Otrok domácnosti

lilu7
18. okt 2017

Posledne tyzdne mam pocit ze len upratujem🙈okrem ineho. Deti su male tak upratat po nich, v kuchyni mam pocit ze tam je to stale nakopene , saty
sa kotia same 🙈ako mate upratovanie podelene vy?v com vam pomahaju deti.manzel?

mimiqa
18. okt 2017

@lilu7 ahhoojj...tak ono ja to davala tak do hry..dcerke som vzdy pivedala ak umyje schody skor pojdeme dakam..vyniest smeti je tiez jej....chlap taaakk too capnem po zadku milaacik aspon riad utri a dam bu boztek...ked prezliekam periny uz sa zucastnuje tiez mu poviem sup zdvihni prdelku ....ono nie nikdy rozkazom hned okamzite vycitavo....aj do pracky da...do susicky....mne to zatial zabera ked poooliiiskam ze pomoze 😉

mimiqa
18. okt 2017

@lilu7 preklleeppyy pomooc xi😲

nelinka2009
19. okt 2017

Ahoj zalezi akonmas stare deti. Mne 8 rocna pomaha pri vsetkom. Uz si aj podlahu vo svojej izbe umyje. Napr okna ma u nas nastarosti len muz. Tiez nezne spomeniem a ide. Nema problem od varenia az po pranie, ale vzdy nezne ked je doma... Nerozkazuj mu.

babulina
19. okt 2017

My mame domacnosti dve - takze aby sme fungovali musia vsetci prilozit ruku k dielu, byt v meste kde sme cez tyzden tak tam prevazne upratuje manzel lebo ja beham s detmi po kruzkoch a nakupoch a ucim sa s nimi, varenie ostava na mne. Deti (aktualne 7,9rocne) pomahaju - odkladaju ozehlene veci, prach utieraju vo svojich izbach, spodne skrinky v kuchyni umyt zvladaju uz bez problemov. Vysavac mame roboticky raz za cas sa prevysava normalnym. Velke upratovanie robime cca trikrat do roka, to si deti beru stari rodicia a my cely vikend gruntujeme byt - manzel ramy ja lestim okna, dokym upracem jednu detsku izbu tak manzel druhu...
Cez vikend mne ostava chalupa na upratanie dokym manzel zase beha okolo domu.
Zakladom je ze chceme vsetci prispiet k dielu, ak ja uvarim tak manzel umyje riady, ak ozehlim tak deti odnesu do skrin. Zverinec (zajac a dve akvaria) chceli deti tak krmia vsetko radom, s cistenim pomahame my im. Na zaciatku pomohla nastenka na chladnicke, teraz to uz ide viacmenej samo.

bale1rinka
19. okt 2017

@lilu7 na začiatku sme sa dohodli čo je moja zodpovednosť a povinnosť a čo jeho a čo dcérkyna, ja napr. nevynášam smeti, ale umývam kôš ak je mooooc špinavý, nevyberám poštu, ale odkladám ju na zber papiera (letáky), nenakupujem potraviny-iba tak cca 2x za týždeň keď sa nedohodneme,že sme nestihli, nedávam prať do práčky,ale vyberám z nej a vešiam, zvesí si aj on, dcérka má už 5 rokov takže ona nevie ešte všetko,ale vysáva si izbu, oblieka sa sama, piť si vie urobiť sama (sirup+voda) vie si vybrať jogurt z chladničky a lyžičku ak je moc hladná a ja som ešte nedovarila, banán si vezme napr. večer ide sama späť (jasne, že príde od obývačky aj 3x,ale to už rieši manžel, ja už len ležím na gauči), ja umývam riad a nechám ho odkvapkať, on ho odkladá (nie vždy,ale tak cca 2x za týždeň to dá )...takže u nás necítiť stress, nátlak a nevnímam, že je furt bordel...💃

pininka
19. okt 2017

Ja mam taky isty pocit, od kedy mame tretie dieta mam pocit ze dookola len periem a zehlim. Starsie deti si prataju same izbu, aj vysavaju. Muz obcas povysava, umyva riad a niekedy aj navari, kedze vsak byvame v dome,je kopec veci ktore robi on vonku, takze doma je to vacsinou na mne. Ale naucila som sa rozlozit si to a nenechat sa tym zahltit. Radsej budem s detmi niekde vonku ako mat uplne do detailu popratane.

zupka33
19. okt 2017

Tak tym, ze som teraz tehotna sa mi muz snazi pomahat s cim sa da, aj povysava, umyje riad, da oprat. Ja sa vacsinou odreagujem pri zehleni takze to som si nechala pre seba aj ked verim, ze aj to urobil keby bolo treba. Ale tak je to teraz. Pred tym som tiez musel prosikat aby aspon riad po sebe umyl aby sa to nehromadilo v umyvadle 😂 Budem sa modlit aby to aspon z polovice zostalo takto aj ked porodim 😀

lubi40
19. okt 2017

u nas je to asi pol na pol. Ja varim, on upratuje alebo naopak. ja napisem zoznam, on nakupi, ja vylozim. Smeti ako kedy, ja pozbieram po celom dome, on to vynesie. Ja dam prat, on do susicky, skladame spolu. Velke upratovanie vzdy robime spolu a podelime sa podla toho, kto co robi radsej.

silverrko
19. okt 2017

Ja sa ako otrok necitim. Beriem to za samozrejmost.Ten kto nechcel rodinu neviem naco ju ma-lebo to je aj o starostlivosti.

