Oklamaná cez Bazoš

kaja01251
7. apr 2017

Dobrý deň, som mladá mamička a už neviem čo robiť. Určite pár z vás tu je skúsených a tak sa chcem spýtať, že čo mám robiť ak ma okradli? Kúpila som topánky cez internet za 34€ a pán písal, že sú nenosené proste adidasky.. A ako náhle mi prišli tak boli úplne zničené, nebola to farba ktorú som chcela a ešte aj iné číslo. Keď som mu písala, že čo sa stalo tak odpísal, že balila to jeho sestra tak sa pomýlila vraj a potom keď som sa spýtala ako to je s tými peniazmi, že či mi ich aj vráti tak už ani neodpísal.

fefe123
7. apr 2017

žiaľ, s tým nič nenarobíš... :( smutné, ale aj taký ľudia sú.... treba nakupovať len od overených predajcov.... napíš mu aspoň negatívnu reakciu, aby už nepredal nič....

kika050
7. apr 2017

Bohužiaľ nič s tým nenarobíš jedine uverejniť meno a varovať ostatných možno sa pán spamata a pošle ti peniaze ,ale je mnoho takých čo proste im je to jedno hlavne že majú peniaze.

kaja01251
autor
7. apr 2017

Lenže to som ich kupovala na bazoši a ten inzerát tam už ani nieje a prezentoval sa ako nejaká firma

pleja
7. apr 2017

No, tak na bazoši je okrádanie bežné a sú aj ľudia ktorí niekomu kľudne pošlú aj 300 eur za mobil, ktorý nikdy neuvidia... nabudúce z rúčky do rúčky. A ak sa niekto tvári ako firma, dobre si ju preklepnúť.

dominika6
7. apr 2017

@kaja01251 nepomôži ti nič..ani sťažovanie adminovi,či nejaké hodnotenie..
každý sa učí na vlastných chybách,zvlášť to paltí na bazároch..za 34,- si mala ísť do deichmanu a kúpiť v obchode

fefe123
7. apr 2017

Veď máš adresu, ak prišli na dobierku,, tak by mala byt adresa správna, lebo si niekto musel peniaze vybrať na pošte, len ani to Ti nebude nič platne... sú to ľudia bez chrbtovej kosti, žiaľ ...

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kovo21
13. máj 2019

@kaja01251 Nie je pravda, ze sa neda nic robit.
Staci ist na policiu, podat trestne oznamenie. Staci dolozit fotky a mailovu komunikaciu. Dotycneho najdu, vyriesi sa to v priestupkovom konani.
Moj pripad - kupil som tak nieco na pc, prisla mi maketa telefonu. Isiel som na policiu hned z posty a obratom na postu s potvrdenim o podani trestneho oznamenia.
Posta vtedy stihla platbu pozastavit a peniaze zablokovala.
Vratila mi ich spat az po dorieseni priestupkoveho konania. Ale cele to trvalo pol roka. Neslo mi o tie peniaze ale o princip. Panko dostal este za odmenu 100€ pokutu v ramci priestupkoveho konania

soulmate9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
soulmate9
13. máj 2019

@kaja01251 presne tak, dá sa to riešiť cez políciu. Už som to tak riešila a peniaze sa mi vrátili naspäť. 😉

rora
13. máj 2019

@kovo21 o aku sumu teba "obtiahli"? Lebo mozno to bolo cez 260€ a vtedy to ozaj riesia, uz ide o trestny cin... kdezto dakych 30-40€ nebudu "nahanat"... :(

soulmate9
13. máj 2019

@rora mňa napr. Len o 20e. A nebol problém to riešiť s políciou, boli ochotní..

rora
13. máj 2019

@soulmate9 a ako to prosim prebiehalo ak smiem vediet? Lebo davnejsie sme cosi riesili a nam povedali ze bezne ludom z bazosa poslu namiesto mobilu v krabici napr kamen a ze sa to tazko dopatra.... no skor mi to znelo ako vyhovorka....

kovo21
13. máj 2019

@rora 50€. Ale ochota tam bola. Akurat ten straveny cas na vysluchu a potom este den dovolenky kvoli priestupkovemu konaniu. Nastastie to slo tak, ze ja som vypovedal v Trenčíne a panko v Zarnovici. Uradnici si to potom medzi sebou doriesili.

kiwi3
13. máj 2019

@kovo21 si mal asi stastie, ze tam udal skutocnu adresu, nie? lebo casto to tak nie je.
@rora myslim, ze priestupkove konanie sa da riesit na obvodnom urade aj bez toho, aby boli zainteresovani policajti. neviem teraz presne, ci tam musi byt nadvaznost. a hlavne sa netreba nechat policajtmi odbit a povedat im, ze vies, ze je to priestupok a chces to riesit. zial je to casto tak, ze clovek si musi veci nastudovat dopredu sam, ked chce nieco vybavit