Odstraňovač farby na vlasy

mimkao
25. okt 2013

Máte niekto skúsenosti s odstraňovačom farby na vlasy? Ktorý je dobrý? Veľmi to ničí vlasy? Odstráni len farbu, alebo aj vlasový pigment?

zivika
25. okt 2013

@mimkao nieze by som ta chcela odhovarat od domacich experimentov, ale odstranovanie farby by som urcite zverila kadernikovi...riskujes znicenie vlasov alebo nerovnomerne odfarbenie...a akej farby sa chces zbavit a aku mas prirodzenu farbu? a aku farbu by si chcela? 🙂

anatalia77
25. okt 2013

@mimkao toto zveriť len do rúk kaderníčky.Je to zdĺhavý proces,ale kamarátke takto pomohli od čiernej farby.

mimkao
autor
25. okt 2013

@zivika
@anatalia77
No, dík, baby, hej, máte pravdu, už som prečítala nejaké iné fóra a žienky tam písali, skoro každá, že sa im úplne zničili vlasy, skrepovateli, ostali ryšavé, až nakoniec sa ostrihali.
Ja mám pôvodu niečo medzi tmavohnedou a mahagónovou. Teraz som si dala čiernu, ešte keď som bola tehotná, úplne na začiatku a vôbec mi nechce odrastať. Vlasy mi rastú, ale aj tie nové, vyrastené sú čierne a nie také ako som mala predtým. Skúsila som aj postupne zosvetľovať, ale je to bez výsledku.

zivika
25. okt 2013

@mimkao viem, ze zbavit sa ciernej je takmer nemozne, takze sama sa do toho doma nepustaj...mozno aj kadernik ti to bude musiet robit na viac krat a konecny vysledok bude taky, ze ti bude musiet dat nejaku novu farbu, lebo po odfarbovani ostanu vlasy spatne, take nieco, ako sprata farebna bielizen...ale obavam sa, ze ked ti uz zacali rast cierne, uz to tak ostane, neviem, cim to je, ale ja odkedy si farbim vlasy, tiez mi vyrastaju tmavsie...
mozno by bolo najlepsim riesenim, keby si si dala urobit mahagonovy melir a postupne by si sa po par mesiacoch dostala z tej ciernej...drzim palec 😉

mimkao
autor
25. okt 2013

@zivika fúú, to si ma nepotešila. Mahagón mi nechytá. Ani nič svetlejšie ako čierna. Nemám chuť si zničiť vlasy, ani sa ostrihať, aj keď možno po ostrihaní do hola by mi to prestalo rásť. Ale na to guráž nemám. 😒

zivika
26. okt 2013

@mimkao do hola urcite nechod 😀 mala som na mysli melir, nie mahagonovu farbu...pri melirovani ti kadernik najskor peroxidom vytiahne farbu, az potom da mahagon, takze by to malo ist 😉 neboj, dobre to dopadne...

mimkao
autor
26. okt 2013

@zivika ja som síce peroxid nikdy na hlave nemala, ale vraj to tiež ničí vlasy. Teda kamoška, peroxidová blondínka ich má v hroznom stave.
No, hold, hlúpa som bola, že som si začala farbiť. Dovtedy som používala len hennu, neviem, prečo som šla do normálnej farby... 😢

zivika
28. okt 2013

@mimkao neboj, ty sa zo seba nechystas urobit peroxidovu blondinku, takze sa znicenia vlasov nemusis tolko obavat 🙂 ono hodne zavisi od toho, ako a aky silny peroxid sa pouzije...ja som z tmavej hnedej takto plynule presla na blond a vlasy nemam znicene ani trochu, takze urcite viem, ze sa to da aj bez znicenia...tiez som sa velmi bala, ako to dopadne a tiez som uvazovala nad odfarbovanim, ale nakoniec som rada, ze som odfarbovac nepouzila 🙂 neboj, dobry kadernik ti urciye pomoze 😉