simca_13
19. okt 2017

@zupka33 Tak to ti závidím lebo my to máme presne tak ako sme to mali pred tým ako som bola tehotná. A síce, že všetko robím ja 😂 Akože nenechá ma sa naťahovať s nákupom a tak, to by som mu krivdila ale čo sa týka riadov a podobných vecí to je stále na mne. Ale dúfam, že keď sa malé narodí tak bude pomáhať hlavne s ním..

simonahra
19. okt 2017

my to nemáme presne podelené čo kto robí, proste ak niečo začnem ja , tak ty sprav to a už to ide. záleží ako si chlapa naučíš, no povedzme si na rovinu, netreba od nič očakávať nejaké zázraky a že sa budú sami do niečo hrnúť

janickacrazy
19. okt 2017

@lilu7 Aké staré máš deti? Moj 17ročný vysáva celý dom, utiera prach v detskej, postráži malého, ked potrebujem a okrem toho pomáha mužovi okolo domu, ked treba. 7ročný upratuje si hračky v izbe a aj po malom pomáha, malý 2ročný tiež si už uprace hračky, ale samozrejme nie uplne super. Treba ich k tomu viesť od mala. Manžel robí roboty okolo domu, plus umýva okná, wcko, kúpeľnu. Ostatné robím ja.

dankanka
19. okt 2017

@janickacrazy super podelené 🙂

xili99
19. okt 2017

@janickacrazy skvelé, je to super, keď už od malička sa detičky k tomu vedú. Niet nad to, keď každý má to svoje, keď je to všetko podelené. Ja občas mám tiež pocit, že nič nestíham a pritom keď pozerám aj tu, koľké mamičky majú viac detičiek, väčší dom, tak až nechápem, ako sa to dá všetko zvládať 😝

libawet
19. okt 2017

@lilu7 netráp sa, vieš ako sa vraví : " bordel v bytě, šťastné dítě. "

vroni
19. okt 2017

U nas pracujeme obaja, ja o nieco kratsie v praci, ale zase mam na starosti detiska s ich skolou a skolkou, kruzkami, doktormi a kamosmi, takze sa nijako necitim zodpovedna za domacnost. Nakolko sa chlap citi podobne ale v mrdniku zit nechceme, mame upratovacku . Chlap sam od seba vynasa smeti, cisti macacie WCka a kosi travu, ja zbieram urodu v zahrade, periem a niekedy aj v zachvate tropickeho sialenstva zehlim (niekedy ma upratovacka aj dovolenku). Skor nez otrokom domacnosti si pripadam niekedy ako otrok vlastnych deti. Odviezt do skoly/skolky, previezt na kruzky, doviezt/odviezt kamosov, nakupovat darceky na oslavy, sustavne dokupovat skolske potreby, vybavovat doktorov, diskutovat s ucitelmi, niekedy uz cakam, ze sa hodim o zem a zacnem hystericky vrieskat 😂

montemotherone
20. okt 2017

@babulina ty, tak to si ma celkom zaujala týmto štýlom bývania. Normálne som nad tým tiez uvažovala. Sme v dome na dedine. Nemáme tu nikoho, nič nás tu nedrží len tu "prespavame" a v meste fungujeme. Na druhej strane je tu krásne, dom je dom... Ťažko je vzdať sa toho, prázdniny a leto v meste je peklo. Cez školský rok sú to ale behačky autom hore dole, keď ma dcéra krúžky a medzi tým čas, tak trčí v meste.... Ani tam ani tam ☹ Malý mi pomaly pôjde do škôlky a už sa desim ako to sklbim s prácou (keďže samozrejme to bude na mne), muž pracuje mimo mesta. Keď som aj mala kratšiu pracovnú dobu, trčala som v meste a čakala na dcéru kým jej skončia krúžky :-/

lilu7
autor
20. okt 2017

Deti su male 3 a 1rok ale jasne ze ich ucim odkladat si po sebe hracky. Starsi ked rozleje nieco si to utrie aj vysava -vsetko hravou formou. Len tym, ze sa im venujem nie je vsetko doma na 100%a mala som taky stav ked som to tu pisala😐a napisat sem ze naco mam potom rodinu????🙈🙈🙈no nemam slov...

0silvia0
20. okt 2017

@lilu7 veď máš úplne malé deti, treba sa venovať prvotne im, upratovať len raz za deň, nežehliť, variť jednoducho a užívať si malinké deti 😎 Zľahčovať si treba všetko čo sa dá!

montemotherone
20. okt 2017

@lilu7 pri takýchto drobcoch je ozaj ťažké to udržať na 100% Ja som v dome, s pomocou dcéry tínedžerky, manžela a 3 ročného drobca, sa mi darí udržať ho tak na 60% s vypľutím duše 🙂
Všetci keď treba sa zapoja, ale musím zadávať povely a to mi už lezie tiež na nervy. Keď mám toho veľa na inom fronte, alebo som chorá a neriešim to, kľudne budú chodiť okolo koša s opratým prádlom aj 2 týždne bez záujmu. O takých detailoch, akože raz za čas umyť dvere, zárubne, nohy kuchynského stola, či linky, či šuplíky v kuchynskej linke... myslím ani nerušia a veria na nejaké samočistiace schopnosti takýchto priestorov 🙄 to držím v hlave len ja. Netrpim nejakou obsesiou, ale niekedy mám tiež pocit, že žijem pre upratovanie, organizáciu domácnosti, opráv, logistiku dopravy a prevádzku vývarovne... 😨

lsimo
20. okt 2017

ja už teraz nie som veľmi schopná pohybu, ledva sa gúľam takže všetko čo treba robí muž ale pred tým to tiež nebolo inak, všetko bolo na mne. on pracuje na tri smeny takže použiteľný je väčšinou iba cez víkend tak vtedy s niečím pomôže ale inak nič