Opakovanie skúšky v autoškole

lucy435
11. okt 2022

Dobrý deň prajem, ani neviem pravý dôvod prečo sem pridávam túto diskusiu, ale asi sa potrebujem len vyrozprávať. Včera som mala už druhé skúšky v autoškole a opäť neúspešne. Naozaj tomu nerozumiem. Ja osobne viem, že šoférujem naozaj dobre (aj mi to bolo povedané). Dodržiavam predpísané rýchlosti i značenia, som opatrná.. No akosi mi hviezdy neprajú. Policajt ma v oboch prípadoch vyhodil za úplne banality, ktoré by si človek v normálnej rutine ani nevšimol. Neviem či mám len smolu na policajtov keďže takto vyrazil asi polovicu uchádzačov a tiež nechápali.. Každopádne, už mi zostáva len posledný pokus a veľmi ma to stresuje. Neviem na to prestať myslieť a jednoducho ma to škrie, že "prečo zrovna ja".. Je tu niekto komu sa to podarilo až na ten 3x, poprípade nejaké skúsenosti/ rady?

iwka1984
11. okt 2022

@lucy435 zaplať si kondičnú jazdu a porozprávaj sa s inštruktorom kde robíš chybu a dávaj si pozor práve na banálne chyby 😉 držím ti palce 😊

basullinka
11. okt 2022

Možno je to práve tým, že ideš vnútorne na istotu lebo si myslíš, že šoferuješ dobre a preto ti unikaju tie banalne chyby. Nechcem tým povedať, že sa máš podceňovať a nemať sebavedomie ale zároveň treba aj pokoru a rešpekt, lebo nevieš čo sa v premávke udeje. Ja som mala skúšky v júni a teda počas jazdy som bola 100 % sustredena len na to čo hovorí policajtka a na premávku. Stale som si v hlave hovorila, aká ide značka, čo mam robiť, či som to urobila a čo nasleduje ďalej. Opakovala si, že policajtka je ticho idem po hlavnej, idem do ľava nezabudni dat smerovka. Je tu stopka, stoj... A takto som si celú jazdu hovorila v hlave čo robiť, čo sa deje... A pomohlo...

melanta
11. okt 2022

Ktoré sú to tie banálne chyby, ktoré robíš?

lucy435
autor
11. okt 2022

@melanta Prvýkrát ma vyhodil za nedanie prednosti v jazde. Lenže keby dával pozor a nehral sa na telefóne tak by videl, že situácia bola úplne iná.. Zastavila som nech auto prejde pretože som videla, že nejaké išlo. Už bolo pri zákrute a nedával smerovku tak som zaradila 1ku a pomaly sa šla rozbehnúť. Kdežto zrazu sa objavil na tej ceste. Chalan čo bol so mnou v aute mi povedal, že tú smerovku ten druhý vodič ani nedal.. Druhýkrát mi pri konci jazdy povedal, že som zdržovala premávku pri kruhovom objazde. Pritom šlo veľké množstvo áut, nemala som najlepší rozhľad a chcela som si byť istá, že nikomu nevletím do cesty..

melanta
11. okt 2022

Nedať prednosť v jazde nie je banálna chyba. To je chyba obrovská. A žiaľ, šofér má predvídať. To si v autoškole určite niekoľkokrát počula. Vieš koľko krát sa stane, že nič nejde a zrazu bum rýchle auto, motorkár, cyklista v šedom oblečení. A zdržovať premávku na kruháči? Predpokladám, že si dlho čakala, kým si na neho vošla. Zdržovanie premávky je priestupok, takže ani to nie je banálna chyba. Asi bude problém v tom, že máš pocit, že si skvelý šofér, ale zrejme ešte nie si. Ešte potrebuješ dozrieť a hlavne mať nejaký rešpekt. Nie tvrdiť, že je to vlastne chyba policajta, že si neurobila vodičák, pretože sa hral na mobile.

