Ostrohy pätovej kosti a ličebné metódy

alojzbakula
14. nov 2019

Píšem diplomovu prácu na tému pätových ostrôh. Zaujíma ma porovnanie liečebných metód ako ultrazvukovej alebo magnetovej terapie, rázove vlny, opichy a ožiare.
Ak máte s týmito liečebnými metódami skúsenosti bud vlastné alebo z Vášho okolia bol by som vďačný za každú informáciu.
Vopred Vám ďakujem za každý príspevok, najlepšie privátnu správu.

cacianka
14. nov 2019

Pisali sme si.
Pred 20 r. Uzv vôbec nepomohol.ani mesiac po sa nezlepšilo.az ma konecne poslali na rtg.
Pri druhom ataku už som uzv striktne odmietla a rovno na onko =oziare

osky
15. nov 2019

@cacianka a to boli ake oziare?
Tie pomohli?
A bolelo ta to vzdy ci si mavala aj pauzy?
Lebo ja v lete cca 3 tyzdne som mala take bolesti,vsetci vraveli ze urcite ostroha...momentalne mam uz dlhsie pokoj.ale niekedy v roku sy mi to prejavi.potvrdene od lekara to nemam-nevysetrovala som este

majamat
15. nov 2019

ja tiez vysetrenie odkladam. co sa tyka bolesti paty, mna boli na viacerych meistach. zacalo sa to tlakom v strede paty a teraz bolia aj okraje, aj zadna cast, aj ta slacha pred patou. tu ide o zapal slachy - plantarna fascitida. uz to boli 9m a som blba, ze to odkladam. no stale neviem ako to urobit, aby mal kto s dcerou do skoly, pripadne na vysetrenia. nemozem si dovolit sediet na PN, tak trpim. a co je horsie, pridala sa aj lava nohy. ked vela pochodim, idem ako keby mam plne gate 😀 sucham nohymi o zem, robim male kroky. to iste aj ked po oddychu vstanem, hlavne vecer, ked uz su moje chodidla unavene. oblapkavam vsetok nabytok, aby som sa do neiecoho zaprela a odlahcila nohy. vcera som dost pobehala a na lavu nohu som nedoslapovala obre, chodila som po vonk okraji. potom ma uz boleli aj oba clenky a lytko an pravej nohe - z pretazenia. ani sa to nezda, ako toto moze hnusne boliet.

alojzbakula
autor
15. nov 2019

@osky ak mozem poradit v prvom rade treba diagnostikovat v com je problem. Oziare nebolia a su pomerne ucinne len ked sa aplikuje 9 oziarov na jedno miesto a hlavne nespravne tak uz tam nemozte viacej ozarovat

osky
15. nov 2019

@alojzbakula vdaka za info.
A tie oziare asi maju aj vedlahsie ucinky,vsak?

alojzbakula
autor
16. nov 2019

@osky je to ziarenie. ale co v dnesnej dobe nema vedlajsie ucinky. ako sa povie aj na alkohol tak to plati aj pre ziarenie: V malom mnozstve liek a vo velkom jed

cacianka
16. nov 2019

Oziar sa aplikuje iba tenkym hrotom priamo na miesto.a iba asi sekundu.
Takze vedľajšie účinky su max eliminovane, liecebne prevladaju

cacianka
16. nov 2019

@osky bolest prichadzala postupne.bolelo - rozchodila som.po spánku bolelo rozchodila som.
Ale stupnovalo sa to a ani rozchodenie nepomohlo.bolava päta, natierala kremom proti bolesti, odlahcovala som si ju ze prejde, pretazila som si krize a klb druhej.tak ortoped rtg a tam vyrastok.uzv nepomohol ani masti, hrozne sa to stupňovalo.tak oziare na Heydukovej.100x dlhsie trvalo vyzut topanky ponožku lahnut si na lehatko, nastavit rameno pristroja.fyzik prešiel za dvere a len slabe cvak a bolo.5 sekund nepohnut nohou.
Mala som asi 5 davok kazdy 2.den.uz po tyzdni zaberalo a ani som si taká ubolena nevsimla
O rok ma chytila druha päta tak som odmietla vsetko ine a len oziare.
Pred 6.rokmi ma chytali obe naraz.rtg ukázal ostrohy tak ziadne take rovno oziare na NOU klenova a o 2 tyzdne som bola fit

petruldo
16. nov 2019

ja som mala ostrohu na päte, výrazná úľava nastala už po RDG vyšetrení kde mi bola diagnostikovaná, potom som absolvovala terapiu rázovou vlnou, viac sedení, asi 5 už si to presne nepamätám, zabrala, päta nebolí už je tomu skoro 2 roky, ale na kontrolnom RDG som nebola