Otázka dňa: Pila si alkohol v tehotenstve?

redakcia
13. mar 2020

Pitie alkoholu je na Slovensku v priemere omnoho rozšírenejšie ako v iných európskych krajinách. Mňa zaujíma, či si počas tehotenstva alkohol vylúčila úplne alebo si si pohárik vína či piva dopriala.

Podobné otázky kladieme 3x do týždňa na našom Facebook messengeri a aj ty môžeš prispieť svojim názorom a ovplyvniť tak výsledky každej ankety. Stačí kliknúť na https://i.modrykonik.sk/39SiaNb a odpovedať na prvú otázku.

merynka3
13. mar 2020

vobec, ani normalne nepijem

bbebe
13. mar 2020

Nepijem vobec, nie to este pocas tehotenstva

lenka2710
13. mar 2020

@redakcia ja vôbec nepijem, max na Vianoce pohár vina! Takže v tehu absolútne nie, žiadny alkohol a už vobec nie cigarety a podobne

ivca88
13. mar 2020
lula313
13. mar 2020

Nie, ani pred tehotenstvom

mirkava
13. mar 2020

Ani kvapku.... ani kavu....

bona69
13. mar 2020

Vôbec,ani kvapku

metuzalem
13. mar 2020

teraz ked som tehu tak vobec, ale predtym som pila a obcas to aj prehnala 🙂

22patricia22
13. mar 2020

Nie, ani jeden pohárik som nemala počas tehotenstva a ani mi to nechýbalo. S alkohol moc nie som kamoška a som za to aj vďačná!

c_est_la_vie
13. mar 2020

Maximalne nealko radler na nevolnosti- neviem preco, ale obcas zaberal ( vygrgala som sa a nenaduvalo ma).

Alkohol ani kvapku, ani kava mi nechuti a dokonca aj niektore dzusy z koncentratu mi vadia. A najvacsia sranda je ze aj voda z vodovodu mi smrdi, tak pijem len balenu 😀

beronsche
13. mar 2020

nie nic, ani glg.. Ale pocas prveho tehotenstva som veru mala obrovsku chut na cervene vino... Az taku, ze mi muz kdesi pozhanal nealko vino.. To vam bol dobry hnus.. 😀

whatever1
13. mar 2020

@redakcia Pochybujem ze sa tu neaka alkoholika prizná. Max tu niekto napíše že raz za cas male pivo na trávenie alebo deci vína. Poznala som jednu co chlastala v tehu dvojité vodky s redbulom normálne v krčme bez hanby a do toho hulila trávu... Dieťa sa narodilo chvalabohu zdravé, ale ako je na tom teraz neviem.

veronikaa1998
13. mar 2020

Nepila som počas tehotenstva. Ani normálne nepijem. 🙂

larisalarisa
13. mar 2020

Nie, nepila som

zontik
13. mar 2020

@redakcia moja teta zastáva názor, že deci červeného vína na krvinky nemôže nikomu ublížiť, ale mne červené nechutí 😋 ale keď som bola tehotná, a bola oslava, tak som si dala deci vína, alebo fernet so spritom.samozrejme s mierou 😆 Deti máme zdravé, inak nepijem, lebo mám alergiu na alkohol😏😆

diewcatqoo
13. mar 2020

Ja som si na odporucanie gynekologicky po tyzdnovom prenasani dala deci cerveneho vina. Ze vraj mi to spusti porod, ak si dam trochu cerveneho a teplu sprchu alebo kupel. A prd, nic sa nestalo.
Inak som si za cele tehotenstvo nedala nic. Kamoska, ktora bola tehotna v rovnakom case ako ja, si davala v lete normalne pivo a dieta je ok.

juliet86
13. mar 2020

iba nealko radler/nealko pivo. a raz so mzarebelovala s francuzskou cibulackou do ktorej sa pri vareni dava vino. alkohol sa snad odparil. vseobecne tolerancia ma byt nulova. alkoholicky fetalny syndrom moze vzniknut pri akomkolvek mnozstve.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda0405
13. mar 2020

Nie nepila a kávu ozaj len výnimočne

bashawelle
13. mar 2020

no z moznosti som dala sem-tam minimum. co znamena, ze som sa asi 3x napila piva z manzelovho pohara, jeden glg. u niekoho by to mohlo znamenat deci vina, male pivko, mozno aj pravidelne... to je to dost neurcita moznost.

elenatomasova
14. mar 2020

Určite nie!

sense
14. mar 2020

pohar vina a pohar sampanskeho inak nie...

betulinka1
14. mar 2020

Ano prve tri mesiace, ked som nevedela, ze som tehotna, som bola na par oslavach a mala som aj alkohol. A aj ked som uz vedela, ze som tehotna zial ano na prikaz lekara. Mala som tlak niekdy aj 70 na 36, takze vtedy som si mala dat deci cerveneho vina a mala som prikazanu aj kavu, velmi slabucku samozrejme. Na nizky tlak nie su lieky, jedina moznost neodpadnut bola tato. Stalo sa to tak 5x do mesiaca pri zmene pocasia. Moje dieta je zdrave a sikovne, nema ziadne adhd ani ine poruchy sustredenia alebo ucenia. Kompenzovala som to asi inymi bio eko sialenostami 😉. Ziadne farbenie vlasov, deodoratny, kremy, lakovanie nechtov a tak. Teraz sa na tom smejem, ze som bola asi fakt sialne bio.

kittykat22
14. mar 2020

Nie, vobec. Ani pocas tehotenstva, ani pocas kojenia

zuzki1
6. nov 2020

Manželovi som par krat odchlipla z piva a vína. Deti su zatiaľ ok.
Až neskôr som si čítala článok o tom že aj malé množstva dokazu ublížiť . Tipujem že za celé tehu som vypila dokopy mozno 1l vina a 2l piva.

chrumka333
6. nov 2020

Deci portskeho asi 5 x počas celého tehotenstva, mňam