaram vecer.

annm81
19. aug 2023

Ak necháš otvorené okno, teplota vnutri a vonku sa postupne vyrovná. (Ak ide o okná, do ktorých svieti priamo slnko, teplota vnútri ľahko presiahne vonkajšiu teplotu vzduchu). Takže áno, v takomto teple máme zatvorené, zatiahnuté vonkajšie žalúzie, vnútri sa snažíme obmedziť tvorbu tepla a vlhka (žiadne pečenie, rýchla studená sprcha, rýchle varenie, použitie spotrebičov s rozumom). Otvárame až keď teplota vonku klesne na vnútornú a celú noc nechávame dokorán všetky okná v dome tak, aby bol prievan. Problém je, keď sú tropické noci, vtedy nepomôže nič :( ... v posledných rokoch to vyzerá, že klimatizácia bude aj v strednej Európe nutnosť.

jazula
19. aug 2023

Keď je vonku 30, máme zatemnené a zatvorené okná. Vetrám až večer/v noci, keď teplota vonku klesne. Väčšinou spíme pri otvorenom okne a zatváram keď vyjde slnko.

januska12323
19. aug 2023

Cez deň logicky zatvorené, otvára sa večer podľa teploty.

apolka77
19. aug 2023

Veľmi záleží kde bývaš či dom či byt či tretie poschodie či 12 či južná či severná strana..keď je 34 stupnov a svieti slnko priamo do okna si niekde hore v paneláku pokiaľ máš iba obyčajne žalúzie (vnútorné) a ste doma 3 -ja , treba rýchlo nieco navariť tak pri zavretých oknách by ste s prepáčením skapali...aj vnútri bude 30 a hrozne dusno a vlhko ...ak sa v byte nikto nezdrziava že všetci v práci tak fajn dá sa všetko pozatvárať a keď prídeš domov nebude vnútri 30 ale len 27...to sa bavíme o byte kde svieti a nemáš vonkajšie žalúzie ani klímu...ja mám od cca 20 hodine pootvarane okná dokorán na prievan celú noc , úplne všetko...ak sú tropické noci takmer sa mi neochladi a nevymení vzduch môžem mať ráno aj 26,5 stupňa...ak sa pekne ochladí tak zatvorím kým vonkajšia teplota nepresiahne vnútornú čo je u nás cca o 9,30-10 ..no ale napr.teraz keď idem variť nebudem všetko zatvárať keď nás je doma 3 ks..keď pofukuje vetrík nechám pootvorené kým nesvieti priame slnko ..aspoň nech prudi vzduch...ak by sme neboli doma všetko pozatvaram..takže nedá sa povedať že za každých okolností je najlepšie všetko pozatvárať ...

tenerifka
19. aug 2023

ked je vonku cez deñ 30, mam vsetko pootvarane (ale mam sietky), v dome nie je viac ako 26-27º (pre mña ideal aj na spanie), ak sa teda jedna o obdobie, kedy v noci klesne pod 22º. Dnes ale napriklad bolo celu noc az do rana vonku 30º (mame zase calimu), tak samozrejme je vsetko pozatvarane a klima zapnuta, cez deñ bude zase nad 35º a teda ani v noci sa pri 30 nevychladi.

tosomja
19. aug 2023

Ja som asi divná, ale mám nonstop otvorené. Ja mám pocit, že sa zadusim keď je okno zatvorené, aj keď je tu teplo ako v pekle 🤣

saxana000
19. aug 2023

Doobeda mam odostrete a otvorene na zapadnej strane poobede zas na vychodnej podla toho ako sa toci slnko.v noci potom otvorim vsetko dokoran.
Nemam rada ked sme v tme ako upiri.Az ked prudu teploty 35 a hore zabednujem a zatemnujem cely byt az do vecera.nastastie tento rok nebolo az tak vela tych tropickych dni.

