Oplatí sa kúpiť byt v Dubnici nad Váhom?

ssisska
24. jan 2013

Dobry den,mam jednu otazku tykajucu sa byvania,ci sa oplati kupit byt v Dubnici nad Vahom pre mojho otca,ci je tam dobra obcianska vybavenost,a ci si tam rychlo zvyknu byvat aj starsi ludia,skratka ci je to vhodne byvanie pre starych ludi.Zatial byva v Trencine ,ale Trencin sa mi zda velmi neprakticke mesto s velmi obtiaznou mestskou dopravou.Kazdu radu uvitam.

kat22
24. jan 2013

ahoj, tu je vsade blizko 🙂 a zas nie je to az taky zapadakov, zeby tu chybala obcianska vybavenost - poliklinika, lekarni asi 7, obchody, krcmy, 3 posty, vsetko co treba... aj kostol... bezne mesto.

sissy27
24. jan 2013

@ssisska a že som tak smelá, otec je nejako pozbavený svojprávnosti alebo teda má nejak obmedzené samostatné rozhodovanie?
či si zvykne - no my ho nepoznáme, aký je, či je prispôsobivý dobrodruh alebo uzavretý klasik, ale ty ako dcéra by si snáď mohla o jeho povahe vedieť viac...
má k tomu mestu nejaký vzťah, priateľov, rodinu?
celkom isto aj v Dubnici bývajú starší ľudia
trenčín sa zdá tebe nepraktický - neviem, bývaš tam, či len raz za čas navštevuješ otca? otcovi sa ako páči v TN? ak je tam on spokojný, tak vy neriešte...
ja len dúfam, že ho chcete presťahovať len preto, aby bol bližšie k vám...

ssisska
autor
24. jan 2013

Moj otec tam nechce byvat,a byty su tam krajsie a lacnejsie,a zda sa mi,ze je tam vsetko blizsie,Kaufland,Tesco,vsetko na kope.Moj otec nema auto a mozno by take mesto ako je Dubnica uvital.V Trencine som sa narodila ale nikdy by som tam nezila,su tam zli ludia a nepaci sa mi ,ze je vsetko daleko,a doprava hotova katastrofa.A neviem,co je na tom zle,ze chcem pomoct otcovi sa prestahovat,je cudzinec a moc medzi susedov nezapadol.

sissy27
24. jan 2013

@ssisska a ty s rodinou bývaš v dubnici? ak nie, tak stále nechápem, prečo ho chcete presťahovať niekam do úplne cudzieho prostredia len preto, že bude mať bližšie do obchodu... presťahujte ho tam, kde ste aj vy, je dosť pravdepodobné, že čoskoro bude potrebovať vašu pomoc a potom čo? budeš dochádzať denne za ním, aby si sa oňho postarala? alebo ho na staré kolená budeš zase sťahovať? 😝
otec tam ísť nechce, ale byty sú tam lacnejšie - prepáč, ale neznie to v prospech tvojho otca

ssisska
autor
24. jan 2013

Nie ,otec nechce byvat v Trencine,a Dubnicu by urcite uvital ako mesto kedze je praktickejsie,ved je vzdialena od Dubnice len 30km.a co sa mna tyka ja som sa odstahovala od Trencina uz davno,byvam na strednom Slovensku.

sissy27
24. jan 2013

@ssisska ešte raz - spýtaj sa otca, čo chce on, nie že ty si myslíš, že dubnicu by uvítal... ak chce, tak prosím, ak nechce, hľadajte iné riešenie... a myslite na to, že čoskoro vás bude potrebovať častejšie, tak vyberte také mesto, kde bude mať nablízku niekoho z rodiny, kto mu v prípade potreby môže byť denne k dispozícii, a nie kaufland a tesco, lebo tí mu teda nepomôžu...

ssisska
autor
24. jan 2013

Moj otec je velmi samostatny a ked mu aj nieco kupim,velmi tazko prijima dary,jednoducho on je clovek co len rad druhym dava ale sam od inych neprijme,je to zvlastne ale ja ho uz nezmenim.

