Otázky ohľadom novej kuchynskej linky

4. júl 2021

Ahojte baby. Riešime si nové bývanie a ako každá žena, chcem mať domácnosť podľa možnosti čo naj. Vo všetkom mám jasno, ale v kuchyni veľmi nie. Hľadám inšpirácie, obrázky, a skúšam sa veľa pýtať skúsenejších. Takže sa chcem opýtať aj tu.
1. Do kuchyne chcem určite dlažbu, našla som takú biely s jemnými sivymi "flakmi". Tá sa mi celkovo hodí najviac. No veľa som čítala o tom, ako budem otrokom tejto svetlej dlažby. Zvažovala som aj sivú... Ale keby že dám sivú tak zmenšim si optický tú malú kuchyňu, ktorú mám.
2. Kuchynská linka. Chcela by som nejaký dekor dreva, a kasmirovo šedú... Máte niektorá túto šedú na linke použitú? Zopár fotografií som našla, ale je to tak 50:50. Na niektorých fotkách vyzerá tá šedá úžasné a na niektorých zas nie. 🤷 Neviem či to záleží od celkovej kombinácie materiálov a farieb ale nechcem prísť do svojej novej kuchyne a budem sklamaná. Ak niekto má túto šedú pomohlo by mi to, keby ste ma nakopli ako to skombinovat. Ďakujem krásne 😊

deti95060810
4. júl 2021

1. aj my máme dlažbu. OK Daj si aká sa ti páči, neviem prečo by si mala byť otrokom....nebudeš.
2. tu na Mk je skupina Pekné bývanie - daj sa do skupiny a isto tam nájdeš inšpirácie...

autor
4. júl 2021

@deti95060810 ďakujem idem ju nájsť ❤️

kkovacovak
4. júl 2021

Mám bledú dlažbu a nikdy viac. Som veľmi poriadkumilovná a musím kuchyňu vydávať každý deň. Priateľ je z togo tiež na nervy. Bledá podlaha do kuchyne jedine v tom prípade ak má nejakú struktúru a je výraznejšie vzorovaná. Na takej nie je moc vidieť bordel. Keď budeme prerábať dáme určite vinyl alebo niečo podobné. Kašmírovo šedá je za mňa s drevom veľmi pekná, jemná a nadčasová takže učíte fajn kombinácia

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. júl 2021

@beata_k momentálne máme doma aj drevenú podlahu aj laminát aj dlazbu...ja mám pocit, že na každej variante podlahovej krytiny vidno vlasy a prach keď tam sú... Krémova sa mi ale nehodí, sivá mi asi tiež nepomôže keďže by som šla do tej najsvetlejsej...

osky
4. júl 2021

@kkovacovak
@beata_k

Vec nazoru.
Ja si dovolim nesuhlasit.
Mala som po svokre staru kuchynu a mala "super prakticku" dlazbu-rozne odtiene malych kociek,od sedej,hnedej,cez tmau a pieskovu..a este bola aj vrubkovana.
Na 1.pohlad sa zdala uzasne prakticka.
NIC na nej nebolo vidno.
Ked to clovek zacal zmyvaz,az vted, zistil,ake spinave to je.
A v t,ch zarezoch sa drzala spina.
Vzdy sme to rajbali kartacmi...no hruza.

Dnes mam v kuchyni uplne bledunku bezovu,taky jemnucky hnedkavy nadych s tmavsimi akoby ryhami,flakmi...

Podobnu mam v celej obytnej hale,velke dlazdice,vzor bielo-sedy mramor.
Je to uzasne,ci v kuchyni,ci v hale.
Oresvetlilo miestnosti,hned tu spinu vidno az tak neni ale zase je evidentne vidno,kedy treba zmyvat.
Ved ja tu spinu chcem vidiet,a chcem upratat.
A zmyvam cca.raz v tyzdni.
To je uplne normal.ci nie?

K 2.bodu sa yjadrit neviem,jedine-
Kombinacia drevo a seda farba sa mi nepaci.
Vec vkusu

autor
4. júl 2021

@osky ja som sa na to pozerala takto ako píšeš... Ak si nájdem dlažbu na ktorej nevidno špinu nechám to tak? Nebudem upratovať? Alebo si to mám vysvetliť, že budem s vysávačom behať každú hodinu? Popravde som radšej ak špinu vidno, lebo viem, že ju môžem hneď vysať, umyť... A svetla dlažba vie krásne optický zväčšiť malé priestory... Ja si vyberám dlažbu v lesku... Nie je to úplne vysoký lesk ale taký ten 'bezny' ..

