Ofina - áno alebo nie

barbora546
4. máj 2021

Ahojte baby, mám otázku na vás, ktoré máte alebo ste mali ofinu. Veľmi rada by som si ju dala ostrihať, už na tým uvažujem dlhšie, len mám dosť problematickú pleť, tak ma zaujíma či by sa to akné mohlo nejak zhoršiť alebo naopak či by bola ofina nonstop mastná. Budem rada za každé skúsenosti 🙂

lara8888
4. máj 2021

@barbora546 ja som nosila "vlasy na tvári" ulizané, akné som mala všade, ale najmav oblasti pod vlasami
(Na akné mi pomohlo cerave penivy gél, sudocrem, revolution salic acid)

solange7
4. máj 2021

@barbora546 ak mas problematickú pleť, tak nie. A hlavne teraz na leto. Budeš sa potiť, bude sa ti to krútiť.

elizabet173
4. máj 2021

@barbora546 nerob to, v súvislosti s akné ti poradiť neviem, ale ak je vonku vietor, bez ofiny vyzeráš stále upravená, ak teda nemáš vlasy rozpustené. Keď máš ofinu a fúka, jedna katastrofa.

lindous
4. máj 2021

Okrem toho, že s ofinou sú neskutočné starosti, aby vezrala dobre a veľmi rýchlo začne liezť na nervy :D tak v súvislosti s akné obzvlášť nie, teda aspoň ja som mala potrebu si ju stále upravovať, teda som si stále chytala tvár, aj špinavými rukami a akné na čele sa mi zhrošilo ...

viera77
4. máj 2021

Roky som nosila ofinu kvôli vysokému čelu a už stačilo. Práve si ju nechávam úplne vyrásť. Neustále upravovanie a fixovanie, čím sa rýchlo mastila, v lete zase mastné čelo a blbý pocit (keďže mám mastnú a problematickú pleť), keď prudko fúkal vietor, tak sa rozletela na všetky strany, keď pršalo a bolo vlhko, tak sa vlnila a vyzerala som ako blbka...no naozaj stačilo. Onedlho dorastie na dĺžku ostatných vlasov po plecia (chýba už len pár cm) a už teraz môžem povedať, že som sa dobre rozhodla a neviem sa dočkať dňa, keď už dorastením vôbec nebude.

liusa82
4. máj 2021

@barbora546 šak si kúp len takú klip in ofinu ak si nechceš strihať zo svojich vlasov len na zmenu trochu a máš pokoj.To môžeš dať hocikedy dole pripína sa sponkou zo spodu tú vôbec nevidno ani to nerozoznať že sú to neni tvoje vlasy.Ja to mám doma ak chcem zmenu

nina255
4. máj 2021

@barbora546 ja ti to poviem takto, mala som ofinu ked som bola na strednej lebo som ju velmi chcela ale ...to ja nemam vobec problematicku ani mastnu plet, no v praxi to vyzeralo tak ze skoro kazdy den som so musela ofinu umyvat nad umyvadlom rano pred skolou lebo vlasy som mastne nemala ale ofinu ano cela bola porozdelovana,proste hroza 😃 lebo stale si to chytas, upravujes, baby tu pisali ze ano aj ten vietor je hrozny aj to robi svoje... uz by som si ju nedala 😃 a inak vacsina bab to ma tak, ze velmi chcu ofinu a zmenu,ale to po case prejde a zacnu si ju zapinat lebo uz cakaju kym dorastie do normalnych vlasov leb uz ju nechce 😃

naobedbuduspagety
4. máj 2021

Ja som nosila ofinu snáď 20 rokov (mám 22) nevedela som sa jej vzdať. Až keď kvôli korone zavreli kaderníctva mi dorástla. Veľmi rozmýšľam, že sa k nej vrátim.. akné som z nej nemala . A keď som aj nejaké náhodou mala tal ho skryla 🤣

