Oplatí sa prenajímať garáž?

zlostitko
25. júl 2020

Prenajimate niektora garaz? Oplati sa to ako pasivny prijem? Je s tym vela starosti? Dakujem za odpovede.

pribinak
25. júl 2020

Ak je garáž prázdna a nevyužívam ju, tak samozrejme že sa mi oplatí ju prenajímať
Zmluvu stiahneš aj z internetu

zlostitko
autor
25. júl 2020

@pribinak kupila vy som ju vyslovene na tento ucel, takze by bola prazdna.

pribinak
25. júl 2020

@zlostitko ak je v dobrej lokalite (sídlisko, obytná zóna), je v nej trochu viac priestoru aj na gumy či nejaké náradie, tak super.

martinka13
25. júl 2020

Závisí od výšky investicie v porovnaní s výnosom....

sissy27
25. júl 2020

@zlostitko no záleží za koľko ju kúpiš a za koľko ju vieš prenajať. Ak ju kúpiš za 12 tisíc a vieš ju prenajať za 120€ mesačne, tak si spočítaj za ako dlho sa ti investícia vráti a dostaneš odpoveď na otázku či sa to oplatí 🤷‍♀️
My sme mali svojho času prenajatú garáž za 100€ na 3 mesiace, pochybujem, že pani by to nazvala pasívnym príjmom. Ale bola využitá a pokrylo to náklady, ktoré s tým mala. To bolo pred pár rokmi a mali sme výnimočné šťastie na super ponuku, je mi jasné, že tie ceny sú dnes iné, ale ryžovať sa na tom aj tak podľa mňa nedá. Prenajímať garáž sa oplatí niekomu kto ju má a nevyužíva.

deti95060810
25. júl 2020

záleží aj na koho natrafíš...Známy takto mal poťahovačky s policajtmi - lebo tam niekto dával nakradnutý tovar....a na záver ako bonus mu to niekto podpálil...

sasa1310
25. júl 2020

@sissy27 nie je potrebné, aby sa jej investícia vracala ako píšeš. Investované peniaze do garáže má stále. Hodnota nehnuteľností stále stúpa, takže má v nej uložené peniaze, ktorých hodnota neklesne. Skôr stúpne. Ryžovať na nej v podobe prenájmu nemusí. Aj keby prenájmom bola na nule, stále sa hodnota jej majetku navyšuje.

sissy27
25. júl 2020

@sasa1310 pýta sa, či sa jej to oplatí ako pasívny príjem. Ak to máme nazvať príjmom, tak logicky potrebuje byť v pluse, čo tak 10 rokov ani náhodou nebude. Medzičasom som si tak zbežne pozrela ceny garáží predaj / nájom, najlacnejšiu som našla za 15 tisíc, najdrahší prenájom za 150€ mesačne (BA). V tomto pasívny príjem nijako nevidím, max sa jej za xx rokov vráti čo investovala.

katulienkax
25. júl 2020

Záleží či je to blízko nejakého obytného domu lebo sú garáže čo sú aj pomerne ďaleko a pri dnešnej lenivosti ľudí kráčať od autíčka 10 - 15 min peso neviem neviem.

sasa1310
25. júl 2020

@sissy27 Za posledné 2-3 roky sa hodnota garáží v BA zvýšila cca o 3 - 5 000 eur. Už to je príjem. O bytoch nehovoriac

masinka
25. júl 2020

zavisi aj od toho, z coho chces tu garaz financovat... ak mas povedzme zbytocnych 12 000 ktore ti na beznom ucte vynasaju 0,01 % rocne, tak sa skor oplati investovat do garaze a prenajimat ju za 100 E mesacne..... ak prijem poctivo priznas, tak do 15 rokov ju mas splatenu a ked ju potom predas, tak to mas cisty zisk, nehovoriac o tom, ze jej cena moze narast.