Ospravedlňuje niečo manžela, keď vám vulgárne nadáva?

borka1973
13. feb 2010

Velmi som sa zamilovala do svojho manzela. Kratko po svadbe vsak zacal pouzivat vulgarny slovnik, hlavne, ked soferuje - vsetci jazdia zle, len on je ten super-macher. Netrvalo dlho a aj mna pri nasich hadkach nazval vulgarne, ze to ani nechcem reprodukovat. Samozrejme ho to dalsi den mrzelo, ale podla neho mam na tom aj ja svoj podiel viny, ze vyprovokuvam hadku, ze som panovacna a hadava. Podotykam, nasa hadka vznika z uplne banalnych dovodov ako: umyjem spinavy tanier, ktory si on nezelal, aby som ho umyla, neodsoferujem jeho auto vtedy, ked mal vypite, poznamenam, ze by mi mohol viac pomahat, alebo ze za 2 hod mohol toho spravit viac....Ja dopredu neviem, co ho moze vyprovokovat a preto by som asi najlepsie mala byt vkuse ticho. Mna vychovali tak, ze zenu ani kvetinou chlap neudrie. V takomto vztahu si na to zvykam a zistujem, ze podobne su na tom aj niektore moje kamaratky, ktorych partner castuje slovami ako spina, zumpa....Ked mi povie krava alebo svina, uz sa nad tym ani nepozastavujem. Je to dovod na opustenie partnera?

zuzkaku
13. feb 2010

borka...mne osobne sa to vôbec nepáči... 😠
Nepíšeš ako ste spolu dlho, ale ani dĺžka vzťahu neospravedlňuje takéto nadávky...podľa mňa je to psychické týranie...
A ty mu tiež nadávaš? Skúšala si sa s ním o tom porozprávať, že sa ti to vôbec nepáči a aby s tým prestal? A ak nieje nazlostený ako sa k tebe správa?

frisbee
13. feb 2010

ahoj,borka moja....nič ho neospravedlňuje...po tom všetkom,vieš,aký maám na to názor.A dieťa by v tomto vyrastať nemalo.Aj v partnerskom vzťahu musí fungovať spoločenské chovanie,my sme si za 20 rokov v živote nepovedali nadávku.

etuska
13. feb 2010

borka-ja takychto chlapov povazujem za chrapunov-prepac 😒
Je na kazdej zene co dokaze tolerovat...
Jasne ze v kazdom vztahu to obcas zaskripe,ale to nedava chlapovi pravo spravat sa vulgarne...
Zalezi aj,ci takyto slovnik obcas pouzijes tiez.
Mna osobne dokazu urazit aj banalnejsie veci,ale stale sa snazime s MM sa o tom porozpravat s chladnou hlavou.Aj v partnerskom vztahu by mala fungovat tolerancia a ucta

sonya16
13. feb 2010

No toto by jednoznačne robiť nemal. Nie je to pekné. Hádame sa aj my s manželom, sme spolu 9 rokov, ale žeby mi nadával že som krava a pod. to teda nie. Takáto situácia sa môže vystupňovať a mohlo by dôjsť aj k najhoršiemu. Asi si ťa neváži a mali by ste sa porozprávať, že si to nepraješ a pod., pretože si to určite nezaslúžiš. Rozprávala som sa o tom s manželom a je tiež toho názoru, chcela som vedieť jeho pohľad na toto a sme sa jednoznačne zhodli. Ak ešte nemáte detičky je to "znesiteľné" ale tým som nechcela naznačiť, že to máš trpieť. Len si proste neviem predstaviť, že by k takýmto incidentom dochádzalo pred nimi. Takže sa skúste normálne porozprávať a vysvetliť si, prečo sa tak správa. Daj vedieť čo on na to. Držím palce 😉

crca
13. feb 2010

Borka s manželem jsem 13let od prvopočátku teda chození,manželé jsme 7 let,ale tohle nikdy neudělal a že byl kolikrát naštvaný 😅 jsem občas prudič,tak se mu ani nedivím,ale tohle bych si nenechala líbit.Já bych udělala jemu to samé,jak píše Zuzkaku,uvidíš jestli se oboří a jestli se mu to nebude líbit,tak bych mu to vpálila s otázkou"taky se ti to nelíbí co?"Já bych ho teda osobně zjebala jak malí dítě,jsem flegmouš,ale odsud pocut 😅 A pokud ho rozčílí to,že mu umyješ talíř,tak bych mu řekla,že si teda svoje nádobí bude mejt sám a nesáhla bych na to,i kdyby na tom měl už plíseň 😀

borka1973
autor
13. feb 2010

upresnujem, ze sme sa brali v maji minuleho roku a zacal mi vulgarne nadavat asi 2 mesiace po svadbe. Ja mu vulgarne nenadavam. Ja sa snazim vysvetlovat dovody mojho konania, nakolko on na mna neustale krici, aby som mu povedala napr. preco som musela ten spinavy tanier umyt alebo preco som ho neodviezla na jeho aute? alebo preco som musela pokazit celu nedelu?.....lenze on sa s mojimi vysvetleniami neuspokoji a neustale na mna krici

borka1973
autor
13. feb 2010

minuly pondelok mi praskli nervy, a vybehlo aj mne na neho jedno skarede slovo, ale on sa nad tym len zasmial. A dietatko mame, narodilo sa pred 2 mesiacmi....

