Opätkové zúfalstvo

sajmonka229
23. júl 2014

Ženy, máte dáky osvedčený trik na nosenie lodičiek s vysokým podpätkom? Vysokým mám na mysli cca 10cm.
Obuv je kvalitná, kožená, naoko pohodlná - no pohodlná maximálne tak na 20.minút a potom mi idú nohy odpadnúť.
Po čase mám pocit, akoby mi až tŕpli.
Používam aj gélové vložky, no ani tak nemám pocit, žeby to bolo lepšie 😒
Máte niektorá taký problém? Je možné, že moje nohy nie sú pre opätky stvorené?
Za odpovede - rady, názory vopred ďakujem 😉

namornicka
23. júl 2014

Ja volím kompromis, nie až take vysoké opätky. Sú to stále opätky a tým pádom elegantný look ti to urobí. Ale čo sa masochizmu týka, odtial-potiaľ.

hradnapani
23. júl 2014

@sajmonka229 ja som tiez na to zatial neprisla. Proste 10 cm opatky si davam len do auta (samozrejme, nie ako soferka), potom sa vylodit do divadla ci inu spolocensku akciu, potom sa nalodit do auta a potom regenerujem nohy dva dni.
Ale zvyknut sa da asi na vsetko, cvikom. Moja mama to zvladla bravurne. Cely zivot nosila vysoke opatky. Ale uhnala si paradne problemy s driekovou chrbticou a pri pohlade na zdeformovane chodidla si hovorim "dakujem, neprosim". Ale ona poctivo nacvicovala od mladosti 😉

labelo
23. júl 2014

ja som vedela nosit 10 cm opatky aj tak,že som v nich išla 1 km do práce a spat pešo,ale postupom času ma tak s toho boleli nohy,že som prešla max. na 9 cm a a už aj tie mi robia problemy,ako piše hradnapani take topanky len na velmi krátke vzdialenosti 😀 žiadny trik neexistuje a niekedy ,ked pozeram ako baby nakupuju tie 13 cm ,tak sa nestiham divit a velm,i ale velmi by som ich chcela vidiet v tom chodit,jeden krat som mala tu cest a krutila som sa smiechom ake to bolo smiešne...

vejula
23. júl 2014

@sajmonka229 žiadne nohy niesu stvorene na nosenie 10cm opatkov, nie len tvoje. Ak sa niekto potrebuje paradiť, tak si zo začiatku jednoducho vytrpí, kym si noha zvykne. Ale ani to nieje vyhra, lebo dlhodobe nosenie tak vysokych opätkov môže mať aj važnejšie nasledky. JA by som také topanky nebrala ani zadarmo. Mam svoje nožky na to až moc rada 🙂

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sintra
23. júl 2014

presne, moja mama tiez cely zivot opatky a dopadla tak, ze dnes znesie maximalne 5 cm, aj to klinove... vybocene palce, nohy ju bolia, chrbat...

kiki68
23. júl 2014

telo vobec nie je stavane na tuto modu, take vysoke opatky su fajn,ale iba na kratke vzdialenosti a skor nastup a vystup z auta a medzitym nie vela pohybu. Tiez zalezi aka je postava,cim vacsia vaha tym horsie pre nohu na takom podpatku. Vacsinou su z toho nasledky po rokoch, takze nie ze to nenosit vobec,ale nedivit sa,ked s tym clovek nenachodi bezbolestne kilometre. Este je jeden typ topanok,co ma vysoky opatok,ale to am aj vysoku platformu, tie od znacky Pleaser, tie su robene dost pohodlne, ta znacka sa specializuje na vysoke boticky.

mawka
23. júl 2014

@kiki68 suhlasim, po detoch nemam postavicku ako za mladi, tehotenstva urobili aj na chrbate svoje a odvtedy proste na vysokych podpatkoch nevydrzim, pretoze ma hovadksy bolia nielen nohy ale aj chrbat.

borkavan
24. júl 2014

@sajmonka229 práve včera dávali na JOJ-ke ako sa správne nosia vysoké opätky a cviky na to. Bolo to okolo 12.30 h hneď po správach. Pozri v archíve. Lebo najprv dajú správy a potom sa vždy rozoberá nejaká téma a včera (23.7.) dávali o týchto opätkoch

bibika55
24. júl 2014

@sajmonka229 Každy vysoký opätok spôsobuje žene problémy.Jedna v tom vydrží pol dňa,druhá 10minút.Klenba nohy je veľmi napínaná a postupne sa šíria bolesti smerom k chrbátu.Nosenie vysokých opätkov sa neskôr odzrkadlí na zdravotnom stave.

sirinka
24. júl 2014

@sajmonka229 skus pozriet take, ktore maju vpredu trosku platformu, opatok bude vysoky, vyzeraju elegantne a noha az tak netrpi. Osobne nosim hogl lodicky najradsej.

klincek
24. júl 2014

@sajmonka229 ak to tvoje nohy nezvladaju, a chces nosit opatky, tak jedine nizsie. 7 cm je stale dost na to, aby boli nozky sexi 😅, a problemov bude podstatne menej 😉
kazda zena opatky (ne)zvlada inak..mam kamosku na prahu 40ky, ktora si pri vystupovani z auta prezuva topanky s nizsim opatkom (soferovacie) za vyssie, lebo v tych sa jej chodi lepsie..nema jedinu krcovu zilu, jedinu metlicku, ziadne krive prsty, proste nohy ako z reklamy.. no nedoraz ju 😀. ja som vyssi opatok ako 8 cm v zivote nemala, po detoch uz ani ten neznesiem, tak som za krasnu aj na 6cm (a aj to len ked idem "niekam", do prace tak do 4 cm a musi stacit). nesil to, bolave nohy a chrbat fakt nepotrebujes.

ichbinich
24. júl 2014

Skus si kupit tzv. topanky na tancovanie.
Ja mam topanok "na sedenie" dost, uz som ich skoro vsetky povyhadzovala. Ale v topankach na tancovanie, sice iba s 5cm opatkom, som vydrzala fakt tancovat celu noc. A to bezne nosim tenisky 😉

bosoriak
24. júl 2014

Po mnohych pokusoch som zistila, ze moj limit je 6 cm (na kratkodobe nosenie) 4-5 cm zvladnem aj dlhodobo. Stale to vyzera elegantne a nemusim kvoli tomu hltat 4 ibuprofeny denne. 😀 Ja viem, ze vysoke opatky su pekne, ale odtial-potial. Zdrave to nie je, kedze je to take bolestive, tak naco to silit? 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sajmonka229
autor
24. júl 2014

Ďakujem krásne za vaše odpovede 🙂
Opätky často nenosím ani ja, no aspoň také oslavy, svadby a výnimočné udalosti by som rada prežila na "vysokej nohe" 😉
A ťapky s vankúšikom, nemáte s nimi niektorá skúsenosť?
http://www.bepon.sk/shop/detail-produktu/tapky-...

klincek
24. júl 2014

@sajmonka229 zatial nie, ale dik za tip 🙂

sajmonka229
autor
24. júl 2014

Na ali som našla ešte lepšie, podľa typu obuvi 😉
http://www.aliexpress.com/item/Thickening-super...

danielita1979
29. aug 2021

@sajmonka229 áno preto keď môžem hneď vyzúvam