Odúčanie 10 mesačného dieťaťa od plienok

qwert77
14. jún 2017

Baby, ja viem, možno ma vysmejete, ale má zmysel učiť 10 mesačné dieťa na nočník? Pred mesiacom som ho začala pasádzať na nočník po zobudení. A teraz sa mi stáva že v 90% má po spánku suchú plienku, či dennom či nočnom. Keď ho po vyspinkani posadím hneď sa vyciká. Tekutín má dosť, plus ešte kojím. Tieto dva dni som ho posadzala aj cez den častejšie, cca každú hodinku, hodinku a pol a v 80% sa vždy vycikal, do plienky sa vycikal len 2x za celý deň. Myslíte že je to náhoda, alebo som v ňom vypestovala zvyk? Vždy si zatlieska, ja ho pochválim a poviem že cikal csss. Istotne nechcem dieťa stresovať, ani sa nikam náhliť, ale keď vidím ze plienka je suchá, posadím na nočník. Na nočník chce ísť, pekne tam sedká, "číta" knižku alebo sa hrá.

lorela
14. jún 2017

@qwert77 Náhoda. Detičky ešte vôľou neovládajú zvierač, to znamená, že nemôže zadržať moč a pustiť až keď sedí na nočníku. A po ďalšie, detičky cikajú málo a často, čiže ich rodič posadí a ono sedí a sedí a jasne, že sa aj cika pritrafí 😉.

lorela
14. jún 2017

Myslím tým deti do veku približne 2 rokov.

qwert77
autor
14. jún 2017

@lorela no myslím že to až tak pravda nie je. Sesterka odplienkovala obe deti skoro, dievčatka, jedno v 1.roku, druhé v 15 mesiacoch. Tiež ich začala dávať na nočník okolo 9 mesiaca. Krstniatko bolo odienkovane v 18 mesiacoch. Preto sa mi zdajú dva roky už strašne neskoro.

luciferkax
14. jún 2017

Super
Pokracuj v tom
Tiez to takto riesim
Ked prebalujem dam na nicnik a vzdy sa mi hned aj vycika
Nahoda to nebude😝
Pre mna je 2rocne dieta na plienky uz velke
Obaja moji chlapci mali 18 mesiacov a boki bez nehod a plienok

tammy4
14. jún 2017

Ja som tiez svojho syna zacala davat na nocnik od 10.mesiaca...odvtedy sa vykakal len do nocnika 🙂 teraz mame 21 mesiacov a sme uz dost dlho bez plienok 🙂 plienka je len na noc... Ale aj to je väčšinou rano sucha 🙂 😉

lorela
15. jún 2017

@qwert77 To mám, samozrejme, od tých najpovolanejších odborníkov - lekárov. Nie zo svojej hlavy 😉
Ja som sa tým riadila a odplienkovanie nám trvalo presne 1 deň. A nikdy žiadna "nehoda". Vysvetlila som, v tom veku už je dieťa schopné pekne porozumieť a čo je najdôležitejšie, hlavne je schopné zadržať moč. Ale kto chce, nech sa trápi aj pól roka...

bosoriak
15. jún 2017

@qwert77 No tak ked to tebe vyhovuje a funguje vam to, tak je snad jedno, co ti tu kto povie, nie? Ak chces, rob to tak aj nadalej. Neexistuju univerzalne navody.

Vsetky moje deti sa odplienkovali vo vyse dvoch rokoch, ale to neznamena, ze niekomu sa to nepodari skor. Ak z toho tvoj syn nema traumu, nenutis ho, ale robite to dobrovolne a s radostou, tak super!

elanor
16. jún 2017

@qwert77 naco je tato diskusia? pretoze ocividne diskutovat o tom nepotrebujes.
Pretoze iny nazor (ze je zbytocne skoro a staci sa tomu venovat ked sa dieta zacne same zaujimat) ako ten svoj vlastny neberies a neuznavas.
Tak o com toto je? Lebo si potrebujes pohladit ego, aby ti tu mamicky pisali jaka si uzasna, mudra a jake mas nadane a nadpriemerne inteligentne dieta, lebo v 10m je bez plienky? Nato netreba diskusiu, postav sa pred zrkadlo a opakuj - Megical me 🙂
Ked ti to vyhovuje, a vyhovuje to aj malemu, tak co prosim riesis? Rob si tak ako ty uznas za vhodne.
Kazda mama si to riesi tiez tak ako uzna za vhodne.

qwert77
autor
16. jún 2017

@elanor prepáč, ale nechápem tvojmu príspevku. Nikde nepíšem že už som sa rozhodla a idem tvrdo za tým. Píšem a pytam sa či majú mamičky podobné skúsenosti, či je možné u dieťaťa vypestovať nejaký zvyk keď mu ukážem načo je nočník. Istotne sa nepotrebujem predbiehať vo vychove a čo moje dieťa dokáže. Aj keby bolo postihnuté tak by bolo pre mňa najšikovnejšie na svete, asi tak ako každé dieťa pre svoju matku. V druhom príspevku som vyjadrila len moj skromný názor že si dva roky na odúčanie je už podľa mňa moc. Nikde nepíšem ani netvrdím že práve 10 mesiacov je ideálnych. Tu už keď sa niekto spýta na skúsenosti je s prepáčením hneď sfuknutý. Ak neprispievaš k téme tak radšej neprispuevaj vôbec, dobre?