anonymous87
11. okt 2022

Ja sa ti sem pripnem ak mozem. Co sa stane ak neurobis ani na 3x? Musis znovu hradit celu autoskolu?

hylary
11. okt 2022

@lucy435 ja som spravila na tretíkrát 🤣 a obidva razy si mala toho istého policajta? Naozaj záleží od policajta takže tu ťažko radiť...

doriiis
11. okt 2022

@anonymous87 ...ano,ked ani na treti pokus nedas skusky v autoskole,musis CELY kurz opakovat nanovo.Teoriu,jazdy,vsetko.A znova zaplatit

anonymous87
11. okt 2022

@doriiis juuuj 🙈

anonymous87
11. okt 2022

@lucy435 drzim silno prsty, nech to je: do tretice vsetko dobre ✊✊✊✊

A vsetko naozaj zavisi od policajta. Mne sestra rozpravala, ze na druhykrat dostala takeho, ktory ju dal spravit len kolecko po sidlisku. Ani krizovatky. Nic 🤷‍♀️ Je pravda, ze to bolo pred 25timi rokmi, ale fakt zavisi od cloveka

mimikarol
11. okt 2022

Obmedzovanie cestnej premávky nie je banálna chyba. Mne to trieskal o hlavu inštruktor celu autoskolu. Pomalý vodič je nebezpečnejší ako rýchly. A nedať prednosť v jazde na skúške? Ja keď som robila jednu babu nepustil policajt lebo tam kde bola 20tka išla 30tkou

lucy435
autor
11. okt 2022

@hylary Áno, toho istého.. Môžem sa opýtať na čom si pohorela ty?

mariejenka
11. okt 2022

Och, no za tie chyby žiaľ, sa vyhadzuje aj za menej.. snáď sa viac sústrediť. Ja som mala "šťastie" ze som šla posledná a policajt uz bol hladný 😅 dal ma len po hlavnej, otočka na kruháči,a pohnutie do kopca. Adrenalín mu dvihol šofér, ktorý na mna na semafore zatrubil😀...policaj si klakol na zadných sedadlách a cez zadné okno na neho gestikuloval , inštruktor sa skoro zadusil ako potlacal smiech,aj mala srdce v gačoch✌️
Snáď ta moja príhoda trochu rozveseli,a nenechaj sa zostresovat. Veľa šťastia.

lucy435
autor
11. okt 2022

@melanta Jasné, tomu rozumiem. Nechcem samú seba ospravedlňovať, určite je chyba aj na mojej strane. A tiež som sa zle vyjadrila, rozhodne nejde o banality. Len v danej situácii som tomu nerozumela pretože predsa len má vodič dávať včas vedieť jeho smer jazdy.. A keďže tam len vletel a nedal smerovku tak som bola zmätená. Ale uznávam, máte pravdu.

hylary
11. okt 2022

@lucy435 snáď do tretice chytis iného... Ja už ani nepamätám... Ja som šla zo stresu úplne zle a na tretíkrát prišiel policajt ktorý mal na háku.. a vedelo sa že unho správi každý a tak aj bolo.. a videl že som tretíkrát tak mi to dal... Ja aj tak nejazdím takže mi je to v podstate jedno. Ale keby som mala prísť o 1000€ veľmi by ma to mrzelo, takže som rada že to mám a že v prípade nejakej veľmi veľkej núdze môžem soferovat

lucy435
autor
11. okt 2022

@hylary To je ďalšia vec.. Bude mi ľúto tých peňazí a nebudem sa cítiť najlepšie. Nechcem sklamať mojich rodičov, rodinu, ale ani samú seba. Každopádne, hádam to na tretíkrát dám. Je to vo hviezdach

hylary
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hylary
11. okt 2022

@lucy435 a kedy máš tretí termín? Ja som si dala až po pol roku . Potrebovala som sa spamätať... Nedávaj si hneď tretí...

