Oplatí sa klíma do auta?

10. jún 2023

Rozmýšľam nad tým,manžel hovorí že je to zbytočne že kopa peňazí to stojí.No keď je teplo všetci sa potíme v aute.Chodime vselikade na výlety autom.Oplati sa dať spraviť klímu do auta?Mám staršie auto ročník 2001 klímu má no ja som to ešte nikdy nepoužívala.Bude treba napustiť a ktovie či to celé ešte bude fungovať.Alebo vykašľať sa na to,možno tento rok nebude také horúce leto.?U nás sú dva týždne v kuse búrky a prší

thereisabear
10. jún 2023

Do starého auta by som ju nedávala. Ale neviem si predstaviť auto bez klímy.

zuzanaete
10. jún 2023

Neviem si predstavit mat auto bez klimy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
10. jún 2023

Mat auto bez klimatizácie tak do neho nesadnem 3 mesiace....tým sa nedá ísť ani na dovolenku..

autor
10. jún 2023

@thereisabear Mám na pláne kúpiť novšie auto,no ešte musím na to nasporiť.
@zuzanaete
@elizabet173 Doteraz nám to tak moc nevadilo.No odkedy máme malého on to úplne zle znáša potí sa v aute a keď niekam ideme je celý mokrý.Preto rozmýšľam nad klímou.
@gejb Ale dá sa ísť,otvorím okno a ideme

mimi3008
10. jún 2023

Neviem si to predstavit ani len po meste, s detmi uz vobec nie. Ved by sa tam uvarili

zuzanockamt
10. jún 2023

Tiež máme cca takto staré auto a klímu v ňom máme. V druhom staršom nemáme, tam na to nie je zariadenie.

onedaynick
10. jún 2023

ty si dobre mimo, dva tyzdne prsi? ok, a 3 mesiace budu horucavy,a ty otvoris okno a bude ok?

maryetta
10. jún 2023

Staci ze dojde klima a sme odpisani. To sa neda cestovat v takom aute. Jasne na 5min presuny ano. Ale na vylet? S detmi niekde presediet v aute bez klimy???

autor
10. jún 2023

@zuzanockamt Ja to v aute mám zabudované len nikdy som to nepoužívala zaobišli sme sa aj bez toho.Neviem či by stačilo naplniť alebo či treba to celé opraviť aby fungovalo,tiež neviem koľko by to stálo.
@onedaynick Je to fakt že dva týždne prší a toto leto je zatiaľ studené keď to porovnávam s minulými rokmi.Neviem prečo by som bola mimo,dala som normálnu otázku a očakávam normálne odpovede,nie aby si ma pourazala.Ako som písala hore rozmýšľam nad klímou
@maryetta A koľko vydrží keď to napustia vydrží to tri mesiace alebo pol roka koľko?

laurita285
10. jún 2023

Ak len naplniť, tak cca 70 eur, ak bude treba opraviť klímu tak si priprav tak 400€... ja by som ju dala robiť za každú cenu, nenávidím teplo v aute, hrozne ma to unavuje a ničí mi to dobrú náladu

tenerifka
10. jún 2023

Netusim, aky system sa daval do aut v 2001, ale na to su automechanici, ktori ti poradia.Ano, jednoznacne sa do toho pusti, tu zmenu pocitis okamzite.V novych autach ta tekutina vydrzi stale, teda ja mam 4-rocne auto, klima fici 365 dni v roku, a tekutinu nebolo este potrebne doplñat.

zuzanockamt
10. jún 2023

@laurita285 Šikovný muž si klímu opraví sám, stačí len zaplatiť za naplnenie.

januska12323
10. jún 2023

Choď do servisu a opýtaj sa. Klíma sa oplatí vždy.

sajmonka_1216
10. jún 2023

tiež si to neviem predsstaviť bez

autor
10. jún 2023

@laurita285 To je už je dosť peňazí 400 eur
@tenerifka Neviem stále váham nad tým,muž hovorí že keď to bude treba opraviť a spojazdit klímu že to bude drahé a neoplatí sa to.Kamoska hovorí že nemám kam dávať peniaze,že ony tiež nemajú klímu otvoria okno a idú.

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

Ak tam tu klimu mas, neni o com, urcite fungovat bude a v aute je to zial nutnost. Vo vseobecnosti preferujem prirodzene vetranie, klime az tak nefandim, ale v tom aute to je proste na nezaplatenie. V malinkom priestore ked sa poti a pari viac ludi, je to humus.

tenerifka
10. jún 2023

Boze, treskni muza panvicou po hlave, nech sa spamata, to ste na tom tak velmi zle s peniazmi? To uz je iny level drzgrozstva

tenerifka
10. jún 2023

A inak-na nove auto sa neoplati setrit, ak clovek nema v banke hotovost,normalne sa vezme od predajcu a splaca sa ( ci uz nove, alebo ojazdene)

autor
10. jún 2023

@tenerifka Nie sme tak zle na tom finančné no rozmýšľame čo kúpiť a čo nie

beronsche
10. jún 2023

Auto bez klimy, a este s otvorenym oknom, v tom jazdit je ako za trest.. Viem si predstavit x veci, ktore su len zbytocnosti, ale klima to rozhodne nie je..

Do tak stareho auta by som vsak uz neinvestovala, Skor by som rozmyslala ako si zabezpecit novsie, spolahlivejsie a najma bezpecnejsie auto cim skor...

mimikarol
10. jún 2023

Ja som prvé dva roky po vodičaku mala staré auto bez klímy. To je masaker v tých horúčavách čo sú v lete. Doslova a do písmena masaker. Teraz už mám nové auto s klímou a to sa nedá samozrejme porovnať

luccija
10. jún 2023

Opravovať do starého auta nie, ale naplniť by som ju dala.Ja nemám rada otvorené okno prievan bolia ma uši z toho, vlasy mi lietajú.A pri malých deťoch si neviem predstaviť tie rozhorucene sedadlá, vetrať, keď prídete po pár hodinách do auta.Davame ju na slabo, ale používame ju celé leto

momusik
10. jún 2023

Vyskusaj ci funguje,dajte naplnit a v servise vedia pozriet ci netecie,ja som kvoli tomu chcela novsie auto,dvakrat som vosla do roja,neviem si predstavit kebyze mam otvorene okno

autor
10. jún 2023

@beronsche No auto je ročník 2001 mám ho už 8 rokov a klop klop funguje dobre.Mam na pláne kúpiť si nové no určite zase niečo ojazdené,na nové nemám peniaze.

sun_shine_2020
10. jún 2023

sadni do auta a zapni klimu a uvidis ci bude fungovat (ci bude chladit). Ale mne sa nechce verit, ze by ste ju nikdy nezapli...

onedaynick
10. jún 2023

nebudem ti uz nic pisat, zbytocne, otvor si okno v polke jula, a chodte aj 200 km daleko.

zuzanka.zuzu
10. jún 2023

auto bez klímy je nepredajné 😀

autor
10. jún 2023

@sun_shine_2020 Nefunguje není naplnená.A nie doteraz sme to nepoužívali nebolo to potrebné.A to sme chodili aj do 500 km ďaleko na výlety dovolenku.Ja som není fajnová veď otvorím okno a idem.Len doba ide dopredu a keď vidím že deti sa potia ako besne tak som sa nad tým zamyslela či to dať spraviť.

autor
10. jún 2023

@zuzanka.zuzu Nie každé auto má klímu.Ked som toto kúpila pred 8 rokmi vobec som neriešila či má alebo nemá klímu.Mala som vybraté aké auto chcem akú farbu a takú som kúpila aj za dobrú cenu som mala šťastie.