zuzkaku
13. feb 2010

borka....myslím si, že si múdra a inteligentá žena a preto nekaz si život s takýmto človekom...porozmýšľaj, či to stojí za to ostať s ním aj za tú cenu, že ti bude takto škaredo prejavovať svoju náklonnosť, nieste spolu až tak dlho....čo sa bude diať o 5 rokov? Bude mu stačiť, že ťa ponižuje nadávkami??

ja ti radím,....veď určite vieš čo... 🙂

crca
13. feb 2010

Borka,asi to bude znít děsivě,ale PRYČ OD NĚJ!!!!!!!! 😨 a kor když máte takovýho malýho drobečka ☹

onlika
13. feb 2010

borka, pridavam sa, ja by som s nim neostavala, po 2 mesiacoch od svadby "len" zacal nadavat, ale velmi sa to blizi tyraniu, teda podla mna to uz tyranie je, nie fyzicke, ale psychicke. A podla mna je len otazka casu, kedy sa znizi aj k nejakej tej facke. Mas male babo, nemalo by vyrastat v takomto prostredi ☹

etuska
13. feb 2010

Borka-mne to pripada ako "psychicke tyranie" 😠

mirka414
13. feb 2010

u nas vo svajciarsku je jeden manzelsky par su spolu uz cez 30rokov spoznala som ich len nedavno no ten slovnik co pouziva ten pan na svoju manzelku to by som netolerovala.najprv som myslela ze zle pocujem ze som si zle prelozila slovo zumpa (tak nazval manzelku v spolocnosti) 😠 a to nebola jedina nadavka no hroza pocuvat a to mi manzel a jeho kolega povedal,ze to uz sa zlepsilo!!nevravim doma pri hadkach aj ja obcas skaredo poviem manzelovi ale sustavne za umyty tanier,ze si ho neodviezla jeho autom??haloo?mne ked manzel nadava ako soferujem,alebo ako parkujem zastavim na krajnici a podam mu kluce ze moze soferovat (nema vodicak,ale mudrovat to vie!!)alebo moze vystupit a ist peso.ked ten pan povedal manzelke ty schwarze kuh fleck tak som radsej odisla z miestnosti...

sisi.v
13. feb 2010

my se doma také občas hádáme nebo mám chuť manžela přerazit (o třeba on mě 🙂), ale vulgárně si tedy nenadáváme, a jsme spolu jedenáctý rok. respekt je podle mě to nejdůležitější (kromě lásky), co musí ve zdravém vztahu být.

osobně bych vzala nohy (a mimčo) na ramena, protože zatím ti sice "jen" nadává, ale bála bych se, že tím to neskončí...hodně štěstí.

hanka274
13. feb 2010

citala som iba prvy prispevok...
vulgarnosti v manzelstve?? urcite nie, teda som proti tomu...z oboch stran, samozrejme...
a inac, ked si da alkohol manzel, je uplne normalne, ze soferujem ja...kojim totiz...keby som nekojila, tak podla dohody, niekedy mam chut ja, niekedy on...no v kazdom pripade, odsoferujem hocikedy a viem, ze toto muzi "MILUJU", aspon mne tak vzdy muz vravel, ze ani neviem ako je pre chlapa super, ked ma zena vodicak, nejaci za volantom, je na nu spolah, moze si dat dake to pivko... uvrestane zdute ufrflane zeny nenajdu nikde pochopenie...tym ale nevravim, ze je tvoj pripad, to by clovek musel vidiet a pocut obe strany...
no k teme ako som uz pisala, urcite vulgarizmy NIE.

sisi.v
13. feb 2010

mimochodem, to s tím talířem mi něco připomnělo - kdysi (když jsme ještě neměli myčku) přišel domů a vzal si ze dřezu talíř. přejel si talíř prstem...a zdál se mu špinavý a taky mi to řekl, že neumím mýt nádobí - tak jsem milý talíř vzala, pustila ho na dlažbu v kuchyni, kde se rozlítl na 100 kousků a naprosto s klidem se ho zeptala, jestli se mu takhle líbí víc 😵...

manžel si sice myslel, že jsem se zbláznila, ale od té doby ani necekl, nádobí začal mýt sám a pak koupil myčku 😉.