lucy435
autor
11. okt 2022

@hylary Vôbec neviem. Inštruktor si to robí podľa seba. Ale počítam s tým, že tak v novembri asi

melanta
11. okt 2022

@lucy435 áno, má dať smerovku. Ale v praxi zistíš, že veľa šoférov to nerobí. Že cyklista ktorého budeš obiehať sa zrazu rozhodne zabočiť vľavo. Že pôjdeš na semafóre na zelenú a na prechod ti skočí matka s kočíkom, ktorá pôjde na červenú pretože sa ponáhľa. Že ti stará babka vojde zrazu do cesty mimo prechod. Proste nemôžeš sa spoliehať na iných. Držím ti palce. Nielen na skúške ale aj na cestách.

nelca84
11. okt 2022

@lucy435 no tak toto nie su vobec banality a ak si myslis, ze ano, tak nas boh ochranuj pred tebou na ceste

martul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hylary
11. okt 2022

@lucy435 negatívne komentáre si nevšímaj.. tu sú všetky dokonale matky ženy vodičky všetkoooo
To je divné.. ja som si termín sama urcovala

mizu89
11. okt 2022

@lucy435 ja som tiež spravila až na 3x.
Prvý krát som mala skúšky rovno na moju 18tku.to som nespravila testy tak do školy som sa vracala s plačom.druhy krát som testy spravila ale počas jazdy som nezastal na stopke.prednost som dala ale nezastal som.a to som vyfasovala policajtku sekeru.co som bola celú jazdu v nervoch.a na tretí krát super to som mala chlapa a ten bol v pohode.ono aj záleží koho dostaneš.niektory policajti sú milí,v pohode no niektorý sú taký že ide z nich strach,nervozita...ale ak fakt spravis dačo tak jasné že neprejdes.je to prísne.

bestmate
11. okt 2022

@mimikarol pozdravujem inštruktora za vypustenie najväčšej hovadiny z papule ... pomalou jazdou nikoho neohrozuješ, vieš si rýchlejšie vyhodnotiť situáciu, hlavne keď vodičovi hocičo alebo hocikto vbehne na cestu. Rýchlou jazdou sa nič nedocieli, jedine tak problémy, zdržanie a v neposlednom rade dotyčný nedôjde do cieľového miesta. Mám skúsenosť, keď ma obiehalo auto v smere Liptovský Ján o niekoľko kilometrov už začínala kolóna, a chalan mal rozkašované auto a všetky veci vrátene oblečenia roztrúsené po ceste.

bestmate
11. okt 2022

@lucy435 Hlavne si dávaj pozor na tie lepšie autá, ktoré nemajú smerovky, lebo pracovníci vo fabrike ich vždy zabudnú namontovať. A tiež pozor na ženy za volantom, hlavne keď parkuje alebo odbáča, má to malú "mikrovlnku" a aj tak nevie zaparkovať a odbáča ako keby mala cisternu.

basullinka
11. okt 2022

@bestmate otazne je o akej pomalej jazde hovorime. Pokial hovorime o 40 v 50 tak OK, ale predpokladám, že instruktor hovoril o pomalej jazde, ked ide niekto v 50 pomaly na spojke a na dialnici 60

bestmate
11. okt 2022

bavíme sa o pomalej jazde cca 50, určite nie traktorová rýchlosť ... ale pre začiatočníka ja to je veľa.

elizita
11. okt 2022

@lucy435 nedavno sa ma moja 7r dcera pytala, preco je to take tazke soferovat.. neviem ako vznikla tato otazka v jej hlave, ale povedala som jej, ze ovladanie auta je to najmenej. Sofer musi vediet predpokladat co spravi aj ten co na ceste nie je.. nemoze sa spoliehat na inych, ze jazdia predpisovo, musi pozerat nielen dopredu, ale aj na chodnik a za seba.. jasne, ze nie vzdy sa to da.

maialeo
11. okt 2022

@lucy435 a kde sa ti to stalo? V akom meste, v akej autoskole?