Odporučte kvalitnú sedačku

alfonzia10
29. apr 2020

Zdravím, dámy, neviem, či sa sem táto téma hodí, ale skúsim to, keďže na modrej streche som nepochodila. Plánujeme kúpiť sedačku, ide nám hlavne o to, aby bola kvalitná, tak zvažujeme koženú Saporini, no nenachádzam recenzie. Máte niektorá skúsenosť s touto značkou? Poprípade, viete mi poradiť inú (Inelis, Phase, ...)? Ďakujem pekne

adelakom12
29. apr 2020

vies co ja mam z okay a nestazujem sa.. https://www.okay.sk/sedacie-supravy/ rozkladacia cierna, bola na nu zlava 40%, mame ju asi 5mesiacov, takze odskusana je poriadne. sedi sa dobre, vyzera dobre, doplnky som dokupila zlate tiez z okay a potom tedi nieco, pepco, ikea.. skusk pozriet..

ocicko89
29. apr 2020

@alfonzia10 mame phase a spokojnosť

lubka73
30. apr 2020

mame tuto a velka spokojnost, vyrobena na SK , na zaciatku robena len na vyvoz https://www.lunasedacky.sk/produkt/stylova-seda...

buckovak
24. jún 2020

@alfonzia10 Ahoj aj my chceme kvalitnú sedačku, chcem sa spýtať čo si si nakoniec vybrala a ako si spokojná. Ja uvažujem tiež nad sedačkou od In-elis, a takisto nenachádzam žiadne recenzie

susedka
25. feb 2021

@alfonzia10 viem ze je to starsia tema ale prave tiez riesime novu sedacku. Hlafame naozaj nieco kvalitne co sa rychlo nevysedi nebude vrzgat ...

alfonzia10
autor
25. feb 2021

Ahojte, nakoniec sme sa rozhodli kupit sedačku v Saporini, znacka Rossini. Nebola lacna, ale zatiaľ sme naozaj spokojni, je pohodlna. Dizajnovo úplne niečo iné, ale tak to je už vec vkusu.

buckovak
25. feb 2021

tak my už máme koženú od In-elis, a neľutujem, je fakt super, neviem z nej odohnať ani dcéru, ktorá sa chce učiť na nej a nie vo svojej izbe 🙂. Ale ja som z Komárna a mala som možnosť si ich pozrieť a vyskúšať (majú tu showroom), síce tú ktorú som is vyhliadla, sme išli pozrieť do Bratislavy, lebo som nechcela veľmi mäkkú (niektoré talianske sú veľmi mäkké), my máme nemeckú od W. Schillig. Tie sú kvalitné na 100 percent (použijú kvalitnú kožu), a aj doba dodania bola presne ako povedali 3 mesiace , máme ju od októbra 2020 (možno mimo letných prázdnin je doba dodania 2 mesiace). Určite nie od eurosofa, a podobných, to som si pred objednávaním vyhľadala diskusie o sedačkách, a tam by som to neriskla, tie nervy, keď sa im "vraj pravá" koža začne lúpať po pár mesiacoch, vysedené, a nedá sa to absolútne reklamovať....

zlomika
7. jún 2022

Zienky zaujimalo by ma do akej cenovej hladiny mozem povazovat sedacku za kvalitnu? Vazne je to o tom, ze cim viac by som za nu zaplatila, tym by bola akoze lepsia a dlhsie by mi vydrzala? 🙂

buckovak
7. jún 2022

ja by som sa asi zamerala fakt na predajcu, a pozrela recenzie napr. na modrej streche (aspoň aby si sa vyvarovala od koho určite nekupovať), ja som tiež lúskala recenzie pred kúpou a som rada, že som sa rozhodla pre tú našu, stále je super 🙂

zlomika
9. jún 2022

Buckovak hej chapem tak ale uz sa pytam tu 🙂 Vies ako, postupne to chcem zobrat lebo takto by som v tom zbytocne mala chaos a to nechcem 🙂 A zase mna zaujima aj osobna skusenost od ludi 🙂

buckovak
9. jún 2022

ale vieš s tou je cenou je to ťažko, vždy to závisí od jej veľkosti aj materiálu, či chceš kožu (niektorým sa z čínskych "kožených" začala koža olupovať do pol roka, niekedy dávali na "celokoženú" sedačku kožu len tam kde človek priamo sedí a ostatné časti sú z umeliny), či priamo na mieru, či chceš aby mala úložný priestor, aby bola rozťahovacia. Skôr by som si myslela OD akej cenovej hladiny vyššie. Naša stála 4300,- je len do L-ka, kvalitná koža, nemá úložný priestor, má elektrický výsuv (ale asi len o 30 cm, nie tak aby sa na nej vyspali dvaja), my máme túto v koži ocean blue: https://www.inelis.sk/sk/2899/19/egon . Chcela som aby sme si vedeli s MM ľahnúť obaja pred TV , tak sa mi páčila tá široká časť, kde si vieme vystrieť nohy. A má záhlavníky, ktoré sa dajú polohovať. Napríklad mne sa nepáčia záhlavníky typu valec, ktorý sa len prepichne tam kde práve človek sedí....

