Operácia štítnej žľazy v Banskej Bystrici

anik56
1. jan 2018

Ahojte. Môj endokrinológ mi po niekoľkých rokoch sledovania a liečby štítnej žľazy odporučil jej úplné operačné odstránenie. Odporúča mi BB, lebo tam jediní robia metódou MIVAT, teda laparoskopicky. Aké máte skúsenosti práve s touto nemocnicou? Myslím prístup lekárov, sestier, dĺžku hospitalizácie, priebeh a hocičo, čo by bolo dobré vedieť. Ďakujem.

matabb73
1. jan 2018

Ja som bola operovaná v BB pred piatimi rokmi. Bola to klasická operácia, nie laparoskopia. Mala som na štítnej žľaze uzol, operoval ma primár Šimkovič. Ja som bola spokojná, on je veľmi dobrý chirurg. Ležala som na onkochirurgii, tak to bolo dosť deprimujúce, ale ja som nakoniec dopadla dobre. Sestričky boli ochotné, len chudery riadne vyťažené. Stále lietali hore, dole. Jazva sa mi zahojila krásne, skoro ju nevidieť.

matabb73
1. jan 2018

Hospitalizácia trvala od pondelka do piatka, operovali ma v utorok. Po vyšetrovaní klesne hladina vápnika, preto ho treba dopĺňať umelo a to ešte po operácii sledovali. Plus som mala z rany dren a ten mi pred odchodom vybrali. Potom asi dva mesiace trvalo, kým mi nasadili správnu dávku tyroxínu.

anik56
autor
9. jan 2018

matabb73 ďakujem za odpoveď. Len ja plánujem laparoskopiu, ale asi tu nikto nie je taký, kto by sa podelil s takýmito skúsenosťami.

gia88
11. jan 2018

Ahojte,mne dnes povedali ze mam ist tiez na operaciu do BB.Strasne sa bojim :( Prosim Vas kollko trva kym mi dsju nejaky termin????Dakujem Vam za info

matabb73
11. jan 2018

Ja som čakala 6 týždňov.

anik56
autor
13. jan 2018

Ja som sa s doktorom dohodla, že chcem ísť začiatkom júla. Tak mi kázal, že sa mám ohlásiť koncom mája až začiatkom júna. Tak to vychádza na tých cca 6 týždňov.

gia88
15. jan 2018

Ďakujem baby..... ja idem v stredu na konzultaciu a uvidime co mi povedia.... uff nech uz to je cim skor za mnou 🙂

gia88
17. jan 2018

Tak operacia dohodnuta na 16.2. Drzte palce 🙂

anik56
autor
20. jan 2018

Tak sa drž, nech ti je potom len dobre 😉 . A ideš na klasickú operáciu, alebo na tú laparoskopickú? Potom daj vedieť, ako bolo 🙂

gia88
22. jan 2018

@anik56 Idem na laparku ...idu mi vyberať iba pravy lalok ale bojim sa desne :( A to cakanie na histologiu bude o zivot :( uff

matabb73
22. jan 2018

Ja som čakala 3 týždne, tak prajem pevné nervy a nech všetko dobre dopadne.

gia88
22. jan 2018

@matabb73 uff mali by byť vraj do tyždna .... max 10dni mi povedali....ty si ich mala ok?Prosím ťa a ako to bolo s návštevami?

matabb73
22. jan 2018

No ja som čakala tie tri týždne. Skoro týždeň som bola v nemocnici, potom som išla po ďalšom týždni na vybratie stehov a výsledky ešte neboli. Tak zas o týždeň a to už boli. Našťastie bolo všetko v poriadnu, ja som mala benígny nádor. Návštevy som mala hneď ako ma prepustili z JIs-ky a to bolo asi dva dni po operácii. Jednu noc po operácii som bola na JIS tak, ako všetci podobní pacienti.

gia88
22. jan 2018

@matabb73 Dakujem....aj mne po punkcii vraveli ze je to benígny nador a tak dufam, ze to aj tak ostane 🙂
Vraveli mi ze v piatok ma zoperuju a v nedelu ak bude vsetkook pojdem domov ....DUFAM 🙂
Ďakujem moc

anik56
autor
22. jan 2018

Mne doktor hovoril, že jeden deň na príjem, na druhý operácia a potom podľa stavu tak 3-4 dni tam a potom domov. A neboj, chvíľu pospíš a hotovo. 😉 To hovorím aj sebe a mne budú brať celú. ☺

gia88
23. jan 2018

@anik56 🙂 dakujem Ti.... snad nam to obom prebehne cim lepsie 🙂

matabb73
23. jan 2018

Táto operácia je z tých najmenej náročných. Ja som behala už pár hodín po prebratí narozdiel od iných, ktorí sa aj tri dni nemohli postaviť z postele. Pre mňa bolo najviac deprimujúce, že som ležala na onkochirurgii a videla tie ostatné prípady. Radšej som z izby ani nevychádzala, len na obed a WC. Vezmi ne niečo na čítanie a počúvanie hudby, aby Ti prešiel čas.

