Odstránenie zápachu z riedidla na oblečení

alena68
29. máj 2021

Ahojte, neviem do ktorej skupiny som mala polozit otazku tak skusim tu. Včera sa nam stala nehoda s farbou na plot. Malemu oliali softshelku farbou sla som to rychlo odstranit riedidlom lebo nicim to nešlo. Ako tak som to vycistila, no ja som ju hodila do pracka s dalsim oblecenim co bola asi chyba. Všetko oblecenie zapacha za riedidlom. Su to veci maleho a je ich tam dosť. Poradte ako sa zbavit toho zápachu. Tiež sa obavam ci vobec obliekat tie veci potom este. Poradte chcela by som to oblecenie este zachrániť

jumama
29. máj 2021

Vyper aj druhy raz, aj treti, kym zapach nezmizne.

alena68
autor
29. máj 2021

@jumama uz perem asi 4x dala som taj uz ocot, citron, aj sodu bicarbonu

dominika_sk
29. máj 2021

Riedidlo je mastne, skus veci namočiť na noc s dvomi kapsulami do umyvačky a potom oprať.

alena68
autor
29. máj 2021

@dominika_sk nemam kapsle ani umyvacku🙈ja som nechala mocit v prostriedku na skvrny, uvidím ake to vyjde teraz, ked tak este raz tam tam co som dala pred tym

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena68
autor
29. máj 2021

@viestta uz to visi, vyzera ze to bude ok, necitit nic ked je to na šnúre

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diablikovci
12. okt 2022

Ahojte ja som urobila to iste ale iba plachtu som vyprala a stále cítiť to riedidlo v práčke :( . Neviem ho odstrániť.. aaaa 😢 Pustila som čistiaci program a tiež všetko a nič 😵‍💫😢

zzzuzzzu
23. jún 2024

@alena68 ... stalo sa nam cez vikend podobne (smuha od farby na obleceni, zisla sice dolu riedidlom, preprala som v umyvadle cistou vodou, a nasledne dala este do pracky na vysoku teplotu preprat, ale v pracke zostal typicky zapach po acetone/riedidle), zapla som extra cistenie bubna, 3-krat po sebe na 95°C s octom, parny program a stale to tam je 😶‍🌫️ ...

@viestta, nemas prosim, nejaky overeny tip ako na to 🙏? (vyssie uvedeny koment je uz zmazany) ... O oblecko uz ani tak nejde, skor o ten acetonovy pach z pracky ...

Vopred vdaka za kazdu radu ...

viestta
23. jún 2024

@zzzuzzzu písala som o prádle, že to treba nechať vyvetrať, na pracku fintu nepoznam

zzzuzzzu
24. jún 2024

@viestta ... OK, dakujem, skusim i pracku este nechat odvetrat aspon 24 hod, ci to aspon ciastocne nevyprcha, teraz isiel cistiaci cyklus za cyklom, mozno to potrebuje prave uz len odvetrat a vyprchat 🤔, uvidime ...

viestta
24. jún 2024

@zzzuzzzu spravila si chybu, ze nenechala si najprv to riedidlo vyprchat z toho oblecenia

zzzuzzzu
24. jún 2024

@viestta ... jj, no truba som 😶, poplasila som sa, rychlo, rychlo to odprat a takto to dopadlo 🤐 ... Dala som teraz este raz kyselinu citronovu na 95-ku, a potom necham odvetrat aspon par hodin

viestta
24. jún 2024

@zzzuzzzu uz neexerimentuj, nachaj tu pracku vyvetrat. Keby smrdelo pradlo, tak ho daj vysusit vonku, ono vypachne

zzzuzzzu
24. jún 2024

@viestta ... no dufam, ze aspon to odvetranie zaberie, lebo inak ako z feťackeho brlohu nas bude vsetkych (nielen) doma citit 😶‍🌫️