Na vysvětlení dodávám, že manžel je hrozný puntíčkář a přehnaně hygienicky založený...na druhou stranu ale uklízí atd. sám (pokud mu můj způsob nevyhovuje) a nevyžaduje uspokojení svých čistotných nároků na mně, takže je mi to jedno 🙂.

grettka
13. feb 2010

na jednej strane, ano, je to chrapunske castovat partnera vulgarizmami, ale
treba si stanovit mantinely odkial-pokial..skratka my zasadne nepouzivame ani "zvieraci" slovnik..typu koza, krava, ci vol... Ked sa naahodou asi dva razy za styri roky co sme spolu stalo, ze moj drahy povedal nieco v style "daj sa vypchat", tak som sa hned ozvala, ze sa mi nepaci, ked takto so mnou rozprava a neprajem si, aby to opakoval. A veru uz sa to neopakovalo. Kazdy moze vyletiet na toho druheho, stava sa... ale v partnerskom vztahu si davame obaja velky pozor na slovnik. Ano, su chvile, ked mam chut zarevat a poslat ho do teplych miest, ale staci povedat, aby ma nechal chvilku osamote... vacsinou, to nie je z nejakeho partnesrskeho problemu, ale preto, lebo ja som nervak, a vedia ma vytocit ine veci... a ini ludia... nie partner... 😀
A druha vec, nevycitala by som partnerovi, ako pises, ze mohol si toho za dve hodiny urobit viac, a mohol by si viac pomahat.. to zavana nespokojnostou. Tieto zalezitosti treba riesit pokojnym rozhovorom, ked nieco takto potrebujem, tak ho skratka poprosim, "zlatko, vies, potrebovala by som od teba, keby si mi pomohol s tym a s tym" alebo "ocenila by som, keby....." "budem ti vdacna ked...." Dolezity je aj ton, akym clovek prenesie svoje poziadavky... To je uz o komunikacii v partnerstve, a aj tomu sa treba naucit... Niekedy to trva aj roky...

hanka274
13. feb 2010

presne je to o komunikacii...keby mi niekto povedal, ze aha, tu je spina na umytom riade, tak to isto neplesknem o zem.... 😅 😅 , to by som asi ako chlap pleskla ja jej... 😅
proste komunikacia...

diddi
13. feb 2010

ten chlap-tvoj manzel ma v sebe hrubost,ktoru nedokaze ovladat a to je z pohladu psychologa diagnostika....davaj si prosim pozor,nie vzdy to zostane pri hrubych slovach!

sue
13. feb 2010

Uff, tak toto by som určite netolerovala...ale je to presne o tom, že čo si dohodnete ako pravidlá. Spokojný vzťah je vtedy keď sús pokojní obaja a ak jednému niečo nevyhovuje, tak sa to musí vyriešiť... inak to spoločný spokojný vzťah nie je a treba ísť od seba... za každých okolností...

Na margo toho,že čo s tak malým bábätkom... no preň nie je nič dôležitejšie teraz momentálne ako spokojná matka 😔 takže sa treba zariadiť podľa toho...

murinka
13. feb 2010

ked muz zacne zene vulgarne nadavat tak neskor ju aj udriet moze ☹ vulgarizmus by neospravedlnilo nic 😠

borka1973
autor
13. feb 2010

ad: grettka: mas pravdu, ze je to o sposobe, tone...ale ked si ho o pomoc, napr. umytie kupelne prosila 1x, potom 2x a cely mesiac sa toho ani nechytil, potom som ho jednoducho podpichla tym nasim zenskym: to si mi ale teda pomohol! A jemu staci len toto a uz ma dokaze niekam poslat....Lebo podla neho skazim takto nasu krasnu pohodu. Ked mi nenadava, vie byt aj velmi mily a pozorny - vari, zacal zehlit aj plienky a malemu oblecenie, dokonca ho bavi robit mi pedikuru.
ad diddi: uz sme to riesili cez psychologov - lebo nezostalo len pri nadavkach - uz mnou aj lomcoval, triasol, sacal ma do kresla, zakazoval mi odist z bytu, vyhrazal sa mi zabitim, ze aj seba zabije. Po navstevach u psycha sa myslim trochu skrotil. Dalsim problemom podla mna je, ze doma, u jeho rodicov, ma podporu. Jeho rodicia suhlasia s tym, ze by mi nadavat nemal, ale vraj mam byt prezierava a nemam ho provokovat.
Nastudovala som si vsetko o domacom nasili a tam to je cierne na bielom - kazdy nasilnik obvinuje zo svojho spravania svoju obet. Ona ho k tomu vyprovokovala....

