Opatrovanie ďalšieho dieťaťa na RD.

9. feb 2020

Ahojte,chcem sa spytat,mate skusenost s opatrovanim dietata v domacom prostredi na RD,ked Vase dieta malo od 2-3rokov?Odporcate alebo nie?Ake su vyhody a nevyhody?Mam na mysli :dam si inzerat,ozve sa mamina,dohodneme sa a v case takom a takom mi ho privezie...napriklad.Dakujem vopred.

mogaa
9. feb 2020

To je na tebe...v podstate zodpovednosť za dieťa preberáš ty ak ho opatruješ...môže sa ti ozvať mamička čo bude chcieť nastúpiť do práce čiže denne na cca 9hodín a dieťa ti prinesie aj choré lebo bude potrebovať ísť do práce....alebo dieťa chodí do škôlky a bude ti ho nosiť len v čase keď bude mať kašel či bude soplavé....ak by to bolo raz za čas nejaké dopoludnie alebo popoludnie tak ok, ale ak denne tak za mňa nie....stačí že jedno dieťa bude choré nemôže ísť von ani druhé....jedno dieťa ti bude chcieť spať, druhé nie....našu dvojročnú by si napr.neuspala, pritom v škôlke spáva - ale je to tým že ráno sa musí budiť a denne sú s nimi v každom počasí vonku kde všetky detičky musia chodiť pešo na prechádzky....

autor
9. feb 2020

@mogaa Dakujem pekne.

adamadent
9. feb 2020

Skúsenosť nemám ale tiež som nad tým uvažovala. Ja by som takto strážila len babe ktorú poznám. Myslím si ze u takého 2 ročného dieťatka je to prínos pre obe deti. Ale max na 4 hodiny denne.

heidy222
9. feb 2020

V Nemecku to fici vo velkom, vola sa to Tagesmutter. Mozu mat zeny 4-5 deti, podla veku. Ja som takto davala dceru Kym nedostala miesto v skolke, Bola som velmi spokojna. V Nemecku treba mat na to usposobeny byt: otvorenu kuchynu, izbu na hranie atd

autor
9. feb 2020

@adamadent Ja som prave myslela tiez na ten prinos,ktorym je spolocnost ineho dietata,Ty budes tu maminu poznat,to by mohlo byt.o.k.

autor
9. feb 2020

@heidy222 Pocula som o tom,ja som myslela len tak v malom si privyrobit popri RD a spojit prijemne s uzitocnym v podobe spolocnosti dalsieho dietata.

autor
9. feb 2020

@mogaa Toto je tiez vec,nad ktorou sa treba zamysliet,nez sa clovek na to da.

veronikaszabova
9. feb 2020

Za mna - bez do toho. Aspon vyskusas, ked nepojde zosuladit tvoje a cudzie dieta, lahko s tym skoncis.

autor
9. feb 2020

@veronikaszabova Asi ano ,nevyskusas,nevies...

autor
9. feb 2020

No zrejme si dam podmienky,za akych okolnosti budem opatrovat.

eliska13
9. feb 2020

Môže sa stať, že tvoje dieťa bude žiarliť.Vyhody zahrajú sa, finančne si prilepšis, nevýhody budes musieť dávať oveľa viac pozor, keď pôjdete von, na ihrisko... môžu si robiť zle naprieky, jedno bude spať druhé nie oddych nulový, celý deň máš zabitý príklad chces si ísť niečo vybaviť, zubár, s tvojím dieťaťom k lekárovi, treba si vyriešiť či mama bude nosiť stravu či ty budeš variť, a určite dobrú zmluvu s podmienkami a na na papieri zdravotný stav dieťaťa alergie a pod....a dobre si rozmysli za aké peniaze to budeš robiť, lebo zodpovednosť je obrovska

autor
9. feb 2020

@eliska13 Dakujem.

oslo1
10. feb 2020

Priatelka takto davala strazit syna, led mal okolo1,5 roka. Bola velmi spokojna. Syn tam chodil tusim 3 x do tyzdna.

autor
10. feb 2020

@oslo1 Dakujem.

zutera
10. feb 2020

Já jsem takto stražila kamošce.Má o 3/4 roku mladšího chlapce.Vodila ho v týdnu od 7 do půl 16.Vyrůstali s moji dcerkou jako sourozenci.Měli jsme dohodu že když měl malý vysoké horečky tak s ním zůstala doma,nějaké sopliky jsme neřešili.Moje dcerka má super imunitu asi i díky tomuto 😉 Děcka si spolu zahráli,bylo nám veselo.Chodili jsme všichni spolu do deckeho centra,na ihriska a tak.V podstatně mě dávala řodičák-to byl tenkrát asi 190€.Když byl chorý nebo byl víc doma na ceně jsme se domluvili.Bylo to super.Mam k malému do dnes skoro mateřský vztah.Moc se máme rádi.Dnes spolu naše děcka chodí do jedné třídy a tvrdí že jsou bratranec a sestřenice-ve školce tvrdili že jsou sourozenci 😁.Já bych do toho šla na 100% znova

autor
10. feb 2020

@zutera Dakujem.

katka8
24. feb 2020

Pri prvej matrrskej som s 1,5r synom chodila vedla na ulicu strážiť troj mes. bábo na 6 hodín denne. Zvládala som to skoro rok, jediné čo mi vadilo bolo to, ze som sa postarala o jednu domácnosť a poobede ešte o svoju. Takže keď ti budú dieťa voziť ku tebe, nemyslim že to budeš mať rozhádzané, zvládneš to. A € sa ti zídu

autor
24. feb 2020

@katka8 Dakujem.