Otázka dňa: Uvažovala si o pôrode v zahraničí?

redakcia
7. feb 2020

Rešpekt pred pôrodom má asi každá žena a je jedno, či je prvý, druhý, piaty. Niektoré mamičky preto dôkladne rozmýšľajú do akej pôrodnice ísť a akým lekárom zveriť seba a svoje dieťatko do rúk. Uvažovala si nad pôrodom v zahraničí? Napríklad v Čechách, Rakúsku či Maďarsku?

Podobné otázky kladieme 3x do týždňa na našom Facebook Messengeri a aj ty môžeš prispieť svojim názorom a ovplyvniť tak výsledky každej ankety. Stačí kliknúť nahttps://i.modrykonik.sk/39SiaNb a odpovedať na prvú otázku.

Ako dopadlo hlasovanie na Facebooku?
18% mamičiek zvažovalo, že pôjdu porodiť svoje dieťatko do zahraničia. 82% mamičiek to ani nenapadlo.

amelia000
7. feb 2020

@redakcia este stale zvazujem porod v cesku 🙂

dazdovka
7. feb 2020

Ano - Rakusko, len uvazovala, ale nepripadalo to do uvahy pri tak rychlom postupovani porodov ako to ja mam, to by som porodila cestou...

sisaka
7. feb 2020

Som rada, že pôrod na Slovensku mi už nehrozí. Stačilo mi raz, negatívny zážitok na cely život.

lucinka1988
7. feb 2020

@redakcia určite nie, zato som si poriadne premyslela, ktorú pôrodnicu si vyberiem na SVK, vyhral Koch a neľutujem jedine euro, čo som do svojho pôrodu investovala. Ďalšie dieťa budem rodiť tiež tam

richelina
7. feb 2020

@redakcia uvažovala som i nad pôrodom doma s PA alebo zahraničie. Nakoniec som si vybrala pôrodnicu na Slovensku, blízko domova. Primár bol veľmi ústretový vo veľa veciach, mala som pri pôrode Dulu. Nakoniec skončil pôrod akutnou sekciou ale dcérku mi ešte na sále priložili a mala som 2 hodinový bonding- Čo pri dvoch predchádzajúcich skuseniach nehrozilo aj keď bol pôrod prirodzený. Všetci boli veľmi milí a keď by som mala ešte rodiť tak určite tam. Jedine, čo mi chýbalo bola rodinná izba. Tú by som uvítala a možnosť aj ambulantného pôrodu ak by nenastali komplikácie.

misscelaneous
10. feb 2020

Nad zahranicim som nerozmyslala, no ani nad statnou nemocnicou a uz vobec nie Nitra. Rodila som u Kocha, najlepsie investovane peniaze doteraz a druhe rodim tiez tam

linda0405
13. mar 2020

Nie