0ria0
14. jún 2022

@zlomilka no to je veľmi individuálne, že za akú cenu, asi za takú, ktorú si ochotná investovať ale myslím, že fakt v dnešnej dobe vôbec nie je problém zohnať vo výbornej kvalite sedačku a aj za rozumnú cenu. napríklad my keď sme pár rokov dozadu hľadali, tak mi kamoška odporučila pozrieť R2 Design a aj sme vybrali 🙂 je to asi len na tebe fakt si stanoviť nejaký rozpočet a nejaké preferencie nech vieš čoho sa chceš držať a to si myslím že už pôjde 🙂

zlomika
15. jún 2022

@0ria0 no ved to ze kolko je taky zlaty stred? 🙂 ale hej ako ja s tebou suhlasim teraz isla doba dopredu asi pri vsetkom co sa kvality tyka a teda vy ked ste hladali, tak ste akoze obiehali viacere predajne? 🙂

0ria0
24. jún 2022

@zlomika no každý ho má inde to je pravda :D vieš čo ani sa mi také niečo priznám sa nechcelo, lebo podľa mňa čím viac človek vidí, tým je to horšie, lebo sa len špekuluje že akú asi, a toto nám poradili a ja rada dám na rady 🙂

zlomika
1. júl 2022

@0ria0 hej jasne, ale tak su ludia ved aj ja sama mam take kamaratky ktore proste si to prebehli vsetko, vseetky take predajne co nieco podobne ponukali a potom sa rozhodli ale tiez sa priznam ze cim viac toho vidim tym sa mi tazsie rozhoduje no :D

0ria0
4. júl 2022

@zlomika no tak vidíš :D niekedy je lepšie fakt zobrať prvé čo uvidíš a čo ti padne do oka 🙂 a aj ste už boli niekedy pozerať? 🙂

zlomika
6. júl 2022

@0ria0 este len sa chystame, aj co si napisala predajnu som pozerala na internete ze co ponukaju a veru je z coho vyberat tak ja dufam ze sa rozhodneme. len sa priznam neviem to som nesledovala, s nejakym dovozom to ako funguje vies mi povedat?

0ria0
11. júl 2022

@zlomika no jasné vyskúšaj 🙂 vieš čo, čo sa teda týka dovozu, to majú konkrétnejšie rozpísané na stránke, to viem, že keď sme my toto riešili tak som to študovala, že čo majú zdarma a čo za takú prijateľnú cenu 🙂

zlomika
11. júl 2022

jaaaj takze to nie je tak, ze povedzme na vsetko dovoz zdarma hej? ale len na nejake vybrane typy? pripadne na nieco co by sa mohlo pri chybnom manipulovani poskodit?

0ria0
11. júl 2022

@zlomika tak ako nepátrala som po tom vyslovene prečo je to tak, ale myslím, že nejaké kožené sedačky a postele sú s tou dopravou zdarma, ako môže byť aj kvôli nejakej opatrnosti osobne si ale myslím, že aj za nejaký príplatok je lepšie si to nechať cez nich doviezť 🙂

lujziana44
3. aug 2022

Baby, máme teraz tak dilemu. Zháňame sedačku, ale pri dvoch deťoch je to také diskutabilné, nevieme sa s mužom zhodnúť na materiáli. Vedeli by ste mi odporučiť, aká sedačka by bola najvhodnejšia? Niečo, čo vydrží aj farba aby zostala stále pekná. Neviete o niečom?

mischelin999
4. aug 2022

@lujziana44 my sme to riesili tak, ze sme vyskusali, co nam poradili v predajni 🙂 co sa materialu tyka, lepsie sme spravit nemohli. rozhodli sme sa pre taky material, ktory ked sa uspini jednoducho zotries cistou handrou a vybavene.

lujziana44
5. aug 2022

@mischelin999 a aky je to teda konkretne material, ak sa mozem spytat? 🙂

bert22
8. aug 2022

@lujziana44 zohnali sme kozenu sedacku a nemame ziadny problem, sedi sa na nej velmi pohodlne a prijemne 🙂 co sa tyka zaspinenia, je to dost prakticke, pretoze sa cisti uplne jednoducho. verim, ze tuto vlastnost ocenia ti, co maju nejake to dietatko. takze iny material by som ti ja osobne asi neradila 🙂

luliu
8. aug 2022

@lujziana44 pri deťoch je najlepšia koža, aspoň podľa mna

lujziana44
9. aug 2022

@bert22 Ďakujem za radu, rozhliadneme sa po niečom koženom, myslím, že z toho praktického hľadiska to bude najlepšie riešenie 🙂
@luliu áno, presne takto som nad tým uvažovala aj ja, nakoľko je u nás permanentný neporiadok 😀
Baby, mňa by teda zaujímalo, od čoho sa odpichnúť, ako správne vybrať koženú sedačku?

luliu
9. aug 2022

@lujziana44 hlavne kúpiť celokozenu, nie v kombinácii s kozenkou

lujziana44
10. aug 2022

@luliu
Áno, o tomto som si už aj čítala, dám si na to pozor 🙂 len si nie som istá, či treba brať do úvahy aj hrúbku kože, nevieš?

zlomika
15. aug 2022

@luliu rodicia v minulosti mali kombinovanu sedacku kozenka/koza a dopadlo to dost zle, vyrazne osarpana na miestach, kde sa najviac sedi, takze presne tomuto sa snazim vyvarovat. jedine prava koza prichadza do uvahy 🙂

@lujziana44 este sme sice nemali cas riesit gauc, ale uz pomalicky bude treba, tak hladam kade tade, zhanam info 🙂 o kozenych sedackach som si aj daco stihla precitat a hrubka je vraj teda dost podstatna, zrejme to ozaj netreba podcenit.

0ria0
17. aug 2022

@lujziana44 Hrúbku kože si treba vybrať správne, každému vyhovuje niečo iné. A takisto treba brať do úvahy aj hĺbku sedu, aby si potom nebola sklamaná z toho, že sa ti nepohodlne sedí.