Otvára vám rodič poštu?

1. aug 2023

Len taká otázka, či Vám to príde ok alebo nie.
Otvára Vám mama poštu? Keď Vám niečo príde domov, do schránky.

pribinak
1. aug 2023

Nie

maris5
1. aug 2023

Ano otvarala, lebo mala pocit, ze co ak tam bude nieco dolezite. Tak som sa velmi rychlo odstahovala a zmenila korenspodencnu adresu, neskutocne ma to sralo a nechcela to akceptovat.

alickapusinka
1. aug 2023

Nie a nikdy to nerobila. Tebe áno ak áno a nepraješ si to daj si to posielať do POBX. Nevidím dôvod aby mi mama otvarála poštu síce už nežije ale nikdy to nerobila.

zuzinka888
1. aug 2023

Nie, a ani ja neotvaram detom. Nikdy

deti95060810
1. aug 2023

nie... ale moja už býva inde - tam ani pošta nechodí...😢

basullinka
1. aug 2023

Moja mamina neotvara sama od seba poštu na moje meno. Vždy mi zavolá, že pošta prišla, od tohoto človeka / inštitúcie a ak ju poprosím, aby otvorila, tak vtedy pozrie, čo tam je.

autor
1. aug 2023

Ako tak čítam, tak máme úžasné mamy. Mne tá moja vždy všetko, absolútne nemá rešpekt k súkromiu. Keď som jej to nadhodila, tak sa ohradila, že keď nemám čo skrývať tak nemôžem mať s tým problém.

autor
1. aug 2023
heni79
1. aug 2023

Ak áno, vždy iba s mojím súhlasom. Napr. prišiel list, ktorý už podľa odosielateľa vyzeral úradne. Mama mi zavolala, že čo s tým. Buď som ju poprosila o otvorenie a prečítanie, alebo som povedala, že to počká. Podľa toho, či to bola očakávaná pošta, alebo nie. 🤷

ruxandra
1. aug 2023

Nie, neotvarala, dokonca velakrat mi ju nechcela ani prebrat, lebo sa bala, ze jej ju postarka neda 😀 a velakrat som jej dovolila, nech mi ju otvori a posle mi, co tam pisu a to tiez velmi nechcela..

vanilkovazmrzka
1. aug 2023

Povedia mi, ze mam postu, a pripadne sa spytaju, ci mozu otvorit - vzdy dovolim 😃 parkrat aj otvorili, ale tak to vacsinou bola dan z nehnutelnosti, co aj tak vedeli, ze co to je, alebo podobne uradne tlacivo ktore chodi im aj mne.

pribinak
1. aug 2023

Tak si daj postu posielať na nejaký p.o.box, alebo do prace

deti95060810
1. aug 2023

asi si nepochopila, myslela som cintorín.😢

autor
1. aug 2023

@deti95060810 Ja som to pochopila, že je už v nebi.

vikusjk
1. aug 2023

Mne moja nie, ale svokra vzdy muzovi vsetko otvorila, lebo presne ako uz bolo spomenute, co ak je to nieco dolezite? Tak som jej to raz vysvetlila a potom uz len hlasila, ze nieco prislo. Bolo to mozno dva roky po tom, co sme sa odstahovali, ked este niekde registrovali povodnu adresu.

zuzanka.zuzu
1. aug 2023

mne otvorila svokra keď k nám prišla na návštevu... obaja s mužom doteraz nechápeme čo jej to napadlo, či mala nejaké zatemnenie 😀 boli s mužom v obývačke, odskočil si na wc a už to bolo 😀 asi sa nudila alebo čo.

simsalabim
1. aug 2023

Ja detom - aj dospelym - otvaram s ich povolenim , samozrejme, ked su mimo domu. Odfotim obalku a vyjadria sa. Inak nie.

bessie12
1. aug 2023

ano otvara, ale nevadi mi to. Navyse mame rovnake mena, takze nikdy nevie ci to je posta pre nu alebo pre mna 😀

autor
1. aug 2023

@bessie12 Tak toto je asi trošku iné 😁

levandula7
1. aug 2023

žijem v zahraničí, ale trvalý pobyt mám stále u rodičov, tak mi tam chodí tak raz-dvakrát do roka pošta. otec mi vždy zavolá, že niečo prišlo a či to má otvoriť a poslať mi to odfotené, nikdy by to neotváral bez môjho vedomia.

kvetinka75
1. aug 2023

s rodičmi nebývam už 25 rokov ale dcére neotváram. Je to pre ňu. Ak je to niečo úradné, spýtam sa, čo jej prišlo.

bessie12
1. aug 2023

ale ma to iste vyhody, pretoze niektore veci moze vybavit mamina, kedze zijem v zahranici, ale trvaly pobyt mam u maminy. A ked som na Slovensku, tak mozem aj ja za nu nieco vybavit. Aspon tu postu a aj niektore uradne veci😀

januska12323
1. aug 2023

Nikdy neotvarala, ani keď sme si na ZŠ písali s kamoškami hlúposti do obálok. Raz je tam meno tak to patrí tej osobe.

petamich
1. aug 2023

nie sama nie, vzdy mi zavolala, ze nieco prislo a ja som jej povedala, ze otvor prosim a pozri alebo som povedal, ze nech odlozi potom si vezmem

stellarstar
1. aug 2023

Mne ano ale to len preto že žijem v AT a keby dostanem nejaký list tak to otvoria

alickapusinka
1. aug 2023

@deti95060810 je mi to veľmi ľúto a kedy zomrela.

maranco
1. aug 2023

Koľko máš rokov? Bývaš u mamy, alebo tam máš len trvalý pobyt? Ak tam bývaš otváraš jej poštu, nech to pocíti aj z druhej strany?

simka1454
1. aug 2023

Ja mam dospelé deti a keď im príde pošta, nikdy neotvaram. Keď nie sú doma, položím im poštu v izbe na stôl.

nevenka
1. aug 2023

@basullinka ano, aj my sme to takto mali, kym som byvala u rodicov alebo sestre, ked nieco prislo a ona studovala v zahranici. Tak po dohovore ano.

nelca0510
1. aug 2023

Áno,dokým som tam bývalá vždy. Že si myslela,že je to pre ňu,aj keď som mala pri mene napísané "mladšia",nakoľko sme menovkyne. Aj keď mi prišlo z banky s máme inú banku a podobne. Vždy hovorila,že má na to právo.