Oplatí sa pátrať po ukradnutej kabelke?

jaga18
7. máj 2022

Ahojte, dnes v noci dcére ukradli kabelku s dokladmi a telefónom. Hotovosť tam nemala, len pár € na taxík. Ide hlavne o telefón a doklady. Myslíte si, či máte reálnu skúsenosť, že by sa to mohlo ešte nájsť? Bude polícia pátrať? Telefón stále zvoní... Majiteľ klubu povedal, že poskytne kamerový záznam, ale nevidím to ružovo.

pribinak
7. máj 2022

@jaga18 však keď majiteľ dá záznam, tak to je úplne super

ddaassuullaa
7. máj 2022

Nahladit kradez na policii kvoli dokladom, su zneuzitelne. Zavolala by som.operatorovi a blokovala sim.kartu (ak nema blokovany tlf) ale isla poziadat o duplikat sim karty so zapisom z policie. Nevidim to ruzovo, ze sa najdu v dohladnej dobe, hlavne by som chranila dceru pred zneuzitim dokladov. Tlf ak mate nejaky nahradny, tak bude fungovat s novou sin

jaga18
autor
7. máj 2022

@pribinak áno, len ci to bude niečo platné... Ktovie, kde to vyhodil, nemyslím, že by to mal u seba doma. Dnes to idú nahlásiť na políciu, potom sa bude čakať, kým pridelia prípad a dovtedy sa telefón vybije a už ho nevypatraju... Možno som len ja pesimista, preto som to sem dala, možno to u niekeho nakoniec dobre dopadlo.

sissy27
7. máj 2022

@jaga18 skôr nie ako áno ale skúsiť to treba… doklady by som ale určite okamžite nahlásila na polícii ako odcudzené a vybavila nové (aj keby sa našli tak nevieš kto ich ako stihol zneužiť) a telefón skúste nájsť cez geolokalizáciu.
@pribinak super ako super…kvalita tých záznamov je 90% mizerná a to ani tam nemusí byť páchateľ. Ale je to aspoň niečo…

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monka105
7. máj 2022

@jaga18 nemyslím si, že nájdu kabelku, budú sa skôr snažiť nájsť toho, kto ťa okradol. Čo do budúcna má určite význam pre ďalších, ktorých tých páchateľ môže okradnúť. Ja som sa hneď po tom, ako ma okradli, šla hrabať v okolitých smetných košoch, vtedy ma akurát zastavili policajti, čo hľadám a či potrebujem pomôcť, keďže som páchateľov videla, hneď sa ich pustili hľadať, aj ich chytili a peňaženka a doklady sa mi vrátili cca po mesiaci, našli sa, paradoxne, v areáli polície, kde ju museli dotyční vyhodiť, keď ich brali na stanicu. To som už ale mala doklady nové. Do dnes si pamätám ako som tým ľuďom hovorila, že viem, že to boli oni, že chcem len doklady, tých sedem eur čo som tam mala, nech si kľudne nechajú a nech im padnú na úžitok. Nie.

lienka.7
7. máj 2022

@jaga18 mas to za jedno, ak aj nahodou doklady vrátia tak ich policia uz automaticky zablokuje a bude jej treba nove. Museli by ich vrátiť priamo vam. Ale predpokladám, ze ked jej to ukradli vsetko, je to ako jackpot pre falsovatelov👌
S mobilom by som sa rozlúčila.

pribinak
7. máj 2022

@sissy27 ale zas Nebudme dopredu zbytočne múdre

možno by si bola prekvapená aké majú niektoré lepšie podniky dobre záznamy
Dobre podniky si dávajú záležať aby sa hostia a zákazníci u nich dobre cítili a nebáli sa okradnutia

A treba využiť že majiteľ je ochotný a chce spolupracovať

dollyzv
7. máj 2022

Hmm..to je zaujímavé že niekto kto by ukradol kabelku s telefónom by ho nechal zapnutý..to mi nejako nevychádza 🤣🤣 logicky by podľa mňa bol minimálne vypnutý aalebo aspoň vytiahnuta SIM karta

pribinak
7. máj 2022

@dollyzv že? Tiež nad tým rozmyslam

ddaassuullaa
7. máj 2022

@dollyzv moj tlf nevypnes, ak ho neodblokujes napr. Iba vybrat simku. Na druhej strane, rozumove schopnosti malych zlodejickov absolutne nemusia dosahovat uroven nejakej predvidavosti😁 tiez mohli tlf zahodit. Doklady su vlastne jedine zaujimave v tomto pripade

lilope
7. máj 2022

@jaga18 OP sa nedá nejako zneužiť, už dávno neexistuje, že si niekto zoberie na jeden jediný doklad pôžičku ako to bolo kedysi cez Quatro a podobné spoločnosti, dotyčný k tomu potrebuje aj doklad o príjme. Keď nahlásiš krádež, doklady jej zablokujú, bude si musieť vybaviť za poplatok nové a aj v prípade, keby sa našli, sú už neplatné. Cez mobil sa dá vypátrať používateľa pokiaľ si do neho vloží sim kartu na jeho meno, niekedy sa mobil dá nájsť a s ním aj páchateľa krádeže. Pokiaľ to nenahlásiš, tak sa zrejme nenájde, pokiaľ nahlásiš, je tu šanca, no zbehlí okrádači už vedia ako pozametať stopy. Skús a uvidíš.

