Oplatí sa kúpiť menštruačný kalíšok?

24. máj 2020

Ahojte baby. Už dlhšiu dobu uvažujem že vymením tampóny a vložky za menštruačný kalíšok. Najprv sa však chcem opýtať na vaše skúsenosti s jeho používaním. Oplatí sa si ho zaobstarať? Ďakujem za odpovede.

lenocka12345
24. máj 2020

používam ho a látkové vložky. Chce to cvik a trpezlivosť , som s ním spokojná 🙂 kúpila som v DM , lebo som mala nazbierané body na zľavu :D

s_a
24. máj 2020

Ja by som uz kalisok za nič iné nemenila 🙂 akože z určitého hľadiska sa mi zdajú tampóny možno troska praktickejšie, ale mne nerobili moc a nestoja mi za to riskovať zdravie.. Kalisok mi v pohode vydrží aj 12 hodín, ráno a večer v sprche vymením a super 😊

0silvia0
24. máj 2020
s_a
24. máj 2020

@0silvia0 ta diskusia je ale uz dosť stará, chapem, ze niekedy stačí pogooglit ale ženy tu denne pridávajú temy s fotkami "duchov" na teste, tak si myslím, ze nie je na tom nič zlé založiť rovnaku tému po 7 rokoch

0silvia0
24. máj 2020

@s_a preto som ju pridala, lebo najnovsie prispevky su z aprila 2020 a su tam pridane naozaj zaujimave nazory, skusenosti, rady na kupu roznych druhov kalichov. Urcite tolko skusenosti, kolko je tam, sa do tejto temy neprida...

sunny8
24. máj 2020

Neviem si predstaviť ten pocit mať to tam dnu celý deň a ako s tým manipulovať pri cikani z toho dôvodu vynechávam aj tampóny dosť často chodím cikať a je to nepraktické. Niet nad vložky 🙏

s_a
24. máj 2020

@sunny8 co ma cikanie s menstruaciou? Vieš o tom, ze to ide každé z inej dierky? 🙂))

sunny8
24. máj 2020

@s_a viem ale vieš o tom že je strašne nepraktické dávať si pozor na šnúrku ktorá visí z tampóna pri cikani ? Navlhne šnúrka - navlhne celý tampón. A fakt sa mi nechce cikať a pritom držať šnúrku bokom 😊

s_a
24. máj 2020

@sunny8 ešte ani raz sa mi to nestalo, ze by mi navlhol tampon pri cikani.. A keby aj.. Co to ma s kaliskom? To je zas niečo úplne iné

sunny8
24. máj 2020

@s_a no mne sa žiaľ stalo. Odvtedy som vždy dávala nový po každej návšteve wc ale niekdy to proste "drhne" keď ide na sucho. Kalisok som nemala síce ale neviem si predstaviť či je to pohodlné je dosť veľký čo som ho videla v drogérii

s_a
24. máj 2020

@sunny8 je určite pohodlnejší ako tampon, aj ja som sa najprv toho zľakla, ale ked je dobre zavedený, človek ani nevie ze ho má 🙂

simsalabim
24. máj 2020

@sunny8 o pohariku ani nevies, ze je dnu. Nic netrci von, nic si neocikas. Je to uzasny vynalez, da sa s nim plavat aj spat naha. To sa vlozkami neda. A nedrhne vobec, lebo na rozdiel od tamponu neabsorbuje do seba prirodzenu vaginalnu vlhkost. Inak naozaj odborucsm diskusiu, co sem davala @0silvia0

rinsh
24. máj 2020

Super vec kalíšok, síce nemám ho dlho a ešte sa len "učím",(ako poistku mám slipové vložky, stačí jedna na deň - ako kedy) škoda že som sa o ňom nedozvedela skôr 😊

kengurica
24. máj 2020

Veľmi ekologické a veľmi pohodlné.
Keď porovnám, že mám tretí rok jeden a ten istý kalíšok (pravidelne samozrejme vyvaram a dezinfikujem), koľko vložiek či tamponov by išlo do odpadu....., tak ľutujem, že som do toho nešla oveľa skôr.
Ak máš správnu veľkosť , tak to prilieha ku krčku a nič nevytecie. Poznám svoje telo, aj približnú intenzitu krvácania, tak viem, ako často treba vyliať.
A že je veľký? ....ehmmmm, porovnaj to s obvodom penisu 😉.
Jediná nevýhoda je možno, že keď ideš na WC, kde je umývadlo vo "verejnej" časti.... V práci je to v pohode, dá sa zamknúť, doma detto..... Žiadne nevyhody pre mňa nemá.