k_a_j_k_a
24. jan 2013

@ssisska no ja neviem, ale mne sa zda, ze pre starsieho cloveka bez auta je lepsi TN, ako DCA. v TN chodia vsade autobusy a takmer stale, v DCA je sice busova doprava, ale nechodi tak casto. a ano, v DCA je vsetko blizko, ale starsi clovek ma uz vsetko daleko. pre nas je aj v TN vsetko blizko. a doprava je v TN dobra, len treba vediet ako a kedy ist 🙂 ak chces pre otca klud, tak ten sa da najst aj v TN, aj v DCA a na druhej strane, aj v DCA je v niektorych castiach hlucny - my byvame na Juhu, ale na kraji a da sa tam super parkovat, je tam ticho a cisto. na druhej strane, moze byt DCA lacnejsia (aspon byty su 🙂 ). to, ze su v TN zli ludia, je vec nazoru, ja si skor myslim, ze v DCA panuje malomestiactvo, vsetcia Ta tu poznaju a vsetko o Tebe vedia a pravdaze si zavidia - teraz, nech na ludia DCA neubiju, poznam to tu, a poznam aj ludi, co kvoli tomu z DCA odisli. nehovorim, ze v TN to nie je, ale TN je vacsia anonimita. ja som v DCA byvala 19 rokov, ale ked sme vyberali, kde budeme byvat, tak som chcela TN, do DCA som nechcela ist, aj kvoli tomu, ze som sa po meste nemohla prejst bez toho, aby o mne vsetcia vsetko vedeli.
mala by si sa porozpravat o tom s otcom, kde chce byvat, ci sa chce stahovat. ale nikdy dopradu nevies, akych susedov budes mat. alternativnou je aj najst otcovi bytik na nejakom kludnom mieste v TN.

ssisska
autor
24. jan 2013

No dakujem,ak by to bol Trencin,tak sa mii paci cast Trencina a to Sihot l.On chcel byvat a navrhol mi tie nove byty v Tn,najlepsie pod Sokolicami tie nove novopostavene byty najlepsie 3 izbovy,ale ja nie som ziadna milionarka,ved tam musia tie byty byt dost drahe.

raszuz
24. jan 2013

@ssisska ako nehnevaj sa, ale na základe čoho tvrdíš, že sú v Trenčíne zlí ľudia a všetko je tam ďaleko, keď si tam v živote nežila??? Ja som pôvodom z Trenčína, žila som tam dosť dlho a ani o jednom ani o druhom neviem ... Čo sa týka Tvojho otca, myslím, že je na ňom, aby si vybral, kde chce žiť ... nie ani malé dieťa, ani nesvojprávny, ako som pochopila z diskusie ...

kristiii
24. jan 2013

tak konkrétne odpoveď na tvoju otázku, zhodujem sa s kat, dubnica je také normálne mesto so všetkým čo treba, ja ho mám osobne ovela radšej než trenčín a myslím že viem čo myslíš tou zlou dopravou v tn a pod., chodila som tam roky do školy a vždy som sa rada vracala do dca, je podla mňa ovela prehladnejšia alebo ako to nazvať. a vobec nemám pocit že by tu každý každého poznal, ja tu žijem dlhé roky a kto nechcem aby o mne niečo vedel tak nevie. ale na druhej strane o tom kde by mal bývať tvoj otec by sa mal rozhodnúť on sám, pokial si on sám vyslovene nesťažuje na tn tak ho nechať, príp. by mal dubnicu najprv trocha spoznať a potom sa rozhodovať,možno ani tu sa mu nebude páčiť. Inak napadla ma aj Nová Dubnica, keď si sa pýtala či tu žiju starší ludia, tam by som povedala že ich je viac ale tam zas nie je taká občianska vybavenosť

ssisska
autor
24. jan 2013

Kristii,mas pravdu preco by mala byt Dubnica zle mesto,neviem preco na nu su len negativne ohlasy,potrebujem dobre rady,skusenosti tych co v Dubnici byvaju.

kristiii
24. jan 2013

@ssisska vieš asi ani nie že negatívne ohlasy, možno sa skor každý snaží zastať a obhájiť si to svoje. Ja som osobne bývala nejakú dobu v Londýne, v Brne, v Prahe, v Dubnici, Novej Dubnici ale aj v 3000-ovej dedine, takže si myslím že to viem celkom objektívne posúdiť. Myslím si o sebe že som ten typ čo sa vie celkom prisposobiť, ale napr. tá dedina zabíjala aj mňa, čo sa týka toho že o mne každý všetko vedel, preto ma aj prekvapilo keď to niekto napísal o dubnici. Pre mňa bol osobne tn neprehladný aj ako pre mladeho človeka, možno viac než ten Londýn, tam to bolo pre mňa prehladnejšie, nemá to tam podla mňa logiku /ale tak asi tak ako sa zas trenčanom nepozdáva dubnica/. Trenčín má podla mňa výhodu čo sa týka prac, možností ale tak čo som pochopila to asi tvojho otecka netrápi. Ale tak zas hodne závisí aj od najbližšieho okolia, susedov a tak..ja tu mám napr. fajn susedov, a možno v nejakom ovela krajšom a suprovejšom meste by som natrafila na nejakých blbov okolo mňa a zvyšok užasného mesta by mi mohol byť ukradnutý

zuzankamirkova
15. apr 2015

ja byvam v dubnici a momentalne si s manzelom hladame byvanie niekde inde....SUHLASIM s kajkou....ma uplnu pravdu....neznasam to tu....na kazdom rohu bezdomovec,fetak...grazel.....hnusne mesto...tesim sa ked sa odstahujem...ale je pravda ze zalezi na lokalite...pri domcekoch je to fajn...odtial mam rodicov....ale sidliska...konec fuj....podla mna otrasne mestro....urcite radcsej trencin...