Oklamaná na bazoši

23. aug 2022

Taka som nahnevaná... Ahojte. Dnes mi z prišliel tovar(mali to byť tenisky) objednane cez bazos. Predajca ma oklamal a poslal mi staré topánky. Dá sa s tým ešte niečo robiť ci už ani nie? Boli zaplatené dobierkou pri prevzatí..

slawka2208
23. aug 2022

žiaľ už asi nič, bazoš je plný takýchto podvodníkov. sesterka taktiež takto naletela na bazoši kúpila telefon na dobierku 250e a predajca jej poslal starú pokazenú nokiu.

lintu
23. aug 2022

Dobierka? Cize mas jeho adresu? Mozes sa mu prist podakovat, napisat mu milu recenziu na internet alebo mozes ist aj na policiu...sama s tym asi nic nezmozes, ale ked vas pojde od neho viac takto oklamanych a nakopi sa tam urcita suma, policiu by to uz mohlo zaujimat.

lintu
23. aug 2022

*opravujem ... Pri dobierke samozrejme nemusis mat jeho pravu adresu.... na tu by si to dal poslat v takomto pripade len hlupak

isis234
24. aug 2022

@slawka2208 je to dosť eur,,, ak to mala na dobierku, je tam i adresa odossielatela,, šla by som to nahlásiť na políciu
Za pokus to stojí... nahlásila by som to na polícii.

isis234
24. aug 2022

@lintu ak by bola falošná adresa, je to podnet na to, aby pošta zmenila podienky a pri odosialení balíka sa preukázal občianskym preukazom, ako je to i pri preberaní zaásielky.

autor
24. aug 2022

@isis234 a nevieš náhodou o koľko by ma musela oklamať v akej hodnote by mal byť tovar aby to polícia riešila?

isis234
24. aug 2022

veľmi dávno to bolo 3 tis. korún....skús na stránke polície sa psýtať, majú tam isto i mail, napíš im, poradia. Ja by som to tak nenechala, je to dosť eur. Nedaj sa odradiť... Skúsila by som i podľa adresy na ich úrade sa naňho spýtať

nikayla
24. aug 2022

Nad 266€ je už trestný čin. Jedine, žeby si našla ďalších oklamaných a sumy sa zrátali a potom to môžete riešiť na polícii.

isis234
24. aug 2022

@nikayla dobre vedieť, podobné riešili aj na fb... na všetko sa príde... "Od každého zámku je klíč"

autor
24. aug 2022

@nikayla som rozmýšľala normálne objednať ešte veci v tej hodnote a potom riešiť .či to je hlúposť?

nikayla
24. aug 2022

Skús to popísať v tejto skupine, často tam riešia takéto prípady a nájdu sa ľudia, ktorí tiež naleteli.

autor
24. aug 2022

@nikayla ďakujem pozriem to.

nikayla
24. aug 2022

Ja by som asi neobjednavala, zas bude žiadať € vopred alebo dobierkou, takže zas len prídeš o ďalšie peniaze. A pri takýchto podvodníkoch ich už naspäť asi neuvidis.

kiki234
24. aug 2022

@nikayla ale moze vyskusat objednat cez niekoho ineho napriklad a da platbu vopred.. Posle 1 cent na ucet a zobrazi sa jej prijemca.. Teda bude mat pravr meno a porovna ho s tyn na balicku a hned bude vediet

nikayla
24. aug 2022

@kiki234 no tak áno, tak sa to dá. Len autorka písala o tom, že objedná ešte v hodnote , aby to bol trestný čin a zaplatila a potom riešila.

nelka93
24. aug 2022

Určite nič neobjednavaj ďalšie preboha, zaplatíš to a aj tak nemáš istotu, že tie peniaze uvidis