Oko škrečka je červené

nicknamemia
25. apr 2020

Dobrý deň, môj škrečok má už vyše týždňa červené viečko nad okom vpredu a vzadu až táká hrčka. Má to mierne aj na druhom očku, ale pridávam fotku toho horšieho očka. Neviete z čoho by to mohla mať? Alebo čo na to použiť? Ďakujem.

karolinakr
25. apr 2020

@nicknamemia ja som bola u veterinara a dal mi framykoinovu masť, to sa potieralo 2x denne a zmizlo to.Nechceš ho zobrat k veterinarovi?

nicknamemia
autor
25. apr 2020

Aha tú masť mám doma 🙂 budem jej to mastiť. Ak jej nepomôže masť, máme v dedine veterinára. Ďakujem.

catherine1989
25. apr 2020

Ja som škrečky chovala už velmi dávno, ale tiež mal jeden z nich zapálené očko, ja som namocila vatový tampon a kvapla som naň kvapky do oka, ktoré sme mali doma - normálne pre ľudí... A stým tamponikom som potierala... Zmizlo mu to do 2dni... A treba pravidelne meniť podstielku, ja som im piliny menila každé 3dni

nicknamemia
autor
25. apr 2020

@catherine1989 Dobre ďakujem za radu, hlavne v domčeku trávi veľa času zahrabaná v teple v pilinách.

kiki68
25. apr 2020

Asi zapal spojiviek, na vet na to daju mast alebo kvapky

klejkaez
25. apr 2020

@nicknamemia pokiaľ máš piliny, a nie hobliny, tak z nich to vedia mávať... Dráždia oči 👀

slniecko154
25. apr 2020

@nicknamemia aj moj skrecok to mal, bola som s nim u veterinara, dal mast ale pozor to nie je ten klasicky framykoin ale ten urceny do oci

lenqua_12325
25. apr 2020

@slniecko154 vola sa to opthalmo framykoin

nicknamemia
autor
26. apr 2020

@lenqua_12325 A ophthalmo septonex masť? Tá je aj na oči.

loginexistuje
26. apr 2020

@nicknamemia ano aj ta sa da

nicknamemia
autor
26. apr 2020

@loginexistuje Dobre ďakujem, keby jej to nepomohlo zavolám veterinárovi 🙂

lenqua_12325
26. apr 2020

@nicknamemia da, ale každe ma inú ucinnu látku. Však vyskúšaj.

monro
26. apr 2020

@nicknamemia toto mal aj nas. Varila som kamilkovy caj a kvapkala mu to tam. Niekedy bol aj cely mokry, kym som trafila. Ale po par dnoch to bolo ok. A ano, zvykne to byt z pilin.

nika1971
30. apr 2020

ak mas podstielku piliny, to by mohlo vadit...skus hobliny...tie nerobia sarapatu

blondinera
Autor odpoveď zmazal
Zobraz