Otlaky na nohách z topánok. Čo ešte mám skúsiť?

perla200
20. apr 2011

ja viem, niekto si bude myslieť že banalny problém, ale pre mna utrpenie....z každých topanok mam do krvi otlačené nohy, nepomahajú ani naplaste, maste nič....neviete čo s tým? dakujem za každú radu

iplusr
20. apr 2011

@perla200 ja mam tiez dost citlive nohy. Riesim to tak, ze kaslem na tvrde topanky a topky na podpatkoch a chodim v teniskach alebo balerinkach - pohodlie nadovsetko. Na zimu mam makucke Riekerky. A ked uz vazne treba nieco slusne - napr. na svadbu a tak, tak na chvilu mam opatky, ale potom hned prezuvam balerinky. Tiez by som chcela mat kopec krasnych topanok, ale naco mi budu zbytocne stat v skrini...

perla200
autor
21. apr 2011

@iplusr dakujem, ale mna otlačia aj balerínky aj vsetko ostatné.... kupujem si mäkké, kvalitné značkové topánky a nevidím v tom rozdiel....otlačia ma aj čínanky aj drahé topánky....

danielm
7. sep 2018

Vodu do topánky, aby sa rozsiahli/mokré ponožky 🙂 ...funguje aj na brúsenú kožu - tu sú dobré rady, stačí si preklikať > https://www.webnoviny.sk/5-rad-ako-roztiahnut-n...

janulka1802
7. sep 2018

@perla200 mám podobný problém ale zaujímavé že mna napr neotlacia čižmy ale balerínky niektoré veru áno je to katastrofa milión leukoplastov závidím iným ktorým sa nerobia otlaky to musí byť paráda

gazah
7. sep 2018

Zrejme potrebujete topánky na širšiu nohu. Tých výrobcov žiaľ nie je veľa. Orientujte sa predovšetkým na obuv z brúsenej kože. Tie sa prispôsobia nohe. A musíte si nájsť značku, ktorá vás sedí. Dnes každý výrobca vyrába úplne inak (rozdiely v mm). Presne tento problém som mala aj ja. Jedného pekného dňa som sa zabudila a hups: niektoré topánky som vôbec neobula a ostatné ma tak dotlačili, že som si pri preplnenom botníku nemala čo obuť. Zo značiek, ktoré dostať aj u nás (vyrábajú pre rôzne šírky nôh) by som vám odporučila: Gabor, Clarks a Tamaris. No, je to na dlhú trať.