gia88
23. jan 2018

@matabb73 uff no tak dufam, ze nebudem tiez lezat tam :( najhorsie bude asi to cakanie na vysledok :( i ked punkciu mam negativnu.....Ďakujem Ti

xeni81
26. jan 2018

Ahojte! Aj mne dnes lekar navrhol uplne odstranenie stitnej zlazy. Mam ist do BB, ale este nemam termin. Strasne sa bojim.

gia88
29. jan 2018

@xeni81 :( musime to zvladnut.....p.Dr. Vladovic u kt.som bola ja je uplne skvely a nadobudnes pocit, ze to bude brnkacka 🙂 Ja idem 15.2. tak sa mi to blizi a dufam,ze to bude naozaj O.K.

anik56
autor
1. feb 2018

@gia88 keďže ideš na laparoskopiu, tak by si asi mala ležať na chirurgii. matabb73 mala klasickú operáciu a aj to pred piatimi rokmi. Ale potešila ma, že po operácii bola hneď v pohode. 🙂

xeni81
4. feb 2018

21.2 idem na konzultaciu k p. Dr.Soltysovi. Co ma tam caka? A viete mi povedat kedy priblizne dostanem termin?

gia88
6. feb 2018

@xeni81 No ja som bola u Dr.Vladoviča a iba si pozrel moje papiere od endokr a napisal mi termin o mesiac....Sestricka vypisala papiere potrebne k vybaveniu predoperacnych vys. a dala mi nejaky dotaznik kt. musim priniest plus vymenny listok na pancuchy do zdravotníckych potrieb....a na prízemí nahlasit operáciu bude treba....vsetko ti vysvetlia....to uz hadam budem po operacii ja 🙂 boze nech uz to je

3030
14. feb 2018

@gia88 ja som sa v sobotu vrátila z operácii,bola robená laparoskopicky,,operoval má doktor vladovic je veeelmi zlatý ja som došla v stredu na obed vo štvrtok operácia,bola som hneď prvá a v sobotu som šla domov bolesť nie je veľká dá sa to zvládnuť sestričky aj všetci sú veľmi zlatý pi operácii budeš jeden deň na jiske potom na izbu držím palce

anik56
autor
16. feb 2018

@gia88 tak už máš určite po operácii a zotavuješ sa. Dúfam, že ti to dobre dopadlo a skoro sa dáš do poriadku. 🙂 Daj vedieť, keď budeš vládať 😉

anik56
autor
16. feb 2018

@3030 Presne toto som potrebovala počuť. Teda čítať. 😉 Ďakujem. 🙂

gia88
19. feb 2018

@3030
@anik56 ahojte 🙂 Ano mam uz po operacii a vcera som prisla domov....vsetko v poriadku 🙂 zobrali mi pravy lalok bo lavy je v poriadku.Bolesti sa daju zvladnut naozaj a dr.Vladovic a cely personal naozaj skvelí....O tyzden v stredu mam kontrolu s vysledkami z histologie a teraz stresujem z toho....inak sa citim zo dna na den lepsie 🙂 Bala som sa strasne kedze to bola moja prva operacia.... ale uspali ma aani neviem ako to preletelo 🙂

3030
19. feb 2018

@gia88 to je super presne aj ja som sa zobudila až na jiske super úplne aj ti vravel dačo dr o tej strane čo ti vyoperovali?mne povedal že tam bol velky uzol(o Tom som vedela)a vela malych o tých som netušila tak sa veľmi bojim výsledkov ja idem túto stredu prajem veľa zdravíčka a nech sú výsledky ok

anik56
autor
20. feb 2018

@gia88 Tak super, teším sa s tebou, že už máš po. 🙂 A neboj, výsledky budú v poriadku, veď niečo by boli zistili aj z krvi. A s ich skúsenosťami by mali minimálne podozrenie a to by ti asi povedali. 🙂 A pre mňa je ešte dôležitá otázka, že ako dlho si nemohla rozprávať? Nie že by som potrebovala hneď rozprávať, ale ako učiteľka mám hlas ako pracovný nástroj. 😉

xeni81
20. feb 2018

Zavidim Vam ktoré ste uz po. Ja zajtra idem na konzultaciu. Viete mi povedat, po operacii kolko trva PN?