Otrávený pes

16. máj 2023

Dobry,

potrebujem nazor, skusenost, mali sme otraveneho psa, pred uspatim sme sa boli rozlucit, pooblizoval aj mna aj malu dceru, kym som povybavovala veci, mala mala neumyte ruky, urcite si aj okusovala prsty.

Je mozne priotravenie? Mame navstivit pediatra?

janai1
16. máj 2023

Keby si sa mohla otráviť z jeho slín tak by ťa k nemu veterinár nepustil

natali1991
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. máj 2023

@natali1991 dakujem

simca06022011
16. máj 2023

chudacik, a to cim sa vam otravil, ze bolo treba ho uspat? Ale este aj vladal vas pooblizovat? Ako len zo zaujimavosti sa pytam, zaujima ma to.

autor
16. máj 2023

@janai1 dakujem

deti95060810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. máj 2023

@simca06022011 neviem cim sa otravil, zlyhavali mu oblicky, 2 dni malatny, apaticky, treti stvrty den na klinike, vysledky horsie ake v den prijatia, potom uspaty.

simca06022011
16. máj 2023

:(

pinke87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. máj 2023

Racionalne sa snazim presvedcit, ze tam nie je sanca, zeby sa malej nieco stalo, ale bohuzial tak isto racionalne nedokazem pochopit, ako sa mohlo stat co sa stalo, nebolo to, ze pes zomrel do niekolkych hodin ale bolo to viac menej nahle, prvy den som neprikladala vyznam tomu, ze bol kludny ako nikdy, druhy den uz bol podozrivy a potom sme sli na veterinu. Neviem kedy sa to mohlo stat, jedine co si viem jasne vybavit, ze mal zle vysledky a nepomohli ani infuzie, na pohlad vyzeral ako vzdy, prisiel ku mne, trosku sa presiel, hoci sa potacal, chcel byt pri mne, nechal sa hladkat, uplne som vytesnila hygienu, malej umyt, utriet ruky, teraz ju iba pozorujema premyslam kde som urobila chybu a kde ju robim teraz.

jana0215
16. máj 2023

Prípadne daj malej živočíšne uhlie. To by malo nejaké otravy zo žalúdka vytiahnuť. Pravdepodobne jej nič nie je, ale budeš pokojnejšie, že si aspoň niečo pre ňu spravila. 🙂

autor
16. máj 2023

@jana0215 dakujem, aspon to jej dam.

janai1
16. máj 2023

Tak zomrel do niekoľkých hodín a náhle alebo to trvalo 4 dní? Ako vieš, že bol otrávený? Nemohol mať nádor alebo inú chorobu?

Nam keď otravili psa tak uhynol sám na otravu. O 4 ráno bol ešte okej a o 7 sme ho už našli mŕtveho

autor
16. máj 2023

@janai1 trvalo to 4 dni, my sme najprv mysleli ci nema boreliozu, ale to testy nepotvrdili, on bol zdravy pes, nikdy nemal problemy, pri prechadzke na poli nieco zozral ale nevieme co, na veterine povedali, ze asi najskor bol otraveny

simca06022011
16. máj 2023

Babezioza skôr...

autor
16. máj 2023

@simca06022011 udajne mal negativne vysledky aj na boreliozu aj babeziozu. Neviem ako sa mohol otravit, doma nic nemame, jedine z prechadzky, ale to bolo aj tyzden predtym ako sa stal apatickym, ale netusim co by kde kedy mohol zjest alebo ako sa dostat k niecomu.
Vet nevedela, povedala, ze pravdepodobne otrava, ale blizsie neurcila, mlady pes bez problemov zdravotnych.
Berte ma aj za hlupanu teraz, ale neviem co sa mu stalo, vet nedavala nadej, ja som bola sama s dcerou, nepremyslala som a stale nepremyslam.

simca06022011
16. máj 2023

tak aj rastliny nejake, alebo zase niekto pohadzal nejake otravy kto vie kde.. len ono to je take rychlejsie, proste psom je zle a tak, preot mi to prislo zvlastne.. kto vie... nemam nikoho za hlupanu.

karolinakr
17. máj 2023

chudáčik ňufo