Kasmiro šedá je taká tá farba niečo medzi svetlou sivou a kremovou

zuzanka.zuzu
4. júl 2021

1. máme liatu čisto bielu a nemenila by som práve z toho dôvodu, že na nej všetko vidieť, mali sme vzorovanú drevenú, niečo som prenášala (napr. čokoládu), utrúsila z toho, nevidela a šup na bielej ponožke ☹ keby vidím, len sa zohnem a zoberiem
2. mne je farba v zásade jedno čiže v tomto neporadím iba po skúsenostiach píšem, že NIKDY viac žiadne výrezy, ryhy, "štruktúrované drevo" či ako sa tej vrúbkovanej "exkluzívnej" kravine hovorí... len čisto hladkú že prejdem hubkou a čau 🙂

autor
4. júl 2021

@zuzanka.zuzu No presne takto som si vybrala pracovnú dosku aj ja.. mám síce dekor dreva ale je úplne hladká... Žiadne ryhy ani nič také ..

kkovacovak
5. júl 2021

@osky malé dlaždice sú samozrejme nepraktické. Keď už tak veľké. Ja neupratujem len vtedy keď vidím bordel ale upratujem permanentne. V iných miestnostiach mám drevenú podlahu a tam nie je špina vidieť vôbec to ale neznamená že to umývam raz za pol roka až keď sa objaví. Otrokom dlažby myslím to že ju povysávam, umyjem a o pol hodinu už opäť vidím nejaké nedostatky. Takže za mňa nie lebo som háklivá na poriadok a to ako to vyzerá

osky
5. júl 2021

@kkovacovak no ved dobre,ale uznaj,ze 3x za den vysavat a zmyvat je tiez divne.
Pre mna urcite
Chodim do prace,nemam cas.
Ale zasa,nemam male deti-vtedy samozrejme si viem predstavit aj to 3x zmyvanie,ale to nie je na cely zivot.
Zase celkom sterilnu domacnost nepotrebujem...

kkovacovak
5. júl 2021

@osky no veď práve preto neodporúčam takú podlahu lebo tam stále niečo vidieť a človek by to musel 3x denne vysávať aby to bolo na pohľad upratané. Veď to je otázka tejto diskusie

surama
5. júl 2021

Ahoj, ja mam drevodekor dub halifax pracovnu dosku aj zastenu a je to ten typ, kde citis tu strukturu dreva a vobec nemam problem s udrzbou. Ved pouzite riady idu rovno do umyvacky (okrem nozikov) a ked daco rezem, rezem na "denku" a ked varim, tak tu lyzicu polozim na tanierik. Najprv som bola skepticka voci takej, nie hladkej, pracovnej doske, ale potom som ju mala moznost vidiet nazivo na kuchynskej linke a velmi sa mi to zapacilo. Nelutujem, ze som sa pre nu rozhodla a umyvam ju len takou tou vlhkou stvorcovou hubkou. Ten povrch nie je taky savy, ono to je potiahnute niecim, takze to nie je take, ze sa ti kvapky vpijaju do materialu, takze nemam nikde flaky ani spinu.

Co sa tyka dlazby, tak tu ide o to, ze je rozdiel ci si ju napr. raz za den povysavas a pozmyvas a je rozdiel, ak to musis robit 5x na den, lebo na nej vidno kazde smietko a ta to rozculuje, lebo vzdy vyzera spinava. Si predstav, ze vkuse to budes zmyvat a pride ti navsteva a ta dlazba bude vyzerat akoby si ju tyzden neumyla, lebo to ti stale nieco spadne.