livi
29. okt 2013

čiernej sa dá zbaviť, no odporúčam len u kaderníka. dá ti nato peroxid, ale treba rátať, že vlásky budú oslabené, možno aj vysušené. no ak je kaderníčka šikovná, vie, aký peroxid použiť a ako dlho ho nechať, aby ti nespálila vlasy. ja som bola na odfarbenie už 3x a vlasy som nemala zničené, iba po poslednom som ich mala oslabené. ale ja mám jemné vlasy, takže ak máš hrubšie, odolné vlasy, nejakého výrazného poškodenia sa báť nemusíš. ja som šla z čiernej na svetlú hnedú, po peroxide som bola ryšavá a nato mi samozrejme dala hnedú farbu a vyzeralo to super 😉

sarah197
27. mar 2015

Ja som si farbila vlasy a chytili mi nacierno,najzdravsie pre vlasy je farbu stahovat postupne a prirodzenejsim sposobom ako su peroxidy. Takze som kupila sampon proti lupinam a tym umyvam kazdy druhy den vlasy a aj ich masirujem,pomaha to. Este si robim zabal z vytlaceneho citronu,jablcny ocot 2 lyzice, lyzica medu, 1 vajce a zmiesam, nanesiem na vlasy a necham tak pol hodku a potom zmyjem a zas dam sampon proti lupinam. Farba sa postupna zmyva a po kazdom umyti vidim ze su svetlejsie. Treba dobry kondicioner na ne davat lebo su dost vysusene.

monculiatko
1. dec 2016

@zivika
Ahoj chcem sa ta opytat ako si presla na blond?ja uz mam dvakrat odfarbene z hnedej a stsle mi to chyta na risavo

zivika
1. dec 2016

@monculiatko najistejsie je najst dobru kadernicku a nechat to na nu...ja som sice dosiahla blond sama, ale aj tak som nakoniec isla kadernicke, pretoze odtien, ktory som chcela, som doma nedokazala vycarovat a s kazdym dalsim pokusom som mala vlasy suchsie, no a aj ma to prestalo bavit 🙂 z mojich skusenosti je na stiahnutie hnedej (ale nie tmavej hnedej) dobra loreal platinum, pripadne ombre od lorealu (to ale nesmie ist na kozu)...vlasy to zosvetli dostatocne, ale budu mat stale ten nepekny zlty odtien, takze urcite na ne musis nasledne dat farbu studeneho odtienu, takze nejaku, ktora ma za bodkou cisla 1 alebo 2 alebo kombinaciu tychto dvoch😉 no a aj tak nemas istotu, ako to dopadne, takze preto odporucam kadernicku...

zivika
1. dec 2016

@monculiatko a ak sa ti predsa podari pekna blond, pouzivaj silver sampon, nech si ju co najdlhsie udrzis, lebo aj to je problem, ze tie studene tony sa rychlo vymyjaju...

monculiatko
1. dec 2016

radim sa s kadernickou,po dvoch farbeniach som mala mat blond ale nevyslo to navrhla mi že mi da peroxid12,ale sa boji že mi poškodí kožu či čoto,mam teraz super blond,ale to okolo tej farby ani nešlo mam to ryšave,som zufala počkam čo mi navrhne.Dakujem že si mi odpisala 🙂

monculiatko
1. dec 2016

A najviac srandy je na tom to ze mam 4 farby na hlave,ruzovu risavu,hnedu a blond.Tu ruzovu mam s toho silver samponu,vobec mi nechytil rysave ale blond na fialkaste a po prefarbeny ruzovkaste.Chodim ako papagaj hehe.Hoci som sa ponaucila ze si uz nigdy nebudem sama farbyt.Po nafarbeny som dostala taky sok ze som skoro skolabovala.To mi za to nestoji uz nebudem experimentovat,zdravie mi je prednejsie

zuzanagarelova
8. apr 2020

Subrina eliminator bez poškodenia stiahne všetky farby z vlasov