Odstrel medveďov

27. jún 2024

To naozaj teraz vystrielaju všetky medvede? Nedá sa to riešiť odchytom, alebo neviem, nejak inak? Ja chápem, ze niekedy to inak nejde, keby na niekoho z rodiny zaútočil medveď, sama by som iné riešenie nehľadala, ale toto mi príde už na hlavu...

misana84
27. jún 2024

A po odchyte kam ich umiestniť?

really8
27. jún 2024

Poberies si tie odchytene? Zoo ich nechcu. Alebo ich budeme vyvazat za hranice?

tetapetra
27. jún 2024

Mala si mesiac pokoj, si si nevšimla? Ako postrelili Fika, tak aj 🐻🐻 zmizli.

autor
27. jún 2024

Ja neviem. Možno do lesov, zaviesť ich hlbšie, na iné miesto. Ale hneď strieľať? Len preto, lebo my ľudia si robíme v lese, co chceme? Opakujem, nie som žiadna zaryta ochrankyna zvierat, vsetko beriem v rámci normy, mäso jem atď, ale toto je choré.

really8
27. jún 2024

Vies ake velke teritorium ma medved? Si to predstavujes ako hurvinek valku. Nie sme kanada.

autor
27. jún 2024

@tetapetra ja som tu politiku nechcela miesat, ale podľa mňa to ma súvis s terajšou vládou. Oni môžu všetko.

viestta
27. jún 2024

Myslim si, ze mudri pani na envirorezorte sa postaraju o to, ze medvede viac budu chodit za potraveu k ludom, pretoze ich koncepcia lesneho hospodarenia tie lesy, kde maju svoje prirodzene prostredie este viac zredukuje. Ale co sa cudujeme pri takych "odbornikoch", ktori likviduju nielen medvede, lesy ale aj ochranarov prirody. V kazdom pripade, zisk z povoleniek na odstrel chranenych zivocichov je (a vzdy bol) velmi dobry biznis

autor
27. jún 2024

@really8 nepredstavujem. My im to teritórium zmenšujeme na minimum. Prečo nezacat tam? Ci najskor vystrielat medvede a potom zničiť aj lesy? Toto je cieľ?

autor
27. jún 2024

@viestta konečne reakcia k veci 👍 Ďakujem.

anjelicek26
27. jún 2024

Mame 5x toľko medveďov,ako teritórium,ktoré im vieme poskytnúť. Medvedica ročne dve tri mladé. To sa proste nedá takto. Už pred rokmi to trebalo redukovať, teraz sú to hladne a casto agresívne tým pádom zvieratá,co lezú (lebo nemajú priestor) ľuďom pomaly do domov. Mame ich viac ako cele Švédsko a Nórsko dokopy.. a lesov minimum aj keby je cely Slovensko les (doslova), uz to ani pre tie,co tu ziju teraz nestaci.. to si málokto uvedomuje...

really8
27. jún 2024

Takze ideme burat hotely? Mas pravdu ze im zasahujeme do uzemia, napr ked som videla tu vystavbu v jasne a demanovskej bolo to na plac a tak co navrhuje? Nieco realne realizovatelne.

misana84
27. jún 2024

@anjelicek26 toto je reakcia k veci autorka

autor
27. jún 2024

@really8 neviem. Nemám návrhy, lebo nie som znalec. Ale je mi ľúto, keď vidím tie jatky... Aj ja sa rada ubytujem v peknom hoteli, rada idem do lesa s rodinou a chcem tam ísť bez strachu, ale toto, co sa deje teraz je hnus.

michaela329
27. jún 2024

@anjelicek26 medvedica nemá mladé každý rok.

autor
27. jún 2024

@misana84 nemyslím.

really8
27. jún 2024

Ja s tebou suhlasim. Na liptov, do tatier a na donovaly sme prestali chodit, radsej ideme do alp. Prave kvoli medvedom. Ale my to tu nevyriesime.

vieronika14
27. jún 2024

Pred 6r som robila vo Švajciarsku tam medveda nenajdes ani lupou...
Urcite nepozabijaju vsetko ale regulovat to treba

basska_b
27. jún 2024

Autorka, ale nepriniesla si ziadne riesenie. "Zaviest hlbsie do lesa" 🙏🏻 jedine. Ako chces riesit situaciu? Strielat nie. Ale ako teda riesit? Ved sa hadam nevystrielaju vsetky do jedneho, ale len kym sa stav neznizi na unosnu mieru

autor
27. jún 2024

@basska_b ale ja nemám riešenie. Ja sama sa pýtam, ze ci toto je cesta...