Je to samozrejme kazdeho vec vkusu a skusenosti, ale mne sa osvedcilo volit prakticke farby a materialy a celkovo byt vyzera stale cisty aj ked nezmyvam a neupratujem 5x na den.

osky
5. júl 2021

Snad bude lepsia nazorna ukazka.
Momentalne velmi spinava,pripravena na vysavanie a zmyvanie.

autor
5. júl 2021

@osky a ktorá je tá špinavá?

autor
5. júl 2021

@kkovacovak zas tá dlažba bude na nie tak veľkých plochách ..kuchyňa 6m2 chodba 3m2

autor
5. júl 2021

@surama tak to áno, ale zas nie sú tie údaje prehnane? 5x denne umývať čo vysávať a že aj tak vyzerá dlažba špinavo? Mám doma bielu lesklú dlažbu v kúpeľni ako som spomínala, ale je to tak malý priestor... Po tých 3-4 dňoch vysajem umyjem a nie je problém.. 🤷 preto si vyberám dlažbu takú ktorá má nejakú kresbu na sebe že aj keď tam bude spadnutý vlas tak sa stratí v tej kresbe...

osky
5. júl 2021

😅😅😅😅
Obidve...ved musis si to priblizit.
Ale presne-hned to nevidno,a je svetla.

surama
5. júl 2021

Tak najprv si pisala, ze "Popravde som radšej ak špinu vidno, lebo viem, že ju môžem hneď vysať, umyť..." (to vo mne evokuje, ze ju budes 5x denne zmyvat, lebo nejaku spinu tam stale uvidis, ved v kuchyni travi zena a rodina dost casu) a teraz pises, ze "preto si vyberám dlažbu takú ktorá má nejakú kresbu na sebe že aj keď tam bude spadnutý vlas tak sa stratí v tej kresbe..." Raz pises tak a pootm uplne nieco ine. A ten druhy pripad je to je, co ti hovorim aj ja, ze si mas vybrat prakticku dlazbu, ktorej nebudes musiet byt otrokom, ak budes chciet mat pekne a cisto.

Moj otec robi kuchynske linky, takze som dost casto v kontakte s kuchynami, preto pisem z praxe. Ludia si casto davaju veci, ktore sa im pacia a potom zistia, ze su totalne neprakticke a maju sice novu kuchynu, ale nefunkcnu, lebo si nedali povedat. Ja ti radim, aby si mala aj peknu kuchynu, ale aj funkcnu, aby si ju nemusela nonstop lestit, aby vyzerala pekne. Pozeraj hlavne na prakticke veci a ohladom kuchyne, aby si mala dost miesta na pracovnej doske.🙂

autor
5. júl 2021

@surama áno..na jednej strane chcem aby bolo vidno, kedy už treba upratať, ale zas nebudem kvôli jednému vlásku hneď mopovat a pucovat..myslela som to takto... Tiež nie tak že upracem ráno a o tri hodiny zas veľké upratovanie.. nevadí mi každý deň prejsť s vysávačom a každé 4 dní aj umyť...kvapkance z varenia a nehôd umývam hned

autor
5. júl 2021

@surama ja mám vybratu hladkú pracovnú dosku v sektore dubu.. na pracovnej doske bude gril, kávovar a kanvica permanentne... Ostatné veci kryté... Dolné skrinky budú kasmirove ale ak sa bude dať chcem v lesku... Mne sa to lepšie udržiava ako matná... Horné skrinky ten istý dekor ako pracovná doska...

thereisabear
5. júl 2021

My máme takú veľmi svetlú lesklú dlažbu a v pohode, len teda vysávam väčšinou každý deň, lebo sa tam hrozne drží prach. Za mňa je fajn robotický vysávač a nemusíš toľko upratovať.

surama
5. júl 2021

Drzim prsty nech mas kuchynu podla svojich predstav a nech budes spokojna 🙂

autor
5. júl 2021

@surama ďakujem... Keď už bude stáť tak sa mi uľaví že to vyberanie je za mnou 🤣

simca06022011
5. júl 2021

Ja mam sykoru cashmire (ona je svetlo seda, na slnku vyzera svetlo), ona nie je ani matna, ani leskla.. to je taka "zamatova" ked po nej prejdes... a dekor mam dreveny, ale nie hladky... detto zastenu.
Podlahu mam kamennu... (foto je od sykoru, nie ta moja, ja tam mam teraz bordel ako v tanku :DDD )

autor
5. júl 2021

@simca06022011 pekná je..mám rada také kuchyne ktoré pôsobia elegantne nežné jemne

surama
5. júl 2021

Verim, ze je to narocne vyberanie, ale ten pocit potom, ked ju uz budes mat bude na nezaplatenie 🙂

autor
5. júl 2021

@surama hrozne sa teším 🤗