zuzuula
4. máj 2021

Ja mám ofinu a dala som aj dcére a za mna super neviem si predstaviť byt bez nej taká holá 😂 dcéra ai ju dala zapliesť do vrkočov ale nebola to ona … ak nemáš vlasy po zadok tak kľudne skus však dorastie keď nebudeš spokojná

eternity24
4. máj 2021

@barbora546 Mam po 30tke, ale v pubertálnom veku som si dala ofinu prave kvoli akné na cele, aby akné zamaskovala. Nosím ju doteraz. Akne sa kvoli ofine nezhoršilo. Vždy rano som si ofinu umyla a trosku vyfukala fenom a okrúhlou kefou, aby nebola tak nalepená na cele. Podľa mna super nápad. Co tu pôdu, ze ak začula vietor, tak budeš vyzerať neupravené je riadna sranda- nechcem napisat blbosť. Rozpustené vlásy tiez rozfúka vietor alebo kabát a vyzera to asi tak, ze fuka 😉

ruzasipova
4. máj 2021

@viera77 Uplne ako by som o sebe citala. Este aj s tou ofinou skoro po plecia. Aktualne ju mam pod bradou.

fantaghiro21
4. máj 2021

@liusa82 tie klip ofiny som ani nevedela. Asi som negramotna 🤣🤣🙈v týchto veciach. A mozno ked by som ju nafarbila farbou, ktoriu si bezbe farbím vkasy, myslis zw ti vydrží?
Je to súper nápad!

fantaghiro21
4. máj 2021

Mala som ofinu. Moj frajer (uz manžel). Prezýval ma "Máša" vravel ze je to sexy, pekne atd..
Ale povedal, ze ked mam ofinu vyrastenu, mam to ešte lepšie
Takže ofinu uz nemam. Mala som aj dost akné, co je este horšia kombinácia... Ako zmena je super, ale horšie, ze trva kym ofina vyrastie...
A potom nu stwle vypínať atd... Mna očarili tir klipy, ktore písala
@liusa82. Celkom super nápad 😘

liusa82
4. máj 2021

@fantaghiro21 Ja mám čierne vlasy tam sa nedá pomýliť vo farbe horšie sú tie všelijaké hnedé melirované vlasy🙂 ja ju mám z aliexpresu za pár šupov.Tie isté predávajú aj tu na nete ale za x tolko.šak máte tieto klip ofiny aj zo živých vlasov kto nechce umelé.Ale tam je už iná suma.Ja si myslím že sa to dá aj nafarbiť.Ja som volakedy tiež mala svoju ofinu odcvaknutú ale hrozne dlho to rástalo.Toto je dobrý kompromis bez strihania

liusa82
4. máj 2021
luccija
4. máj 2021

@zuzuula na tej jednej fotke mi pripomínas našu prezidentku😊

mareri
4. máj 2021

ked nefuka vietor tak ano 🙂

kiki68
4. máj 2021

Ja mam ofinu a nemasti sa mi vobec, ale ja mam od porodu take velmi suche vlasy. Proste sa mi uplne zmenili. Z jemnych su droty pomerne. A ofina potrebuje dost udrzbu

andreatytler
4. máj 2021

@barbora546 Ja som mala dlhe vlasy bez ofiny, ale vkuse mi tie vlasy padali do tvare... hrozna otrava. Ostrihala som si ju asi v 17 a doteraz ju stale mam... da sa urobit vselijaka ofina... husta do cela, jemejsia nadychana, do strany alebo aj uplne vycesat hore a na bok.
Ostriham ju asi raz za mesiac a je to hotove za 10 minut.

zuzuula
5. máj 2021

@luccija 😂😂😂😂 ďakujem som sa zasmiala 😂😂😂

barbora546
autor
5. máj 2021

Ďakujem za rady baby, nakoniec som si ofinku dala dnes ostrihať a som spokojná, dúfam že mi to aj vydrží :D skúsenosť s vetrom som zažila dnes, dosť u nás fúkalo, no myslím si že sa to dá prežiť 🙂

luccija
1. feb 2022

@barbora546 takuto mávam pre zmenu