Odvoz sanitkou do miesta trvalého bydliska

mcdog
21. aug 2016

Ahojte.
Cez vikend bol u nas otec na navsteve a pri odchode mu prislo zle a museli sme volat zachranku.Ostal v nemocnici.A teraz by som rad zistil:
je mozne zabezpecit mu odvoz sanitkou do miesta trvaleho bydliska?Cca 150 km.My ho nemame ako dopravit a vlakom ci busom to nezvladne.
bude nieco platit za pobyt v nemocnici?
Je dochodca a byva v domove dochodcov.

Dakujem

baja28
21. aug 2016

Zavolajte zajtra rano na dispecing do danej nemocnice a tam vam urcite poradia. Daju sa objednavat sanitky pre pacientov.Ale to vam uz urcite poradi pani na dispecingu

zuzka7421
21. aug 2016

Ahoj, za pobyt v nemocnici sa nreplati, iba ak jr na vip izbe a sanitka sa da zohnat cez sestru na oddeleni,ale je to cesta je zdlhava, lebo sanitka berie viac pacientov naraz,alebo moze otec cakat sanitku aj cely den. Treba sa pytat na oddeleni.

mcdog
autor
21. aug 2016

@zuzka7421 dakujem.Cize ani stravu neplai?Nic?

terezka1947
21. aug 2016

@mcdog tak klasicku starostlivost ma hradenu poistovnou...kazdy nadsandard sa priplaca

zuzka7421
21. aug 2016

Neplati sa nic, o to sa bat nemusite.

janinah
21. aug 2016

pochybujem,že dajú sanitku na 150 km,ak,tak k vám odkial bol hospitalizovaný,ale treba skúsiť,vybavuj to cez vrchnú sestru oddelenia,kde ležal

nikawero12
21. aug 2016

Za pobyt v nemocnici by váš otec nemal nič platiť, ale ja tiež pochybujem, že sanitka pôjde 150 km, aby odviezla vášho otca domov, sanitka nie je taxík. A ak by sa to aj vybavilo, pochybujem, že ten odvoz bude zadarmo.

marcelatje
21. aug 2016

@mcdog moja mama za odvoz sanitkou platila (museli ju prevazat leziacu co v osobnom aute nejde) myslim ze to bolo podla kilometrov ale uz si sumu nepamatam

darina1952
22. aug 2016

@mcdog keď nemocnica nebude mať k dispozícii sanitné vozidlo na odvoz pacienta na takú diaľku 150km, tak zavolaj do jeho domova dôchodcov. Domovy mávajú na takéto prípady vozidlá na prevoz "klientov". Určite to nebude zadarmo, ale malo by to ísť.

zuzka7421
22. aug 2016

Tak si vybavte aby ho prebral nemocnina v jeho meste. Tak by to malo ist.

novana
22. aug 2016

Za pobyt platiť nebude, za odvoz sanitkou áno, my sme naposledy platili 2€ aj nejaké drobné, z nemocnice do bydliska pacienta to bolo 40km.