galixx
24. máj 2020

Ja som zacala pouzivat pred par mesiacmi, a je to uplne najlepsia vec. Vacsinou na nho uplnezabudnem ze ho mam

lusilla
24. máj 2020

Mam otazku, ako riesite to ako casto treba menit/vylievat kalisok, mam menstruaciu kde sa striedaju obdobia velmi intenzivneho krvacania (kedy preteciem aj z najvacsej vlozky ci tampona nic nezabera) s casom kedy je to v pohode, je mozne ze nezvladne “napor”? A druha vec ako urcit velkost? System pokus omyl kupovat kym netrafim to asi nie je velmi stastne riesenie, alebo ako? Da sa v tom poradit neako?

lusinda1989
24. máj 2020

Ja som si ho zaobstarala pred dvoma mesiacmi a som maximálne spokojna.
@lusilla Na nete je kopec návodov ktorý správne vybrat podľa veku, počtu porodom, intenzity a tak. Ja mám napríklad nízko krčok tak aj podľa toho som vyberala skrátený. Musíš si o tom len niečo na nete pohľadať a vyberieš. Prvýkrát som si ho dala nie úplne dobre takze som pretiekla ale ten další raz a aj ostatne razy to už bolo bez problémov. Aj turistiku som dala a v pohode.

lusinda1989
24. máj 2020

@sunny8 tampóny som používala celé roky ale ešte sa mi setalo aby mi tampón pri cikani navlhol 🙄. A kalíšok ani necitis že máš viac citis tampón ako kalisok

s_a
24. máj 2020

@lusilla do kaliska sa zmestí toho oveľa viac ako na vlozku, tých 6-8 pri silnejšej ms podľa mna vydrží, ale prinajhoršom pretečie trocha, ak nestihneš vymeniť a veľkosti by mali byť len 2,, pre ženu co rodila a co nerodila

sunny8
24. máj 2020

@lusinda1989 neviem no 😂 už som počula viackrát že sa to ženám stalo ale až keď som zažila na vlastnej koži tak som uverila. Tak doma dávam len vložky a ked niekde idem alebo na noc keď nechodím cikať tak tampón

lusinda1989
24. máj 2020

@sunny8 ja si zasa neviem predstaviť mat vložku a sadnúť si do toho tepla čo tam je po vyteceni 🙄 bleee

simsalabim
24. máj 2020

@s_a pohariky ma kazdy vyrobca svoje velkosti. Ja pouzivam roky Melunu, ta ma velkost S,M,L a XL v normalnej aj skratenej dlzke. Ja som ako zena po porode najprv skusila vacsi Mooncup ako odporucaju po porode a bol mi pridlhy, kusok z neho trcal von. Zistila som, ze mi pri menzese krcok klesne velmi nizko, tak som hladala kratky poharik a odvtedy mam Melunu shorty. Po prvom porode som pouzivala M, niekedy aj S, od druheho L.
@lusilla ja nam cca pol dna velmi silne krvacanie - vtedy vylievam kazde 2-3 hodiny. Inak staci 2x denne.

sunny8
24. máj 2020

@lusinda1989 a teraz si predstav tie ženy čo sa počas ms kúpu vo vani 🤢😂 niekde tu alebo ešte dávno na FB to rozoberali myslela som že sa asi vysablujem. Sprcha a to je tak všetko a nie ešte sa v tom macat..

lucilaines
24. máj 2020

Kupila som si pred troma mesiacmi, hned po prvom cykle som vedela, ze uz nic ine nechcem. Je pravda, ze to chce trocha cviku a este teraz mi niekedy trva aj 15 minut kym ho dam dnu, ale to je naozaj len prax. Uz nanho nahovaram vsetky kamosky, pre mna to je normalne ze revolucny vynalez, ani neviem, ze mam svoje dni, proste na to zabudnem. Nie je to taka velka investicia, urcite vyskusaj a daj tomu sancu

lusinda1989
24. máj 2020

@sunny8 to faaakt??? To aj niekoho napadne? Bleee
Ja si už ani neviem predstaviť používať vložky a byt špinavá od krku až po päty 😅

lusilla
25. máj 2020

Dakujem za info, idem postudovat a vyskusam 😊

abcmajacba
16. dec 2020

Ahojte, poraďte... Keď si horko ťažko zavediem kalisok tak ma chvíľu bolí brucho a potom mám nutkanie na cikanie...asi ho nemám teda dobre, či? Keď by som ho dala hlbšie veď ho už nevytiahnem...nechápem ako môžu uvádzať že môžte aj odstrihnúť...🤔 Či? To treba dať hlbšie ako cez posvovy vchod? Pár krát sa mi ho podarilo zaviesť správne asi...

bigi8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bana1
1. sep 2021

@simsalabim ja mam tento isty problem a stale hladam a skusam. Prosim, ak by ste bola ochotna premerat mi tento kratky kalisok. Alebo sa daju niekde najst rozmery?

simsalabim
1. sep 2021

@bana1 tu su rozmery https://www.me-luna.eu/epages/63898218.mobile/e...
Ak s tym drziacikom je stale velky, da sa nosit obrateny naruby, aj to ho skrati o par mm.