Odpojenie a pripojenie plynového sporáka

daja025
27. jún 2017

Ahojte, prosím vás o radu, skúsenosť.. Máme starý plynový sporák tak som sa rozhodla pre kúpu nového kombinovaného 🙂 to že nový sporák nám musí prísť pripojiť niekto, kto je nato specifikovany už viem... 🙂 takže moja otázka znie či si môžem starý sporák odpojiť sama...? Predsa len tú špinu čo sa za ním nazbierala za 20rokov budem musieť poriadne poradiť ;) ďakujem za odpoveď 🙂

wolfin
27. jún 2017

ahoj, my sme si odstavili plyn a odpojili, umyli a potom prisiel plynar a zapojil novy.

ikonica
27. jún 2017

@daja025 myslim ze to nesmies... alebo si chces zobrat na zodpovednost ak by sa nahodou nieco nepodarilo? bud trpezliva.. ten odbornik uz podla mna videl taky spinavy sporak x krat... myslim ze maloktoo umyva sporak pravidelne s kazdej strany

bosoriak
27. jún 2017

@daja025 Nie, akukolvek manipulaciu s plynom a plynovym potrubim musi robit na to odborne sposobila osoba. Aj odstavenie plynu aj odmontovanie sporaku aj namontovanie noveho. Spina by mi bola uplne ukradnuta. Ja viem, ze v 99% pripadov sa nic nestane, ale ani by ma nenapadlo sa hrat s plynom. 🙂

evittam
27. jún 2017

@daja025 Existuje na to taka hadica co sa montuje a mozes s plyn.sporakom hybat.😉 Btw.my uz mame rok nový,vstavany. Muz to robil sam.

katulienkax
27. jún 2017

No ak by sa nieco stalo tak ti ani poistovna nepreplatí škody. Nerobila by som to.

rusalkablack
27. jún 2017

musis mat potvrdenie, ze ti ho zapajal plynar, aj kvoli reklamacii sporaka - mne odisli 2 horaky na novom sporaku behom pol roka - aj kvoli tomu, keby sa cosi stalo. Kazdy ma bordel za sporakom 🙂 Pride, odpoji ho, vytiahne, ty ho posles na cigu alebo kavicku, zatial odrhnes a pripoji ti novy.

daja025
autor
30. jún 2017

Ďakujem za vaše odpovede 🙂 včera sme to vyriešili... Na starom sporáku bola dlhšia plynová hadica (čo sme nevedeli) tak sme ho len odtiahli a vydrhla som všetko.... 🙂 sporák sme dali na miesto a v pondelok nám nový prídu zapojiť..... 👍