lulu0123
7. máj 2022

Tiez by som sla pozriet smetiaky v okoli.Mozno doklady by nasla.Kamosa tak okradli a nasiel v kosi puzdro s dokladmi.Len peniaze si zobrali.

jaga18
autor
7. máj 2022

@dollyzv presne preto sa obávam, že aj telefón s dokladmi skončil niekde v koši. Prehladavaju okolie, no uvidíme... Doklady hádam nevedeli za noc zneužiť, ešte nie je dospelá.

dollyzv
7. máj 2022

@jaga18 noo a neopila sa slečna trochu viac a sama kabelku niekde nechala/stratila? Lebo aspoň v záložni alebo na ulici by za ten telefón nejaké prachy dostal ten čo to ukradol. Či si tu historku o krádeži len nevymyslela (predsa len by ťa asi viacej vytočilo kebyže ju stratila ako keď jej ju niekto ukradne)

dollyzv
7. máj 2022

@ddaassuullaa dostať zablokovany telefón do továrenských nastavení je to najmenej ;) a myslím že dnešná generácia nemá problém s technikou 🙂

jaga18
autor
7. máj 2022

@dollyzv keďže hneď volala z kamoskinho telefónu a o pol 2 sme tam prišli po ňu, bola triezva. Neopija sa, verím jej, je zodpovedná, ale žiaľ stalo sa a ani sama nevie kedy a ako, celý čas to mala pri sebe. Keby pila, nevolala by asi nás

jaga18
autor
7. máj 2022

Inak ju to mrzí o to viac, že ten telefón si kúpila z letnej brigády, sama si naň zarobila. Plus op, čipová karta z autoškoly, permanentka do fitka, čip do školy.... No škoda, musí si všetko nové vybaviť

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
7. máj 2022

@jaga18 telefón vypátrajú iba vtedy, keď tam niekto vloží simku svoju. Malá šanca, ale semtam sa stane. Skôr ľudia nosia nájdené mobily, o ktoré sa nikto neobúdza a nie je šanca nájsť majiteľa . Ak zvoní, tak je niekde zabudnutý. Ja som mala jeden takýto nájdený minule na stole a veru majiteľ mi volal a bol happy, že sa mu niekto ozval.

dilino
7. máj 2022

Hlasiť to treba dotyční /dotýčna vyberie na jej doklady niečo a potom sa nedoplati.Ked už aj mobil vzal a si nechal.Doklady treba pri strate a krádeži hlasiť hned.Aby sa predišlo dalšim problémom.Dcéra ked náhlasi že jej niekto ukradol kabelku s dokladami tak oni jej musia vydať nahradný papier s policie že jej boli odcudzene doklady v ten deň aj ked sa to stálo v noci.V prípade ak by dotyční niečo vzal na jej meno myslim niečo kúpil na splátky a bude splacať ona.Ale v prípade že to hlásila a ma doklad a ten dotyční niečo správy ona má doklad že si nevybrala nič.Ja by som to už len kvôli dokladom náhlasila.

ddaassuullaa
7. máj 2022

@dollyzv asi by si sa cudovala😁

tncka
7. máj 2022

@jaga18 na kabelkua telefon kaslat. Skor by ma zaujimali tie doklady v rukach cudzieho cloveka. Mozno ich vyhodil a mozno nie. Co ty vies...

simca06022011
7. máj 2022

Najlepsie by bolo ist a prejst kade chodila a zvonit, ak nie je telefon vypnutý tak je mozne ze ho niekto ma, ked to ukradnu zvykne sa vypnúť.
A ano chodte na policiu, najlepsie s imei telefónu, doklady treba aj tak nahlásiť hned. Nam takto nasli ipad, kt. Nam ukradli z auta a detto moj ex raz kupil na bazosi mobil a volali ho na policiu😂

jaga18
autor
7. máj 2022

@brembo áno, keď majú zapnutú polohu a dáta. Dáta máva bežne vypnuté, keďže ich má obmedzené.

Manžel ju vzal na políciu, aj hľadať boli po okolí... Telefón je stále zapnutý, zvoní niekde...

ibrunova
7. máj 2022

@jaga18 v tom podniku ste pozreli wecká a všetky zákutia?

jaga18
autor
7. máj 2022

@ibrunova áno, to ešte v noci, aj SBS kár pomáhal, aj dnes mimo otváracích hodín ju tam pustil majiteľ klubu a hľadali... Polícia s tým zatiaľ nič nevie robiť, aspoň doklady sú bloknute