mandzula
27. jún 2024

@autor nejako si odporujes - najprv kritizujes zaberanie teritoria a potom sa rada ubytujes v peknom hoteli, ktory to teritorium zabera. Dohodni sa teda najprv sama so sebou a potom vynasaj sudy, kto za co moze a ze za to moze sucasna vlada. Nad tvojim riesenim "zaviest hlbsie do lesa" sa clovek musi len pousmiat. Medved jednak nie je nefunkcna pracka, jednak kazdy jedinec potrebuje svoje teritorium, ktore okrem ineho vzhladom na pocet a uzivnost plochy zacina zaberat vlkovi a ten zacina byt pomaly rovnakym problemom ako medved.

tetapetra
27. jún 2024

Mne je len divné,že odrazu ich tu máme toľko. A zároveň mi je smiešne,že mesiac sme o nich nepoculi

7miriam77
27. jún 2024

Toto čo sa tu už deje, to je už naozaj vrchol ľadovca a to sa všetko , čo oni stvárajú ani nedozvieme. Robia si tu čo chcú, nepracujú pre nás, pre ľudí, ale len pre seba, pre svoje zadky. Nás majú úplne na háku. Idú vyrúbať lesy, je to veľký biznis, zničia celú prírodu....po tejto vláde Slovensko ostane len veľká diera....a ľudia na mizine

luccija
27. jún 2024

Na hlavu je, že sa to neregulovalo už predtým.Minimalne 5 r bola situácia zlá a je čoraz horšia, aby medvede chodili cez deň k obydliam?
Ale veď my sme babraci vo všetkom.Medved prejde za deň veľa km zaviesť hlbšie do lesa je nonsens.Ale nesledujem teraz, že ich chcú zabíjať, ale asi nie je iná moznost

martul
27. jún 2024

Vieš toto je taký príspevok...na smiech. Ty nevieš čo robiť, nevieš ako to funguje, chceš hento chceš tamto. Ale vieš, že za ,, všetko " môže táto vláda. Ktorú som ja mimochodom nevolila, ale tie medvede to je roky neriesená téma. A áno, keby sa niečo stalo tebe a tvojím blízkym tak by si bola prvá za odstrel.

7miriam77
27. jún 2024

...a ešte sa budeme Ficovi skladať na doživotnú rentu, na osobného strážcu a šoféra. A za čo???? Čo také významné urobil ten zloduch pre Slovensko????

miroslava21
27. jún 2024

Nikoho netesi zabijanie zvierat, a uz vonkoncom nie je hromadne jatky ( ktore sa ale vobec nekonaju). Ale priroda funguje na zabijani slabsich jedincov, potravinovy retazec ti nieco hovori? Medved jednoducho nema v prirode nepriatela, nikto ho nezabija na potravu a jednoducho umele chranenie akoze zvierata na pokraji vyhynutia sa vymklo spod kontroly. Tych medvedov je enormne vela. Nemas ich kde odviest, lebo tak uz medvede su, starsie ktore vyhanaju zo svojho teritoria mlade medvede.

michaela329
27. jún 2024

@tetapetra nám, žijúcim na lazoch, je celá ta panika okolo medveďov smiešna...ale tak, treba ťažiť, dôvod si nájdu.

miroslava21
27. jún 2024

@tetapetra ako odrazu? Zato ze sa teraz dostala tato tema do vedomia ludom, ktori o tom nemaju ani sajnu, neznamena ze zrazu mame vela medvedov.

la_dolce_vita
27. jún 2024

Autorka, kde zijes? Pretoze u nas pod Tatrami bolo uz vcera neskoro. Kedysi sa dalo ist vsade, ale teraz vyslovene so strachom a to nehovorim o hustom lese niekde v divocine. Medveda som stretla v lesiku za bytovkami! To uz nie je relax, ale stres. Na turistiku chodim doslova so sprejom v ruke a pistalkou v ustach. Bicyklujem a zvonim tiez ako blazon. Je ich privela a nikto ma nepresvedci o opaku.

beataxxx
27. jún 2024

Toto je velka dilema, pretoze prirodu milujeme, ale medvedov sa bojime….mame chalupu pod chopkom a odkedy bol za plotom medved, bojim sa tam chodit…takze z tohoto hladiska som za redukciu….na druhej strane chapem medvede, pretoze staci pozriet vystavbu v demanovskej doline a ako tam znicili prirodu a tie medvede vytlacili z ich prirodzeneho prostredia, tak kde maju ist?obavam sa, ze tato vlada z odstrelu urobi biznis …..