minik5
26. jún 2017

Dieťa je pripravené na vyprázdňovanie mimo plienky po narodení, je rado, že môže byť v suchu a čistote a tiež, že rodič reaguje na jeho potreby 😍 Tento úžasný plienkový svet nás učí niečo iné, akoby na 1.mieste nebolo pohodlie dieťaťa, ale pohodlie mamičky, dám plienku a vybavené, a rôzne argumenty typy nepripravenosti, nátlaku, pritom ponúkanie nočníka bábätku nie je nejaká extra nepohodlná vec a aj v neskoršom veku dieťaťa sa mi javí ako pohodlnejšia ako výmena plienok, navyše nejde o žiadnu z donucovacích metód, ktoré sa praktizovali v minulosti!! (Mamičky sa boja, že sa dieťa v skorom veku učí na nočník proti jeho vôli) My sme začali ponúkať nočník v 3m, (odvtedy nočník ponúkaný každý deň, niekedy 100% úspešnosť, niekedy malá úspešnosť, záleží od veľa faktorov) momentálne má malý 15,5m a vyše mesiaca je v noci bez plienky, cez deň nemal plienku možno 2tyzdne. Nechcem sa tu chvastať alebo čo, ide mi len o odovzdanie skúsenosti..nie je nad pocit, že mi dieťa behá po dome s holou riťkou alebo, že môže byť v kočíku iba v slipkoch.. samozrejme, že nehoda ces deň sa vyskytne, väčšinou, keď neskoro zareagujem,ale v aktuálnom letnom období nie je problém, keďže prádlo rýchlo vyschne 😁 deti sú úžasné bytosti a keď sa im dá možnosť na prirodzenú hygienu, tak je to super!! Odporúčam knižku od Ingrid Bauerovej-Bez plienky.. ešte také malé upozornenie, príde aj obdobie, keď budú plienky častejšie mokré..keď sa dieťa naučí nejakú novú činnosť, je nesvoje napr.z choroby, zo zúbkov. Drobec, keď začal loziť, do nocnika sa vypisat bolo nereálne, často si cvrkal, trvalo to možno aj 1m. Teraz sa vypišá do nočníka a vydrží zhruba 30min-1h doobeda, počas denných spánkov nepišá dllllho, už ani v noci a poobede niekedy aj 2-3h.. väčšinou mu ale zhruba každú hodinu ponúkam možnosť vypišať sa, samozrejme nežne, nenásilne, buď sa vypišá alebo nie a ide sa ďalej.. 😉 ja môžem metódu BKM (prirodzenú hygienu dojčiat) iba odporučiť, spokojnosť na jednej aj druhej strane

daja07
26. jún 2017

@minik5 kazda matka si musi zvolit co je pre nu a jej dieta najlepsie. ale ci BKM alebo posadzanie kazdu hodku na nocnik je pre mna stale o tom istom. ze kazdu hodku ho davas nad umyvadlo alebo na nocnik a cakas ci sa vycika ci vykaka. ale dieta nie je schopne samo sa pytat na wc. akurat matka odsleduje kedy asi sa puci ci nejako inak prejavuje zo ze bude cikat ci kakat. ale dieta nechape co sa deje. a potom vidim problem v tom ked sa niekam ide. to mam nosit nocnik zo sebou aj na prechadzky ci vylety? ani plienky nie su to najuzasnejsie co moze byt. hlavne teraz v lete. ale kazdu hodinu skusat ci bude cikat mi pride narocne pre mna a ked aj tak musi mat plienku keby nahodou pustil. tak mi to nedava zmysel. moje dieta ma rok. ma plienky. nocnik nemame zatial. BKM sme neskusali. sem tam beha s holou ritou a cikne kde mu pride. a niekedy ma aj on po celej noci suchu plienku

qwert77
autor
1. aug 2017

Takže baby, prednedávnom som zakladala túto tému a dostala som rôzne odpovede. Ja len že dnes má malý rok a pýta sa 👏. Takže moja vyložena namaha a jeho sledovanie stali za to. Momentalne je vkuse tretí deň a druhú noc úplne suchý. Predtym bola nehoda 1-2x cez deň. Pýta sa aj v noci. Takže ja len o tom, že všetky tie knižky ktoré rádiá nechať odplienkovat deti samé, hoci aj do 3 -4 rokoch, či dozrievaní nervovej sústavy do 2 rokov nemusia byť celkom pravda. Som na neho neskutočne hrdá, môj šikovníček 🙂

luciferkax
1. aug 2017

@qwert77 jasne ze 3rocne dieta s plienkami je blbosť
Uz len preto ze nasa generacia nosila plienky max.do 18 mesiaca

bessdonna
29. nov 2023

@qwert77 jej prave som citala tu tvoju spatnu vazbu,ze v roku ste sa odplienkovali.moja dcera bola odplienkovana v 1,5 r a hovorila pri cikani psps,teda pred cikanim,tak sa pytala🙂teraz chcem zacat v 10mesiacoch.veru nwpockam kym povie,ze plienku si neprosim