Otváracie hodiny obchodov pre dôchodcov v sobotu

1. máj 2020

Ahojte, ako je to prosím s časmi pre nakupovanie pre dôchodcov v sobotu? Zajtra sa chystám do obchodu a neviem ci môžem ísť skôr ako o 11. Ďakujem

markaterka
1. máj 2020

V sobotu to neplatí

hrasocek12
1. máj 2020

V sobotu si mozes ist riadne nakupit tie casy su schvalene pre dochodcov len od pondelka do piatka

mirka348
1. máj 2020

Veď časy pre dôchodcov už zrušili....

aduskatt
1. máj 2020

@mirka348 zrušili len to, že môžu ísť nakupovať tie dve hodky. Oni možu hocikedy, ale my od 9 do 11 nemožme

mirka348
1. máj 2020

@aduskatt Nie je to zakázané, že nedôchodca nemôže ísť nakupovať...prehliadla som to?

aduskatt
1. máj 2020

@mirka348 nedôchodca nemože od 9 do 11........... neplatí v sobotu

lentilkaxxx
1. máj 2020

@mirka348 Dôchodca sa môže špacírovať po obchode kedykoľvek, ako si zmyslí. Ale keby Teba pustia medzi 9-11 hod., prevádzka dostane minimálne 2000 EUR pokutu, keď jej na to prídu. V týždni sa kontrolóri riadne vyzúrili v Trenčíne a okolí. Aj stávková kancelária vyfasovala pokutu 6000 EUR. Kontrolóri behajú po meste ako agenti provokatéri a skúšajú. Bracho sa stretol pri káve s nejakým kamarátom kriminalistom a ten mu spomenul, že sa chystá aj 1600 EUR odchytávacia akcia v teréne na tých, čo nedodržia povinnosť mať rúška (Aj v prírode pri 20m odstupe)

hettinka
1. máj 2020

@lentilkaxxx podla mna by pokutu mal platiť zákazník, ktory poruší nariadenie a vyžaduje obslúžiť , keď v obchode nemá co robiť.

mirka348
1. máj 2020

Od 24.4 čítam na nete, že je to zrušené, tak ja som jeleň z toho...na stránke Ministerstva vnútra

lentilkaxxx
1. máj 2020

@hettinka plne súhlasím. Ale pre štát je jednoduché ošklbať podnikateľov akýmkoľvek spôsobom. Všetci máme chrániť tých, ktorí si to nevážia a z blíňajú aj 5x denne do obchodu (vidíme to aj z okna) bez ohľadu na dennú hodinu. Máme ich vlastne chrániť pred nimi samými...

alexk12
1. máj 2020

@mirka348 sak presne ja som šla na postu asi utorok po 9,15 a normálne ma vyhodili

hettinka
2. máj 2020

Su aj prevádzky, kam seniori prakticky nechodia, a predavacka tam sedí 2 hodiny od 9:00 do 11:00 na bobku a nemá koho obsluhovať (športové potreby, spodné prádlo, mobilshopy...) Potom sú to obchodíky, kde je vstup po 1-2 zákazníkoch a nikdy nedôjde ku koncentrácii ľudí, a aj tie musia mat vyhradené hodiny pre seniorov. Ďalšie z nelogickych opatrení.
Navyse ti, kvôli ktorým toto vzniklo, trajdaju po obchodoch aj tak cely deň a vôbec sa nechránia (česť vymimkam).

srnkaknm1
2. máj 2020

@hettinka presne pracujem v obchode každý vie že je to obmedzenie a aj tak vbehnu do obchodu my nemáme Sbs sme menšie potraviny a musia dávať pozor pokladničky a čo myslíte že sa to dá ustiernut keď vydavate. Je to drzosť podľa mňa po mesiaci čo je to vyhlasene. Naozaj by to mal dostať zákazník čo si myslí že je Boh lebo podľa neho je to blbosť.Alebo väčšiu právomoc pre nás predavačky pretože nikto neposlúchne keď vedia že sa im nič nestane

lentilkaxxx
2. máj 2020

@hettinka dôchodci majú vychádzať len v nevyhnutných prípadoch, takže potraviny, drogeria, lekárne atď. Je malá pravdepodobnosť, že si pôjdu kúpiť nový bicykel, šperky alebo luxusnú spodnú bielizeň. Keď im chceli dávať "nadpráva", tak ale s rozumom. :(

hettinka
2. máj 2020

@lentilkaxxx tak to je poriadne svinstvo s tými pokutami. V telke jasne povedali, že za porušenie vyhradených hodín pokuty nebudú dávať ... a realita je zasa raz inde. Niekedy v tom rusku ani nevieš odhadnúť, koľko má človek rokov.
Dosť, vo obchodníci mali vyše mesiaca zatvorené, štátna almužna za marec ešte neprišla, ešte obmedzenia kedy komu čo môžeš predať. Tržby išli na 20-30% pôvodného. Katastrofa.
Ale však pán Mikas výplatu dostáva naďalej parádne vysokú. On rozmýšľať nemusí, z čoho bude žiť.