britney
13. feb 2010

sisi v: muj manza je uplne stejny.....s tim nadobim to sedi a taky, ze si on radeji umyje nadobi sam, protoze ja jsem ,,neschopna''
Ale jinak jsem to spis ja co nadava... pokud on, tak jedine papouskuje po me, ale vazne to nemyslime... 😀

diddi
13. feb 2010

borka,chodte od neho....ak nie pre seba,tak pre dobro svojho dietata....inak to skonci zle....ina cesta nie je,tomu ver!!!

daducha
13. feb 2010

od vulgarneho nadavania je podla mna len krôcik k fyzickemu ublizovaniu.Ak mas kam odidte aj s malym,inak sa to nemusi dobre skoncit...teda aspon ja by som to takto riesila.

borka1973
autor
13. feb 2010

Som sama na seba nastvana, ze ako mozem lubit niekoho, kto mne, mojmu synovi a mojim rodicom tak velmi ublizil. Ako dlho to bude trvat, kym na neho zabudnem....

feriva
13. feb 2010

Borka, nebudeš to mať ľahké. Podľa všetkého je to domáci tyran, násilník. A podľa všetkého budeš mať aj problém oslobodiť sa z jeho područia. Psychický teror je to najhoršie a nikdy nevieš čo sa bude diať ak začneš jemu odporovať a snažiť sa vymaniť z jeho područia. Skús sa s ním poriadne porozprávať a tvrdo mu naznačiť, že ak neprestane stratí svoju rodinu, a to všetko zo svojej vlastnej viny

anta
14. feb 2010

Mezi námi holkami, teď nadává a příště tě bude mlátit? Fuj, to to předtím vůbec nedělal? To je divný, že s tím začal dva měsíce po svatbě, musely být nějaké náznaky už předtím, ne? Podle mě je ten člověk prostě nemocný a snaží se nad tebou získat moc jakýmkoli způsobem, holka, jestli nechceš dopadnout špatně, tak se snaž nenápadně si zařídit jiné bydlení a pryč od něj, tady žádné vyhrožování z tvé strany nepomůže a mohlo by se to jeho chování ještě zhoršit, kdyby se dověděl, že chceš od něj odejít ☹

vinifera
14. feb 2010

Nie neospravedlňuje. Len sa chcem spýtať či tam nie je problém s alkoholom. K vysvetleniu prečo sa pýtam. Moji rodičia sú spolu už 40 rokov. NIKDY si nenadávali. Ale... otec mal vždy problém s alkoholom. Boli lepšie obdobia boli horšie obdobia. Extrém bol min rok (2009) pred Vianocami. To proste pil už nonstop a už mal vyslovenie prepínaky v hlave. Navonok pôsobil že je OK. Ale v skutočnosti bol ožratý. Vedela som že už je zle keď začal mame a dokonca aj mne vulgárne nadávať a používal pri tom taký slovník že som mala slzy v očiach (inak sa všetko snažím riešiť chladnou hlavou a bez emócií) a gradovalo to.Mimochodom keď nám nadával tak nám nadával za veci ktoré sa nikdy nestali. Ktoré sa v tej jeho osprostenej hlave niekde vytvorili. A končilo to tým že sa začal vyhrážať fyzickým násilím... A to už bol vrchol sopky. Volali sme 112 a skončil na 13 dní na psychiatrii. Teraz je už druhý mesiac doma. Snaží sa nepiť. (držíme mu všetci palce) je tabletky. Ale proste ako sa vrátil a už neslope tak ani už nenadáva, nehreší a neuráža. Veľa vecí z toho obdobia z pred Vianoc si nepamatá...

terinda
14. feb 2010

Borka, podle toho, co píšeš, je Tvůj manžel nebezpečný.
Slovním terorem to začíná a fyzickým to nedejbože skončí 😒 Viz to třesení a vyhrožování.
Bála bych se žít s někým takovým.
Přeju hodně síly...

borka1973
autor
14. feb 2010

vdaka za vase doterajsie odpovede. Ja som uz otazku byvania vyriesila - som vo svojom byte, ktory je dvojdome s mojimi rodicmi. On tu byt nechce, lebo podla neho, ho svokrovci zle prijali, no jednoducho, vsetko tuna je ZLE. Ja som mu uz niekolkokrat povedala, ze nas vztah skonci, ked v tomto bude pokracovat a pride o rodinu, o vsetko. Lenze mu nesmiem povedat, ze to je z jeho viny - lebo vinna som pochopitelne ja, ze ho vyprovokuvam. Mam chut zavolat jednej z jeho ex - a spytat sa, ci aj u nej sa takto prejavoval. Jeho posledna - rozvedena holka s dvomi detmi, to brala udajne v pohode, lebo bola vysoka ako on, chodila na dzudo a tiez sa do neho obula, zbila ho. Ja vsak ale taku povahu nemam, nemyslim si, ze je to dobre pre vychovu deti. Bojim sa, ze ked sa tej ex ozvem, tak mu to vyzvoni.