viky173
19. aug 2023

cely den mam vsetko zatvorene a zatiahnute, vetram vecer pred spanim

viky173
19. aug 2023

@tenerifka sice odveci otazka, ale celkom by ma zaujimalo preco stale pouzivas ako jedine diakriticke znamienko tilde nad "n"? ak by si pisala cely text s diakritikou este pochopim, ale takto to posobi dost retardovane 😂 akoze tiez zijem mimo Slovenska, ale zato nepcham vsade ostre "s" lebo tu sa to tak pise 🤦

tenerifka
19. aug 2023

@viky173 no je to jednoduche, mam spanielsku klavesnicu a jedine pismeno v spanielcine s diaktrikou je ñ😂

mima1608
19. aug 2023

Nám do okien slnko poobede nesvieti, plus máme veľmi veľmi chladný dom (koľkokrát vonku 30 a ja vnútri v mikine), takže ja mám otvorené, aj keď sú 30tky vonku 😅

anega79
19. aug 2023

mam otvorene vsetky okna, a to tu mame 37 stupnov kazdy den.

liusa82
19. aug 2023

no ja mám celý deň otvorené aj celú noc.Neviem si predstaviť v takom smradiku so zavretými oknami existovať.Už som prišla do x bytov a domov kde mali v lete všetko pozatvárané,zadebnené a skoro ma od smradu vykotilo.To asi človek čo v tom žije necíti alebo inak si to neviem vysvetliť

tosomja
19. aug 2023

@liusa82 asi tak. K nám keď prídu manželove deti. To sú napachnuté od všetkého možného, a keď sa pýtam, či nevetraju, tak vraj nie, lebo je vonku horúco, potom zima, potom fúka atď. Hlavne, že na mikine 3dnové "chleby vo vajci" 😃

laura164
19. aug 2023

My máme otvorené vetracky všade a zatiahnuté žalúzie/rolety a horúco nemáme, aspoň prefukuje, veď by som sa zadusila. A keď varím, tak si neviem predstaviť v zatvorenom byte byť

liusa82
19. aug 2023

@tosomja a ešte je topka ak v takom nevyvetranom priestore zapnú bud sviečku alebo nejaké vonné tyčinky.To je ešte len paráda😀 normálne vyvetranie nič nenahradí ani rekuperácia.Ja to tam proste vždycky cítim že neni klasicky vyvetrané.Ale zas chápem to vtedy,ak niekto býva pri nejakej ceste rušnej smrdlavej že si nemôže vyvetrať.To ale potom kašlať také bývanie

akvi
19. aug 2023

V paneláku na vrchnom poschodí v byte s oknami na juh som mohla aj zatemnovat a bolo to prd platné, väčšinou som otvorila ešte aj vchodové dvere a okno na schodisku, aby aspoň dáky pohyb vzduchu bol. V dome je to ale úplne iná káva. Ráno všetko zavriem a zatemnim, večer otvaram dokorán a celú noc chladim. Tento rok som nemala v dome viac, ako 24 stupňov, teraz úspešne udržujem 22, max 23. A to my máme väčšinu okien na juh, ale všetky prekryté zastrešením.

domkakvet
19. aug 2023

Ja mam otvorene.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsuzannex
19. aug 2023

Mame otvorene nonstop vsetko.. okna kde mame sietky su pootvarane aj v noci.. "bezsietkove" okna na noc zatvaram, lebo sa bojim, ze nam dnu vlezie daka haved 😄 a nezatahujem, mam rada svetle miestnosti. Chyta ma depka ked mam byt ako v hrobe a von slnko 😄

mandzula
19. aug 2023

Otvorene cely den aj noc, musim mat vzdy cerstvy vzduch bez ohladu na teplotu vonku.

selest
19. aug 2023

Mavali sme zatvorene ked sme mali z oboch stran slnko,domy panelaky a ziadnu zelen. Teraz mame z oboch stran polotien zo stromov a z jednej strany park takze necham otvorene vsade vetracky a dovnutra ide prijemny sviezi vzduch..

bloger
19. aug 2023

Nie radšej skoro ráno ked je chladnejšie. Prípadne mám celú noc otvorené okno. Cez deň sa strašne tisnú muchy.